Adventure Park SPARTA

Kategorie: Aktywnie / SPA, Z dziećmi

Sparta to świetnie zlokalizowany park rozrywki nadający się idealnie na organizację imprez. Jeśli lubisz poczuć dreszczyk emocji, czy walczyć z własnymi słabościami to miejsce jest dla Ciebie. Atrakcje Adventure Park to przede wszystkim: park linowy złożony z systemów platform zawieszonych na drzewach i połączonych różnorakimi przeszkodami, boisko paintballowe, gdzie uczestnik w pełni może poczuć klimat wojenny na specjalnie przygotowanym polu z przeszkodami oraz szkoła wspinaczki prowadzona przez licencjonowanych instruktorów (przeprowadzana na sztucznych ściankach bądź w naturalnym terenie skalnym na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej). Ze względu na położenie kompleksu na terenie Ośrodka Turystyczno Wypoczynkowego, baza noclegowa nie stanowi problemu, co z pewnością jest dużym atutem tej atrakcji.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Częstochowa (68 km; ok. 1:15h)
Wrocław (105 km; ok. 1:50h)
Opole (50 km; 0:45h)

Miejscowość: Bąków, Kluczbork
Strona: www.sparta.kluczbork.pl
Tel.: +48 600 330 696
E -mail: sparta@sparta.kluczbork.pl

Godziny otwarcia
:
wt – nd : 12:00 – 18:00

Bilety
:
park linowy:
przejście trasy ulgowy: 20 zł; normalny: 25 zł.
zjazd nad stawem ulgowy: 10 zł; normalny: 12 zł.
przejście z instruktorem: ulgowy: 25 zł.

boisko paintballowe:
jedna kulka: 0,25 zł.
przy zakupie powyżej 2000 kulek cena za jedną kulkę: 0,22 zł.
wypożyczenie ubrania chroniącego przed zabrudzeniem: 5 zł.

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.sparta.kluczbork.pl

Jaskinie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego

Jaskinie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, ich różnorodność i dostępność sprawiają, że są jednymi  z ciekawszych atrakcji tego terenu. Warto wybrać się na szczyt Góry Zielce gdzie znajduje się 10 jaskiń, każda o nietypowym kształcie i charakterze. Natomiast na Krzemiennej Górze ciekawym obiektem do zwiedzenia jest „Szachownica” - kompleks 5 jaskiń o dł. 1.000m.  Rezerwat Szachownica chroni liczną kolonię zimujących tutaj nietoperzy (ok. 10 gatunków).

szczegóły »
Załęczański Park Krajobrazowy

Przepiękne tereny Załęczańskiego Parku Krajobrazowego wchodzące w skład jury krakowsko-częstochowskiej to bogactwo pełne rezerwatów przyrody, użytków ekologicznych, różnorodnych jaskiń i pomników przyrody. Poza walorami przyrodniczymi, stanowi również ciekawą atrakcję turystyczną gdyż znajdują się tu świetne szlaki rowerowe, piesze, konne oraz ścieżki dydaktyczne. Teren gromadzi ponad 30 gatunków roślin chronionych oraz ok. 100 gatunków ptaków.

szczegóły »
Wiatrak w Kocilewie

Wiatrak w Kociewie został wybudowany w 1914 roku przez rodzinę Kowalskich. Jako młyn pracował do 1960 roku, kiedy to władze nie wydały pozwolenia na dalszą działalność młyna-wiatraka. W 1996 roku,  z inicjatywy Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie oraz działającego przy muzeum Towarzystwa, wiatrak został wykupiony i zrekonstruowany z odtworzeniem dawnych elementów wyposażenia. Wiatrak został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych dawnego województwa sieradzkiego.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss