Aquarium i Muzeum Przyrodnicze

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Egzotyczne gady i płazy to zwierzęta, które nie żyją na co dzień w ludzkim otoczeniu. Dlatego też powstało Aquarium - Muzeum Przyrodnicze, umożliwiające poznanie choć w podstawowym stopniu fauny klimatów tropikalnych Ameryki Południowej, Australii czy Nowej Gwinei. z
Szczególną uwagę warto zwrócić na drzewołazy, które diametralnie różnią się od naszych płazów, przede wszystkim jaskrawym ubarwieniem oraz zdolnością do wytwarzania toksyn na powierzchni ciała. Wśród wielu gatunków jaszczurek, w Aquarium żyją gekony, agamy i warany, których różnorodność dotyczy zarówno barwy, jak i rozmiarów. Na gości czekają takze pytony.
Wielkie zainteresowanie wbudzają u odwiedzających ryby, których rozmaitość wprawia po prostu w zachwyt. Ku uciesze najmłodszych, można tam zobaczyć takze rozgwiazdy, koniki morskie oraz rybkę rozdymkę. Zadowolenie na twarzy dzieciaków gwarantowane ! Spotęguje je dodatkowo widok dwóch małpek - tamaryn biołoczubych. Są naprawdę przeurocze !
Koniecznie wybierz się do Aquarium ze swoimi pociechami, to miejsce pobudzi ich wyobraźnię, a może nawet obudzi w nich pasję ?!

Miejscowość: Kraków, ul. Św. Sebastiana 9
Strona: www.aquariumkrakow.com
Tel: +48 12 429 10 49
E-mail: info@aquariumkrakow.com

Godziny otwarcia:
pn - pt: 9:00 - 19:00
sb: 9:00 - 20:00
nd: 10:00 - 20:00

Bilety:

ulgowy (4-15 lat): 13 zł
normalny (pow. 16 lat): 19 zł
dzieci do 3 roku: wstęp wolny

 

 

Banner

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.krakow.travel.pl
www.aquarium.polturizm.pl
www.miastodzieci.pl

Kopiec Kościuszki

Kopiec Kościuszki usypany na najwyższym wzniesieniu wzgórza Sikornik jest jednym z czterech krakowskich „pomników” poświęconych bohaterom narodowym, w tym wypadku Tadeuszowi Kościuszce. Usypany został z ziem, na których walczył Kościuszko, dzięki czemu jest 34-metrowym symbolem walki o niepodległość, widocznym niemal z każdego zakątka Krakowa.

szczegóły »
Kraków - panorama miasta z balonu widokowego

Oryginalnym pomysłem na poznanie Krakowa i jego okolic jest skorzystanie z lotu balonem widokowym. Platforma unosi się na wysokość ok. 150 m, a lot trwa 15 minut. Przy ładnej pogodzie uczestnicy mogą podziwiać panoramę Tatr, a zawsze mogą obejrzeć Stare Miasto, Wawel, Wisłę oraz okoliczne tereny tego niezwykłego miasta. Możemy też czuć się bezpieczni, gdyż balon na stałe związany jest z podłożem, więc za daleko nie odlecimy...

szczegóły »
Rejs po Wiśle (gondolą, statkiem, katamaranem)

Ciekawy i niecodzienny sposób zwiedzania Krakowa, to rejsy po Wiśle statkiem "Legenda" bądź gondolami, które mogą się odbywać bez względu na panującą pogodę. Z pokładu można podziwiać Kraków od strony nieznanej dla większości pieszych bądź zmotoryzowanych turystów. To także ciekawa forma uatrakcyjnienia zwiedzania dla dzieci, które często szbko zniechęcają się do miejskich spacerów.

szczegóły »
Skałki Twardowskiego i zalany kamieniołom

Skałki Twardowskiego to intensywnie wykorzystywany przez wspinaczy fragment wzgórza zrębowego Krzemionek Zakrzowskich , natomiast zbiornik Zakrzówek to położone na terenie Krakowa zalane wyrobisko kamieniołomu wapienia. Głębokość jeziora otoczonego przez ściany skalne sięga nawet 32 metrów, dzięki czemu jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla płetwonurków.

szczegóły »
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Najstarsza kolekcja botaniczna w Polsce, zajmująca powierzchnię ok. 10 ha, w skład której wchodzą różnorodne gatunki roślin, wśród nich sagowce, storczyki, rośliny mięsożerne, a także palmy i okazy tropikalne. Wśród wielu pięknych i znakomitych roślin króluje ponad 200-letni "Dąb Jagielloński".

szczegóły »
Ogród Zoologiczny

Długoletnia historia krakowskiego Zoo sięga 1929 roku. Wśród wielu cennych i rzadko spotykanych gatunków zwierząt na szczególną uwagę zasługują antylopy, pantery, hipopotamy, takiny i wiele innych. Powierzchnia ogrodu wynosi ok. 15 ha – można tam (oprócz możliwości podziwiania różnorodności fauny) odetchnąć i odpocząć na jednej z wielu ławek. Ponadto z myślą o najmłodszych gościach zaaranżowano tam MiniZoo, umożliwiając pogłaskanie oraz nakarmienie zwierzątek.

szczegóły »
Najnowocześniejsze muzeum w Polsce- Podziemia Rynku Głównego i Sukiennic

Pod powierzchnią krakowskiego Rynku Głównego znajdziemy muzeum wyjątkowe, które łączy prawie tysiącletnią historię Krakowa z współczesnością. Muzeum, które już dzisiaj wytycza nowe drogi w muzealnictwie; muzeum, które jest najnowocześniejsze w tej chwili w Polsce; muzeum, które jest przystosowane do tego, aby zwiedzać je w sposób niecodzienny. Podziemna ekspozycja to jednocześnie trasa turystyczna "Śladami europejskiej tożsamości Krakowa".

szczegóły »
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie mieści się przy ul. Konopnickiej 26. Od 2005 roku Centrum działa jako osobna instytucja. Muzeum Manggha to jedyny taki ośrodek nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Muzeum powstało jako nowoczesne centrum kultury i sztuki, które dzięki interaktywnym wystawom przybliża odwiedzającym kulturę i sztukę Japonii.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss