Arboretum w Kórniku

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Arboretum należy do Instytuty Dendrologii PAN. Jest najstarszym i największym arboretum w Polsce. Początki jego datują się na drugą połowę XVIII w., kiedy to przy zamku kórnickim stworzony został park w stylu francuskim. Na początku XIX wieku został przebudowany w stylu angielskim przez Tytusa Działyńskiego. On, a potem jego syn Jan, sprowadzali do Kórnika nasiona drzew i krzewów z najbardziej znanych szkółek ogrodniczych Anglii, Francji i Niemiec. Były to najbogatsze zbiory dendrologiczne w Polsce. Potomkowie Działyńskich kontynuowali gromadzenie zbiorów i pielęgnację Parku. Obecnie na 50ha znajduje się ponad 3 tys. drzew i krzewów. To tutaj w Kórniku nowe lub mało znane gatunki przechodzą pierwszy okres adaptacji do naszego klimatu. Najstarszymi okazami w Arboretum są 300 letnie lipy w głównej alei biegnącej od zamku w kierunku południowym. Przez cały rok kórnickie Arboretum zaprasza na liczne imprezy związane z roślinnością dla dorosłych oraz dla dzieci.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Poznań (22 km; ok.0:25h)
Konin (109 km; ok. 1h)

Miejscowość: Kórnik, ul. Parkowa 5
Strona:www.idpan.poznan.pl
Tel: + 48 61 817 00 33
E-mail: idkornik@man.poznan.pl

Godziny otwarcia:
maj - czerwiec:
dni robocze: 10:00 - 19:00
niedziele i święta: 9:00 - 19:00

kwiecień, lipiec - wrzesień:
dni robocze: 10:00 - 18:00
niedziele i święta: 10:00 - 18:00

październik:
dni robocze: 10:00 - 17:00
niedziele i święta: 10:00 - 17:00

listopad - marzec:  
dni robocze: 10:00 - 16:00
niedziele i święta: 10:00 - 16:00

Bilety:

bilet normlny: 7 zł
bilet ulgowy: 5 zł
bilet rodzinny: 17 zł

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.idpan.poznan.pl

Ogród Botaniczny w Poznaniu

Jeden z najciekawszych i największych ogrodów botanicznych w Polsce ! Obejrzyj z bliska rośliny żyjące na zboczach Alp, na amerykańskich pustyniach czy polskich bagnach. Jedną z większych atrakcji ogrodu jest alpinarium, które mieści siedem zbiorników wodnych połączonych strumieniami. Ciekawe są również ścieżki dydaktyczne. Ogród zajmuje powierzchnię 22ha, a wszystko to możemy zobaczyć za darmo.

szczegóły »
Palmiarnia

Chcesz odbyć daleką podróż nie ruszając się z miejsca ? Zapraszamy do pięknej i nowoczesnej poznańskiej Palmiarni. Miejsca określanego jako „klimatyczne”, pomagające w walce z melancholijnym nastrojem, a zimą z brakiem słońca. Kilkaset gatunków roślin, a w zlokalizowanym na terenie palmiarni akwarium ponad 200 gatunków ryb, pozwoli Ci na chwilę oderwać się od codzienności i poczuć jak na dalekiej wyprawie.

szczegóły »
Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera

Zobacz to, co widział najsłynniejszy polski podróżnik - Arkady Fiedler ! Zobacz niezwykłą kolekcję jaką udało mu się sprowadzić do Puszczykowa z jego licznych wypraw. Wśród cennych eksponatów znajdziemy m.in. maski i rzeźby obrzędowe, trofea ludzkich głów oraz interesujący zbiór starych zdjęć. Ogród wokół muzeum to natomiast zbiór niecodziennych rzeźb.

szczegóły »
Zamek w Kórniku

Przekonaj się, czy legenda o Białej Damie jest prawdą ! Koniecznie odwiedź średniowieczny Kórnicki Zamek ! To tutaj możesz spotkać najsłynniejszego polskiego ducha. A także wiele, wiele ciekawych eksponatów z różnych epok i części świata.

szczegóły »
Muzeum Przyrodnicze Jeziory

Zanim wybierzesz się do Wielkopolskiego Parku Narodowego koniecznie odwiedź Muzeum Przyrodnicze ! To ciekawe muzeum, gdzie w prosty i przystępny sposób dowiesz się, co ciekawego znajduje się w Wielkopolskim Parku Narodowym. Ciekawostki na temat przyrody  nieożywionej oraz flory i fauny pozwolą ci jeszcze lepiej postrzegać dobrodziejstwa Parku Narodowego.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss