Arboretum w Powsinie

Kategorie: Natura, Z dziećmi

Arboretum w Powsinie mieści się na terenie Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Jego powierzchnia wynosi 6 hektarów, rośnie tam ponad 1.900 gatunków i odmian roślin z wielu stref klimatycznych, a także drzewa i krzewy iglaste (różne odmiany cisów, jałowców, żywotników, cyprysików i świerka kłującego, a także drzewa jodły kalifornijskiej  i koreańskiej, świerku pospolitego i serbskiego). Są dwie części ogrodu: część szklarniowa (palmiarnia) ze wspaniałymi kolekcjami cytrusów, paproci i kaktusów oraz część otwarta. Ogród  prowadzi także działalność naukową i edukacyjną. Jest kolejnym ogrodem botanicznym na terenie województwa mazowieckiego wartym odwiedzenia. To odpowiednie miejsce na spacer i odpoczynek na świeżym powietrzu, a także rozrywka dla najmłodszych. Dzieci mogą poznać świat roślin w łatwy i przyjemny sposób. Latem, w pobliskim parku odbywają się festyny. Ponadto można tam biwakować, piknikować, wziąć udział w zawodach sportowych, posłuchać koncertu na świeżym powietrzu. Idealne miejsce na przyjemne spędzenie czasu.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Warszawa (7 km; ok. 0:10h)

Miejscowość: Warszawa, ul.Prawdziwka 2    
Strona: www.ogrod-powsin.pl
Tel: +48 22 648 38 56
E-mail: ob.sekr@obpan.pl

Godziny otwarcia:
1 marca – 28 marca
sb- nd: 10:00-17:00
29 marca – 30 kwietnia
pn – nd: 10:00- 18:00
1 maja – 30 czerwca
pn – pt: 10:00 - 18:00
sb – nd: 10:00 - 19:00
1 lipca – 31 października
pn – nd: 10:00-18:00
2 listopada – 31 grudnia
sb – nd: 10:00 -15:00

szklarnia  
pn – pt:  10:00 – 15:00
                                   
Bilety:
normalny:
soboty niedziele i święta: 7 zł
dni powszednie: 6 zł
ulgowy:
soboty, niedziele i święta: 5 zł
dni powszednie: 4 zł

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.ogrod-powsin.pl  

Arboretum

W Arboretum w Marculach  dotąd zostało zgromadzonych 400 gatunków drzew i krzewów. Alpinarium w połączeniu  z nowo powstałymi zbiornikami wodnymi stanowi doskonałe miejsce do spaceru  i odpoczynku na świeżym powietrzu na łonie natury. Na jego terenie znajduje się małe Alpinarium mające w swej kolekcji rośliny górskie. Teren arboretum ma charakter parku jego powierzchnia wynosi 6,5 ha.

szczegóły »
Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie to kompleks pałacowo-parkowy w Warszawie z licznymi zabytkami. Powstał w XVIII wieku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych. Jest to też doskonałe miejsce na rodzinny spacer, bądź przejażdżkę rowerową.

szczegóły »
Łabędzim szlakiem – ścieżka dydaktyczna na Torfach

Ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza „Łabędzim Szlakiem” jest jednym z najpiękniejszych zakątków Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Główną atrakcją są oczywiście łabędzie. Ścieżka  położona jest w rezerwacie przyrody „Na Torfach”, który skupia chronione gatunki zwierząt i roślin.

szczegóły »
Rezerwat Przyrody Horowe Bagno

W pobliżu Warszawy, w miejscowości Marki zobaczyć można Rezerwat Przyrody „Horowe Bagno” liczący około 44 hektarów powierzchni. Centralną częścią rezerwatu jest obniżenie między wydmowe, zwane potocznie Horowym Bagnem. To duży staw o powierzchni około 7 ha i szereg małych zbiorników wodnych.

szczegóły »
Ogród Botaniczny UW

Ogród Botaniczny w Warszawie jest jednym z najmniejszych w Polsce, a liczy już ponad 200 lat. Różnorodność biologiczna przyciąga nie tylko miłośników przyrody. W ogrodzie tym znajduje się najstarsza szklarnia subtropikalna, urzekająca swoją kolorystyką i panującym tam klimatem. Ogród to doskonałe miejsce na wiosenne spacery.

szczegóły »
Ogrody na Książęcym

Ogrody na Książęcym zachwycają bujną roślinnością i ciekawymi budowlami ogrodowymi, jak np. pawilon studni z ujęciem wody oligoceńskiej oraz rotunda z podziemną grotą. To również wymarzone miejsce na letnie spacery.

szczegóły »
Park Moczydło

Park Moczydło w warszawskiej Woli cieszy się dużym zainteresowaniem spacerowiczów o każdej porze roku. Co ważne, znajdziemy tam Górkę Moczydłowską, z której szczytu jest widoczna piękna panorama okolicy. Plac zabaw i boiska sportowe to dodatkowe atuty tego miejsca.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss