Arboretum

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Arboretum w Marculach położone jest 35 km od Radomia. Na jego terenie znajduje się małe Alpinarium mające w swej kolekcji rośliny górskie. Teren arboretum ma charakter parku jego powierzchnia wynosi 6,5 ha. W przyszłością planowane jest utworzenie azylu dla ptaków wszystkich gatunków. Arboretum jest doskonałym miejscem dla osób które chcą zgłębiać swoja wiedzę na temat różnego gatunku roślin. W 2006 roku został posadzony „Dąb Jana Pawła II”. Na terenie ogrodu są również realizowane cele edukacyjne i badawcze.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Radom (40 km; ok. 0:45h)
Kielce (66km; ok. 1:15h)

Miejscowość: Marcule, gmina Iłża   
Strona: www.radom.lasy.gov.pl
Tel: +48 695 390 254
E-mail: nadlesnictwo.marcule@radom.lasy.gov.pl

Godziny otwarcia:  
sb – nd, święta: 11:00-19:00
pn - pt: zorganizowanymi grupami od godz. 9:00-14:00

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.radom.lasy.gov.pl

Sulejowski Park Krajobrazowy

Sulejowski Park Krajobrazowy o powierzchni 17.444 ha obejmuje  tereny Piotrkowa Trybunalskiego, Sulejowa i Tomaszowa Mazowieckiego. To malownicza kraina pełna rezerwatów przyrody, różnorodnej fauny i flory oraz atrakcji sportowych zlokalizowanych nad Zalewem Sulejowskim. Baza turystyczna w rejonie Sulejowa i Smardzewic oferuje turystykę rowerową, pieszą, żeglarstwo, kajakarstwo oraz liczne pola biwakowe i  ośrodki wczasowe.

szczegóły »
Bolimowski Park Krajobrazowy

Położony w centralnej Polsce, Bolimowski Park Krajobrazowy to doskonałe miejsce na weekendowe spacery, grzybobranie, rowerowe wycieczki i jazdę konną. Rozpościerają się tu rozległe, świetliste polany, łąki, małe strumyki, bajora, oraz przepiękne lasy, które przecina kręta, ceniona przez amatorów kajakarstwa rzeka Rawka. Cała ta fantastyczna kraina i walory tego miejsca zachwycają grzybiarzy, wędkarzy, przyrodników i fotografów. Kto raz tam zajrzy, będzie powracał chętnie, urzeczony przestrzenią, ciszą,  malowniczymi pejzażami oraz obfitością jagód.

szczegóły »
Rezerwat Niebieskie Źródła

Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła to jeden z najpiękniejszych obiektów krajobrazowych, a zarazem najciekawszych źródeł w Polsce. Niepowtarzalne błękitno-zielonkawe zabarwienie źródeł spowodowane czynnikami fizykochemicznymi przyciąga masę turystów z Polski i nie tylko. Rezerwat utworzony został w celu ochrony tych unikalnych źródeł i wielu gatunków ptaków.

szczegóły »
Ogród zoologiczny

W warszawskim Zoo żyje ponad 4.200 zwierząt, które są przedstawicielami 533 gatunków, a jego powierzchnia to ok. 40 hektarów. W ogrodzie organizowane są lekcje dydaktyczne dla dzieci i młodzieży. Każdy chętny może wspomóc działającą tu fundację „Panda”, która zajmuje się organizowaniem pomocy dla Zoo i  adopcją honorową zwierząt.

szczegóły »
Łabędzim szlakiem – ścieżka dydaktyczna na Torfach

Ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza „Łabędzim Szlakiem” jest jednym z najpiękniejszych zakątków Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Główną atrakcją są oczywiście łabędzie. Ścieżka  położona jest w rezerwacie przyrody „Na Torfach”, który skupia chronione gatunki zwierząt i roślin.

szczegóły »
NAJgrubsze drzewo w Polsce

Najgrubsze drzewo w Polsce – topola - znajduje się na granicy Leszna z wsią Grądy i ma 14 metrów obwodu. Nieopodal rośnie również piękny okaz pomnikowego wiązu zwyczajnego. W poblizu owej topoli znajduje się  także kilkusetmetrowa zabytkowa aleja lipowo-jesionowa. Jest to jeden z piękniejszych zabytków natury w Polsce.

szczegóły »
Ogród Botaniczny UW

Ogród Botaniczny w Warszawie jest jednym z najmniejszych w Polsce, a liczy już ponad 200 lat. Różnorodność biologiczna przyciąga nie tylko miłośników przyrody. W ogrodzie tym znajduje się najstarsza szklarnia subtropikalna, urzekająca swoją kolorystyką i panującym tam klimatem. Ogród to doskonałe miejsce na wiosenne spacery.

szczegóły »
Ogrody na Książęcym

Ogrody na Książęcym zachwycają bujną roślinnością i ciekawymi budowlami ogrodowymi, jak np. pawilon studni z ujęciem wody oligoceńskiej oraz rotunda z podziemną grotą. To również wymarzone miejsce na letnie spacery.

szczegóły »
Park Moczydło

Park Moczydło w warszawskiej Woli cieszy się dużym zainteresowaniem spacerowiczów o każdej porze roku. Co ważne, znajdziemy tam Górkę Moczydłowską, z której szczytu jest widoczna piękna panorama okolicy. Plac zabaw i boiska sportowe to dodatkowe atuty tego miejsca.

szczegóły »
Arboretum w Powsinie

Arboretum w Powsinie prezentuje około 1.900 gatunków i odmian roślin z wielu stref klimatycznych. Całe połacie kwitnących rododendronów, tulipanów, róż tworzą niezapomniany obraz i cieszą oczy.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss