Atrakcje turystyczne Bełchatowa ROWEREM

Kategorie: Aktywnie / SPA

Zaczynamy w Bełchatowie. Ulicą Czapliniecką jedziemy w stronę Zelowa. W Domiechowicach warto zwrócić uwagę na zabytkowy zespół parkowo - pałacowy po lewej stronie. Zjeżdżamy z górki, by po około 800 metrach przy kapliczce skręcić w prawo. Dojeżdżamy do wsi Ławy. Na skrzyżowaniu skręcamy w lewo, pedałujemy śmiało na wprost, mijamy Józefów, Mikorzyce i Apolinów. Dojeżdżamy do Rożniatowic i skręcamy w prawo. Po około 300 m, po prawej stronie mijamy sklep spożywczy i jesteśmy już na tzw. "Trakcie Napoleońskim" (drogą tą w 1812 roku na wschód maszerowała Armia Francuska cesarza Napoleona). We wsi Kącik dojeżdżamy do skrzyżowania z trasą Łódź - Bełchatów. Przez skrzyżowanie jedziemy prosto. Mijamy Bukowie Dolne. Po lewej stronie, tuż za wsią możemy odwiedzić stary, murowany dwór (polecamy). Jadąc dalej, dojeżdżamy do Suchcic, gdzie możemy obejrzeć piękny, drewniany kościół. Po około 200 metrach skręcamy w lewo. Następnie jedziemy prosto, mijamy miejscowość Pólko i dojeżdżamy do trasy Bełchatów - Piotrków Trybunalski. Skręcając w prawo przez Dobrzelów wracamy do Bełchatowa – UWAGA! -na trasie duży ruch! Przy wjeździe do Dobrzelowa, kilkaset metrów za stacją benzynową, po lewej stronie, można odwiedzić stary dwór położony malowniczo w parku nad stawami. Potem już tylko za drogowskazami, pedałujemy do Bełchatowa.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Piotrków Trybunalski (27 km; ok. 0:20h)
Łódź (65 km; ok. 1h)

Miejscowość: Bełchatów, ul. Czapliniecka

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.naszbelchatow.pl
www.powiat-belchatowski.pl

Sulejowski Park Krajobrazowy

Sulejowski Park Krajobrazowy o powierzchni 17.444 ha obejmuje  tereny Piotrkowa Trybunalskiego, Sulejowa i Tomaszowa Mazowieckiego. To malownicza kraina pełna rezerwatów przyrody, różnorodnej fauny i flory oraz atrakcji sportowych zlokalizowanych nad Zalewem Sulejowskim. Baza turystyczna w rejonie Sulejowa i Smardzewic oferuje turystykę rowerową, pieszą, żeglarstwo, kajakarstwo oraz liczne pola biwakowe i  ośrodki wczasowe.

szczegóły »
Termy Uniejów

Baseny termalne z leczniczymi kąpielami otoczone XIX wiecznym parkiem, sauny, spływy kajakowe malowniczą rzeką Wartą czy noclegi w komnatach zamku to tylko nieliczne z atrakcji z jakich skorzystać mogą goście w Uniejowskich Termach. Miłośnicy kultury średniowiecznej mogą wybrać się również do Kasztelu Rycerskiego na Gorących Źródłach gdzie czekają  łaźnie termalne, jazda konna, zabawy plebejskie i biesiady z rycerzami.

szczegóły »
Załęczański Park Krajobrazowy

Przepiękne tereny Załęczańskiego Parku Krajobrazowego wchodzące w skład jury krakowsko-częstochowskiej to bogactwo pełne rezerwatów przyrody, użytków ekologicznych, różnorodnych jaskiń i pomników przyrody. Poza walorami przyrodniczymi, stanowi również ciekawą atrakcję turystyczną gdyż znajdują się tu świetne szlaki rowerowe, piesze, konne oraz ścieżki dydaktyczne. Teren gromadzi ponad 30 gatunków roślin chronionych oraz ok. 100 gatunków ptaków.

szczegóły »
Bolimowski Park Krajobrazowy

Położony w centralnej Polsce, Bolimowski Park Krajobrazowy to doskonałe miejsce na weekendowe spacery, grzybobranie, rowerowe wycieczki i jazdę konną. Rozpościerają się tu rozległe, świetliste polany, łąki, małe strumyki, bajora, oraz przepiękne lasy, które przecina kręta, ceniona przez amatorów kajakarstwa rzeka Rawka. Cała ta fantastyczna kraina i walory tego miejsca zachwycają grzybiarzy, wędkarzy, przyrodników i fotografów. Kto raz tam zajrzy, będzie powracał chętnie, urzeczony przestrzenią, ciszą,  malowniczymi pejzażami oraz obfitością jagód.

szczegóły »
Eldorado - jazda konna, bryczki, powozy, paintball,rowery, kajaki, quady

Stadnina Koni Eldorado to prawdziwy raj dla miłośników koni i relaksu na świeżym powietrzu zarówno latem jak i zimą. W okresie letnim ośrodek oferuje rajdy konne, spływy kajakowe malownicza rzeką Widawką, wycieczki rowerowe, piesze, przejażdżki powozem a wieczorami ognisko. Natomiast zimą warto wybrać się na kulig góralski lub ogrzać się przy ognisku w wiejskim szałasie.
ZAPRASZAMY!!! NA NOCLEGI 

szczegóły »
Agroturystyczny szlak ROWEROWY

Trasa obejmuje takie miejscowości jak: Zgierz - Dąbrówka Wielka - Rosanów - Ciosny - Dzierżązna - Biała Zgierska - Szczawin - Dąbrówka Strumiany - Dąbrówka Sowice.
Trasa łatwa i przyjemna polecana dla całych rodzin, ma około 33 kilometry. Zarezerwujmy sobie jednak całe popołudnie, bo jest co zwiedzać po drodze.

szczegóły »
Góra Kamieńsk

Na zboczu zwałowiska PGE KWB Bełchatów znajduje się Ośrodek Sportu i Rekreacji „Góra Kamieńsk”. Miejsce, w którym przez cały rok można aktywnie spędzić czas. Do dyspozycji klientów są tu trasy rowerowe, mini park rozrywki, wyciąg, tor saneczkowy i kartingowy. Jest też centrum gastronomiczne oraz miejsca noclegowe.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss