Biskupia Kopa, Góry Opawskie

Kategorie: Natura, Z dziećmi

Góry Opawskie to bardzo ciekawy zakątkek ziemi opolskiej. Wiele szlaków turystycznych, łagodny klimat i przepiękne krajobrazy sprawiło, że ten przygraniczny obszar nazwano perłą Ziemi Opolskiej. Najwyższym szczytem gór jest Biskupia Kopa o wysokości 890 m. Szczyt zwraca z daleka uwagę charakterystyczną sylwetką. Od wieków to góra dzieląca Polskę z Czechami. Od 1898 roku stoi na szczycie ozdobna wieża widokowa- pomnik cesarza Franciszka Józefa, z której podziwiać można malowniczą panoramę obejmującą Góry Opawskie, Głuchołazy, Jarnołtówek, Przedgórze Sudeckie, Górę Świętej Anny i Karkonosze.  Od 1927 roku czynne jest tu schronisko, dzięki czemu miejsce jest bardzo popularne i stanowi bazę turystyczną dla wielu turystów. Istnieje tu również gęsta sieć szlaków turystycznych, których zaletą jest znaczne zróżnicowanie ich trudności oraz walory przyrodnicze. Biskupia Kopa jest poprzecinana poziomo poprowadzonymi szlakami i stokówkami, przez co świetnie nadaje się również na zimowe wycieczki z nartami biegowymi.
U stóp Biskupiej Kopy położone są dwie malownicze miejscowości  Jarnołtówek oraz Pokrzywna, od których najlepiej rozpocząć zwiedzanie tej góry.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Opole (65 km;  ok. 1:15h)
Wrocław (115 km; ok. 2h)

Miejscowość: Pokrzywna
Strona: www.goryopawskie.pl

Bilety:
Wieża widokowa 2,50 zł.

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl

Gwarkowa Perć

Gwarkowa Perć leżąca na stokach Bukowej Góry to stary kamieniołom, bardzo nietypowy w polskich Sudetach, który pokonuje się na 35-stopniowej drabinie umocowanej pionowo na skale. Wejście po drabince to jedna z atrakcja Gór Opawskich pełna interesujących doznań i prawdziwej adrenaliny. To wymarzone miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku, na weekendowe wypady i sesje fotograficzne.

szczegóły »
Lasy Głubczyckie

Las Głubczycki odznacza się niepowtarzalnymi walorami przyrodniczymi i wypoczynkowymi. Mieszczą się tu różnego rodzaju naturalne zbiorowiska leśne miedzy innymi łęgi jesionowo – olszowe oraz tereny z borem mieszanym i sosnowym. Las z miastem łączy trzyrzędowa aleja lipowa, będąca pomnikiem przyrody. To idealne miejsce na odpoczynek i popołudniowe spacery z rodziną.

szczegóły »
Park Krajobrazowy - Góra św. Anny

Park Krajobrazowy Góra Świętej Anny to miejsce, które skupia w sobie jednocześnie walory przyrodnicze i kulturowe. Sama Góra Świętej Anny to najwyższe wzniesienie na terenie Garbu Chełmu, a zarazem całej Wyżyny Śląskiej  o wysokości 400 m.n.p.m. Do walorów krajobrazowych zaliczyć należy również liczne  wchodzące w skład Parku rezerwaty przyrody, charakteryzujące się niezwykłą roślinnością. Dzięki wielu ścieżkom dydaktycznym, oprócz malowniczych krajobrazów i bliskości z naturą turyści mogą również zobaczyć wiele obiektów kulturowych.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss