Bukowe Berdo

Kategorie: Aktywnie / SPA

Bukowe Berdo jest podłużnym pasmem o kierunku przebiegu NW-SE. Ma trzy kulminacje: 1201, 1238, 1311 metrów nad poziomem morza. Z najwyższego wierzchołka widać tereny należące do Ukrainy. Przebiegający przez Bukowe Berdo niebieski szlak Rzeszów – Grybów jest drugim co do długości szlakiem górskim w Polsce. Ma on 445 kilometrów. Dla lubiących wyzwania i dłuższe podróże polecany jest odcinek Pszczeliny-Widełki – Bukowe Berdo – Krzemień. Na taką wycieczkę trzeba zagospodarować sobie przynajmniej cztery godziny czasu. Drugim, zdecydowanie krótszym jest szlak żółty. Wycieczka z Mucznego na wierzchołek 1201 metrów zajmuje ponad godzinę.  Ta osada leśna jest idealnym miejscem jako baza wypadowa na Bukowe Berdo. Dalej można wyruszyć na Krzemień (drugi co do wielkości szczyt w polskich Bieszczadach) i Tarnicę (najwyższy szczyt polskich Bieszczadów). Trzeba pamiętać, że będąc w Bieszczadzkim Parku Narodowym nie wolno schodzić z wyznaczonych szlaków!

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Sanok (82km; ok. 1:30h)

Miejscowość:Muczne

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Kolejka wąskotorowa w Bieszczadach powstała już przed I wojną światową. Obecnie dostępna jest dla turystów i sukcesywnie powiększana. Do dyspozycji wszystkich miłośników podróżowania dostępne są trzy trasy. Każda pełna uroku. Wszystkie trzeba koniecznie zaliczyć.

szczegóły »
Magurski Park Narodowy

Magurski Park Narodowy utworzono w 1995 roku. Położony jest w Beskidach Niskich, zajmuje powierzchnię 19.439 hektarów. Aż 148 gatunków zwierząt występujących w Parku jest objęta ścisłą ochroną – występują tu między innymi niedźwiedzie brunatne, rysie, dzięcioły i orliki. Przez teren przebiega łącznie 85 kilometrów szlaków turystycznych.

szczegóły »
Szlak wodny "Błękitny San"

W ocenie wielu ludzi, San jest jedną z najpiękniejszym rzek w Polsce. Ma niecałe 450 kilometrów długości, a jego źródło znajduje się na terytorium Ukrainy. Tereny wzdłuż rzeki urzekają swoim pięknem, dlatego warto pomyśleć, czy nie wybrać się w jego rejony planując wakacje.

szczegóły »
Zapora Solina

Zapora na Jeziorze Solińskim ma 664 metry długości i 82 metry wysokości. Co ciekawe, na dnie, zbudowanego w 1968 roku, zbiornika znajdują się pozostałości dawnych wsi. Ma on największą pojemność w Polsce - 472 mln m³. Przy zaporze znajduje się elektrownia wodna, która jest dostępna do zwiedzania.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss