Bunkier Muzeum Broni V3

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Tajna broń Hitlera „Vergeltungs-Waffe3” w skrócie V3. Niezwykła ekspozycja mieści się w bunkrze - muzeum, w którym podczas II Wojny  składowano pociski. W bliskim otoczeniu bunkra znajdują się pozostałości stanowisk ogniowych tych pocisków.
Podczas wizyty możemy spodziewać się komentarza przewodnika, a robienie zdjęć i filmowanie jest bezpłatne. Istnieje możliwość zorganizowania wspólnego ogniska. Przy Muzeum działają również punkty informacyjny i gastronomiczny.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Świnoujście (17 km;  ok. 0:25h)
Szczecin (96 km;  ok. 1:20h)
Kołobrzeg (103 km; ok. 1:50h)
Koszalin (144 km; ok. 2:15h)

Miejscowość: 72-500 Międzyzdroje
Tel:  + 48 91 328 42 71

Godziny otwarcia:  
pn – nd: 10:00 – do zmroku (01.05 – 30.10)

Bilety
:  
normalny : 4 zł
ulgowy i grupowy:  3 zł

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl

NAJstarszy dąb w Polsce

Najstarszy Dąb W Polsce nosi imię „Bolesław” i liczy sobie 800 lat. Położony w uroczym lesie dębowym zaledwie kilka kilometrów od Kołobrzegu jest starszy od słynnego „Bartka” czy „Chrobrego” – dębów opisywanych jako najstarsze drzewa w Polsce.

szczegóły »
Bunkry Wału Pomorskiego

Fortyfikacje Wału Pomorskiego w latach 30 ubiegłego wieku budowano na terenach przygranicznych w ścisłej tajemnicy przed sąsiadami. Miały służyć obronie Niemiec przed wrogim atakiem ze wschodu. Na terenach Wałcza zachowały się najbardziej okazałe z budowanych umocnień.

szczegóły »
Promenada Gwiazd

Przebywając w Międzyzdrojach warto wznieść się duchem i spędzić choćby krótką chwilę w miejscu, gdzie poczujemy wielki świat artystów, na słynnej Promenadzie Gwiazd. W pobliżu Hotelu Amber Baltic - wizytówki miasta, biegnie Aleja Gwiazd z mosiężnymi odciskami dłoni wybitnych przedstawicieli kina i teatru. Jest może nieco skromniejsza od tych w Hollywood czy Cannes, ale godnie stanowi o naszym rodzimym dorobku artystycznym i kulturalnym.

szczegóły »
Bunkry w Darłówku

Podczas nadmorskich spacerów w okolicy Darłowa można natknąć się na poniemieckie bunkry i inne pozostałości po hitlerowskiej armii III Rzeszy. Rozmieszczone na wydmach między Darłówkiem a Bobolinem, kuszą tajemnicą i ponad siedemdziesięcioletnią historią.

szczegóły »
Latarnia Morska „Kikut”

Podczas wytyczania tras wycieczek rowerowych lub pieszych na wyspie Wolin, w okolicach Międzyzdrojów, warto wziąć pod uwagę jedną z najmniejszych latarni morskich, jednocześnie całkowicie zautomatyzowaną o wdzięcznej nazwie „Kikut”. Położona w malowniczej scenerii Wolińskiego Parku Narodowego stanowi niewątpliwie ciekawą atrakcję. Już samo odnalezienie jej w gąszczu ścieżek parku jest powodem do zadowolenia.

szczegóły »
Most zwodzony

Prawdziwą atrakcją Dziwnowa jest most zwodzony na rzece Dziwnej. Obiekty tego typu w Polsce, a nawet w Europie są rzadkością, dzięki czemu stanowią nie lada gratkę. Zwłaszcza widok podnoszonego czy opuszczanego przęsła przyciąga sporą grupę publiczności.

szczegóły »
Rezerwat pokazowy żubrów

Niecodzienną atrakcją, nie tylko dla miłośników przyrody, jest Rezerwat i Zagroda Pokazowa Żubrów w Międzyzdrojach. W zagrodzie ze specjalnie przygotowanych platform widokowych zobaczymy również sarny, dziki oraz stanowiące nie lada atrakcję orły bieliki.

szczegóły »
Międzyrzecki Rejon Umocniony

Jedna z największych atrakcji Ziemi Lubuskiej - Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU), zwany także jako Front Ufortyfikowany Łuku Odry-Warty. Jest to system fortyfikacji wybudowanych przez Niemców. Jeden z najciekawszych i największych obiektów pomilitarnych w Europie. Uważa się, że miejsce to przewyższa atrakcyjnością słynną linię Mignota, dlatego też rokrocznie odwiedzane jest przez turystów z całego świata.

szczegóły »
Centrum Słowian i Wikingów

Centrum Słowian i Wikingów koniecznie muszą odwiedzić wszyscy miłośnicy historii, szczególnie Ci, którzy głównie interesują się średniowieczem. W osadzie można zobaczyć, jak żyli ludzie w tamtych czasach, z jakich narzędzi korzystali i jak wyrabiali swoje bronie.

szczegóły »
Fort Gerharda

Fort Gerharda w Świnoujściu (zwany też Fortem Wschodnim) to jeden z najlepiej zachowanych fortów nadbrzeżnych w Europie. Można tutaj aktywnie spędzić swój czas, ponieważ oprócz standardowego zwiedzania przygotowano dla wszystkich specjalne przeszkolenie wojskowe, które pozwoli uzyskać… historyczny stopień wojskowy ! Szkolenie jest przystosowane zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Warte odwiedzenia jest także miejscowe muzeum.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss