Canevaworld Movieland Park - Włochy

Kategorie: Za granicą, Aktywnie / SPA, Z dziećmi

Park wodny Movieland Aquastudios, posiada mnóstwo zjeżdżalni zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Możemy tutaj szaleć m. in. na 38 metrowej zjeżdżalni Stukas, gdzie zjeżdżamy prawie pionowo w dół i trudność sprawia, aby nie oderwać się od ślizgu, rodzinnie możemy poszaleć w Crazy River, gdzie w pontonach będziemy walczyć aby wydostać się z wirów wodnych oraz zdarzać z innymi uczestnikami zabawy – frajda gwarantowana. Niezapomniane wrażenia pozostawią na nas dwie podziemne zjeżdżalnie pontonowe Black Hole, gdzie pędząc nic nie widzimy i obawiamy się każdego kolejnego zakrętu, zjeżdżalnia Water Jump, gdzie po pionowym zjeździe wylecimy w powietrze i nigdy nie jesteśmy pewni w jaki sposób wpadniemy do basenu… i wiele, wiele innych. Wszystko to zorganizowane w klimacie wyspy karaibskiej, z prawdziwymi palmami, plażą i dużym basenem, generującym falę morską. Odpoczynku możemy zaznać w wielu jacuzzi, basenach czy też wylegując się na pontonie na rzece o wolnym nurcie - Lazy River. Dzieciaki mają zatopiony statek piracki, z wieloma małymi zjeżdżalniami, siatkami do wspinaczki i innymi atrakcjami. Gwarantujemy, że dzień zleci tu bardzo szybko i przyjemnie…
Movieland Studios, wchodzący w skład Canevaworld, to pokazowe studio filmowe urozmaicone o atrakcje typowe dla parków rozrywki. Zobaczymy tu bohaterów kultowych filmów i kreskówek, wszystko w klimacie wspaniałej zabawy i przedstawień. Poznamy trochę od kuchni wytwórnię filmową, a dla urozmaicenia, będziemy mieli okazję poszaleć na atrakcjach roller coastero-podobnych.
Dopełnienie parku stanowi Rock Star Cafe, gdzie w amerykańskim stylu możemy się posilić oraz Medieval Times, gdzie przy suto nakrytym stole, przeniesiemy się w czasy średniowiecza i będziemy mieli okazję uczestniczyć w pojedynkach konnych i na miecze.
Warto rozważyć wizytę w odległym o zaledwie kilka kilometrów Gardalandzie, jednym najlepszych parków rozrywki we Włoszech (patrz osobny opis)

Położenie: Lazise, Włochy, ok. 100 km od Bergamo i 25 km od Werony
Strona:  www.canevaworld.it
Tel.:  +39 045 69 69 900
E-mail:  info@canevaworld.it

Jak dotrzeć:
Canevaworld, to doskonałe miejsce na chwilę wypoczynku, dla osób udających się na wczasy w nadmorskie rejony Włoch, gdyż leży w niewielkim oddaleniu od  autostrady A22 Bolzano-Werona.

Samolotem, najlepiej dotrzeć do Werony (Canevaworld oddalony jest jedynie 17 km od lotniska), bądź do Bergamo/Mediolan (tutaj będziemy mieli ok. 100 km autostradą).

Do Werony nie ma niestety lotów bezpośrednich z Polski.

Do Bergamo bezpośrednie loty oferuje:
Z Warszawy: wizzair
Z Katowic: wizzair
Z Wrocławia: wizzair
Z Gdańska: wizzair
Z Poznania: wizzair
Godziny otwarcia:
Cały park, czyli Movieland Studios oraz Movieland Aquastudios jest otwarty od połowy maja do połowy września w godzinach od 10:00 do 18:00 (lipiec, sierpień do 19:00). Sam Movieland Studios jest otwarty w większość dni już od początku kwietnia do końca października.

Bilety
:
1 dniowy (Movieland Aquastudios lub Movieland Studios):
dorośli : 24 EUR; dzieci (1,0-1,4m wzrost): 19 EUR; do 1m wzrostu: gratis

2 dniowy (Movieland Aquastudios +Movieland Studios):
dorośli : 34 EUR; dzieci (1,0-1,4m wzrost): 29 EUR; do 1m wzrostu: gratis

2 dniowy (Movieland Aquastudios +Movieland Studios+Medieval):
dorośli : 51 EUR; dzieci (1,0-1,4m wzrost): 46 EUR; do 1m wzrostu: gratis

Więcej kombinacji cen biletów na:
http://www.canevaworld.it/aquaparadise/orarieprezzi.php

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.tignale.org
www.terramica.eu
www.parchi-divertimento.it
www.svagoedintorni.com
www.hotelfree.it
www.bannister.org
www.greenpassgolf.net


Caneva World...
Disneyland - Francja

To miejsce magiczne, składające się z dwóch parków: Park Disneyland® i Walt Disneyland Studios®. Najbardziej rozpoznawalny park rozrywki w Europie sprawi, że czas tam spędzony pozostanie niezapomniany zarówno przez Twoje dzieciaki jak i Ciebie.

szczegóły »
Europa Park - Niemcy

To największy park rozrywki w Niemczech i drugi pod względem wielkości po paryskim Disneylandzie park w Europie. Oferuje odwiedzającym setki atrakcji skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych. Tematycznie sa one podzielone tak, aby oddawały charakter poszczególnych państw europejskich.

szczegóły »
Gardaland - Włochy

Gardaland to największy park rozrywki we Włoszech. Podzielony na 3 podstawowe krainy tematyczne: Fantasy - kraina o baśniowej architekturze, z atrakcjami ukierunkowanymi na najmłodszych, Adventure – gdzie poznamy smak przygody i, jak na dobry park rozrywki przystało, Adrenaline – kraina najodważniejszych.

szczegóły »
Tatralandia & Western City - Słowacja

Największy park wodny na Słowacji, otwarty cały rok (6 basenów termalnych, z czego 2 kryte). Znajduje się przy północnym brzegu jeziora Liptowska Mara z przepięknym widokiem na Tatry Zachodnie i Niskie.  Źródło termalnej wody o temp. ponad 60 st wydobywa się z głębokości ponad 2.500 metrów. Mineralna woda Tatralandii ma dobroczynny wpływ na układ ruchowy, oddechowy oraz skórę.

szczegóły »
Tropical Islands - Niemcy

Świat tropików, w sercu Europy, ze stałą temperaturą 26 st. C przez 365 dni w roku !!! Kompleks basenów, zjeżdżalni, plaż w klimacie tropikalnej wyspy, tak blisko granic Polski, że w kilka godzin możesz tam dotrzeć i przeżyć namiastkę prawdziwych, tropikalnych wakacji, robiąc niebywałą frajdę swoim dzieciakom.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss