Cis Henrykowski

Kategorie: Natura, Z dziećmi

Drzewo jest położone w Henrykowie Lubańskim, niedaleko Lubania. Jest to roślina trująca, której owoce są podobne do borówek. Cisy należą do drzew rosnących bardzo wolno. Ten ma 13 metrów i niegdyś miał obwód pnia 512 cm. Niestety po huraganie w roku 1989 drzewo zostało uszkodzone i jedna z odnóg została doszczętnie zniszczona. Mimo, że drzewo dziś wygląda raczej niepozornie, to jednak spokojnie można powiedzieć, że ten cis pospolity był świadkiem historii naszego narodu rósł bowiem na niej już 200 lat przed chrztem Polski! To niezwykłe jak przez tak wiele lat drzewo utrzymało się żywe.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Jelenia Góra (40 km; ok. 0:40h)
Wałbrzych (110 km; ok. 1:45h)

Miejscowość:  Henryków Lubański
Strona: www.luban.ug.gov.pl
Tel: + 48 75 646 59 20
E-mail: info@luban.ug.gov.pl

Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.pl.wikipedia.org


Cis...
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

Jeśli chcą Państwo zapoznać się z zabytkami Dolnego Śląska jednym rzutem oka jest to idealne dla Was miejsce. Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska jest miniaturową imitacją znanych pałaców, ratuszy, kościołów i wielu innych atrakcji tego regiony w skali 1:25.

szczegóły »
Szwajcaria Lwówecka

Jedno z dwóch zgrupowań skał piaskowych w polskich Sudetach. Labirynt skalnych murów, przejść i małych wgłębień w skałach robi niesamowite wrażenie, a widok roztaczający się z tamtejszych punktów widokowych zapiera dech w piersiach.

szczegóły »
Park dinozaurów Witnica

Czy Ciebie i Twoje dziecko interesują początki Ziemi i tajemnica wyginięcia dinozaurów? Nie może Was zabraknąć w Parku Dinozaurów w Witnicy! To wspaniałe miejsce oferuje 40 eksponatów naturalnej wielkości dinozaurów.

szczegóły »
Waloński Kamień (Chybotek)

Według Ericha von Dänikena jest to jeden z dowodów na istnienie… kosmitów! Kilka różnej wielkości skałek granitowych o wysokości 2m z wgłębieniem w kształcie postaci… czy na pewno ludzkiej? 

szczegóły »
Wodospad Kamieńczyka

Piękne, malownicze miejsce po polskiej stronie Karkonoszy i jednocześnie najwyższy wodospad w polskich Sudetach. Idealny cel weekendowych wycieczek z całą rodziną. Wodospad Kamieńczyka oczaruje każdego turystę – wsłuchaj się w szum wody i odetchnij świeżym powietrzem na wysokości 840 m.n.p.m

szczegóły »
Zamek Czocha

Przepiękny XIII wieczny zamek utrzymany w stylu renesansowym, jest dziś nie tylko miejscem do zwiedzania, ale i hotelem wypoczynkowym, gdzie w klimacie czasów królów można spokojnie wypocząć i rozkoszować się niecodziennym miejscem.  W zamku możemy podziwiać m.in. salę rycerską i salę tortur. Istnieje również możliwość wejścia na szczyt zamku do wieży, skąd roztacza się fantastyczny widok na zalew Kwisy.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss