Cmentarz Powązkowski

Kategorie: Ciekawie

Cmentarz Powązkowski położony jest na Woli, terenie historycznego osiedla Powązki. Jest ogromną galerią sztuki cmentarnej, która przez cały okres swojego istnienia zgromadziła kilkaset nagrobków z różnych epok artystycznych. Na Powązkach pochowanych jest wielu znanych i zasłużonych narodowi polskiemu ludzi. Spotkać tam można miejsce pochówku Czesława Niemena, słynnego pisarza Władysława Stanisława Reymonta czy też Hugo Kołłątaja.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Płock (109 km; ok. 1:45h)
Siedlce (96 km; ok. 1:45h)

Miejscowość: Warszawa, ul. Powązkowska 1

Godziny otwarcia:
pn – nd:
maj – wrzesień: 7:00-20:00
październik: 7:00-19:00
listopad: 7:00-18:00
grudzień – kwiecień: 7:00-17:00
 
Bilety:
Wstęp bezpłatny

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.warszawa.wikia.com
www.pl.chopin.nifc.pl

Dom z napisem z 1945 r.

W Warszawie na ulicy Grójeckiej mieści się  budynek z napisem „Sprawdzono min nie ma”. Jest to pamiątka z końca II wojny światowej. Napis przy ul. Grójeckiej zachował się do dziś, ponieważ od okresu wojny nie był on remontowany.

szczegóły »
Fotoplastikon

Warszawski Fotoplastikon to jedyny taki obiekt na świecie. Ponad stuletni aparat do wyświetlania trójwymiarowych zdjęć, zaledwie w kilka chwil, przenosi w różne zakątki świata sprzed 100 lat. W zbiorach Fotoplastikonu jest ponad 3.000 oryginalnych fotografii z różnych zakątków naszego globu. Fotoplastikon jest doskonałym miejscem aby poznać na fotografii świat jakiego już nie ma.

szczegóły »
Cmentarz Żydowski na wydmie

Cmentarz na Wydmie w Karczewie jest pozostałością po żydowskim getcie, które znajdowało się w tym mieście. Na cmentarzu do dziś pozostało się około 400  zabytkowych płyt nagrobnych. Jest  to miejsce symbolizujące tragedię  jaka spotkała Żydów podczas II wojny światowej.

szczegóły »
Muzeum Techniki Wojskowej - Skansen Lotniczy

Muzeum Techniki Wojskowej to prawdziwa gratka dla każdego. Któż bowiem nie chciałby zobaczyć prawdziwych śmigłowców i samolotów wojskowych w wymiarach 1:1. Taką możliwość mamy w forcie IX Czerniaków, gdzie znajduje się stała ekspozycja broni pancernej i lotnictwa. W kolekcji jest kilkanaście samolotów m. in. MIG 21, Ił 2m3, Jak 9P i wiele innych eksponatów nie tylko z Polski, ale również z Rosji i Stanów Zjednoczonych.

szczegóły »
Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego ukazuje naszą historię w bardzo nowoczesny sposób, wykorzystując zdobycze najnowszej techniki i grę świateł. Ekspozycja umieszczona jest na powierzchni ponad 3.000 m2. Składa się na nią blisko 1.000 eksponatów, 1.500 fotografii oraz ponad 200 informacji biograficznych i historycznych.

szczegóły »
Muzeum Fryderyka Chopina

Muzeum mieści się w dworku, w miejscu urodzenia i  zamieszkania sławnego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. Dworek jest otoczony parkiem, a w pobliżu znajduje się pomnik kompozytora. Pamiątki zaczęto gromadzić już w latach 30-tych. Dużą atrakcją tego miejsca są niedzielne koncerty chopinowskie.

szczegóły »
Filtry warszawskie - Stacja Filtrów

Filtry warszawskie to cud techniki i obowiązkowy punkt wizyty turystów pragnących poznać najciekawsze miejsca stolicy. Każdy kto miał okazję je zwiedzić, potwierdza, że widok jest niesamowity i bardziej przypomina podziemną świątynię, niż obiekt wodociągowy…

szczegóły »
Muzeum Więzienia „Pawiak”

Muzeum Więzienia „Pawiak” jest wspomnieniem zbrodni, jaka została dokonana podczas  II wojny światowej na obywatelach Polski. W muzeum znajduje się stała ekspozycja przedstawiająca historię więzienia. Zobaczyć tu można między innymi zrekonstruowaną celę więzienną oraz korytarz słynnego oddziału siódmego.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss