Dziki wodospad

Kategorie: Natura, Z dziećmi

W pobliżu pobliskiego wyciągu krzesełkowego na Kopę zobaczyć można niezwykłe miejsce. Na rzece Łomnicy tworzą się  naturalne 2 metrowe kaskady nazywane Studzienka. Jest to jeden z większych wodospadów naturalnych w tej okolicy mimo to, turyści częściej podziwiają tzw. Dziki Wodospad znajdujący się ok. 200 m powyżej.  Sztucznie utworzona kaskada wodna powstała na skutek spiętrzenia się zapory przeciwrumsztowej. Kiedy wody w rzece przybywa nadmiar przelewa się nad zaporą tworząc bardzo efektowne widowisko i orzeźwienie dla turystów przybywających do Karpacza. Przepięknie i wspaniały widok, który zapiera dech w piersiach. Tego typu potokowe kaskady i naturalne wodospady są dość częstym widokiem na karkonoskich szlakach.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Wałbrzych (55 km;  ok. 1:05h)
Jelenia Góra (20 km; ok. 0:30h)

Miejscowość: Karpacz
Strona: www.karpacz.net
Tel: +45 75 76 18 211
E-mail: biuro@netfactory.pl

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.karpacz.net

Krucze Skały

Cudowne miejsce dla chętnych pięknych widoków oraz wspinaczy, którzy nie mają już cierpliwości do jurajskiego wyślizgania! Krucze Skały to niesamowite urwisko, składające się z malowniczych formacji skalnych. Fantastyczne widoki, wspaniała, rzadka roślinności i świeże powietrze… czego chcieć więcej?

szczegóły »
Wodospad Kamieńczyka

Piękne, malownicze miejsce po polskiej stronie Karkonoszy i jednocześnie najwyższy wodospad w polskich Sudetach. Idealny cel weekendowych wycieczek z całą rodziną. Wodospad Kamieńczyka oczaruje każdego turystę – wsłuchaj się w szum wody i odetchnij świeżym powietrzem na wysokości 840 m.n.p.m

szczegóły »
Skalne Miasto - Czechy

Skalne Miasto to niesamowite formacje skalne, położone zaraz przy granicy z Polską, co tym bardziej zachęca do odwiedzenia tego rejonu. Zadziwiają swoją wielkością i przybranymi formami, jednocześnie zwiedzanie ich nie sprawia większych trudności fizycznych, więc jest to doskonałe miejsce na wyjazd rodzinny.

szczegóły »
Śnieżka – NAJwyższy szczyt Karkonoszy

Śnieżka znajduje się 1.602 m.n.p.m i tym samym jest najwyższym szczytem Karkonoszy i jednocześnie całych Sudetów. Położona na granicy polsko – czeskiej, codziennie przyciąga tysiące turystów. Na szczycie znajduje się restauracja, schronisko i charakterystyczne obserwatorium w kształcie spodka.

szczegóły »
Wodospad Podgórny

Znajdujący się w Karkonoszach na wysokości 547 m.n.p.m. Wodospad Podgórny w Przesiece jest 10 metrowym przedłużeniem potoku Podgórna składającym się z 3 kaskad wodnych. Punkt węzłowy dla wielu szlaków turystycznych.

szczegóły »
Wodospad Szklarski

Drugi co do wielkości, liczący 13,3 m wysokości, wodospad w Karkonoszach. Przepiękne malownicze miejsce na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego obejmujące odcinek potoku Szklarska – Wąwóz Szklarski.

szczegóły »
Zaburzenia grawitacji - „Trójkąt bermudzki”

Pośrodku zwykłego lasu, na zupełnie zwykłej drodze prowadzącej do wyciągu krzesełkowego na Kopę, na ulicy Strażackiej w Karpaczu Górnym, znajduję się rzecz niezwykła ! Trójkąt bermudzki Karpacza, gdzie zaburzenia grawitacji sprawiają, że samochód z wyłączonym silnikiem na luzie jedzie pod górkę !

szczegóły »
Schronisko Samotnia i Kocioł Małego Stawu

Tuż u podnóży Śnieżki – najwyższego szczytu Karkonoszy – znajduje się Kocioł Małego Stawu. Zbocza sięgają 200 m i porośnięte są fantastyczną roślinnością górską. W dole znajduje się mały staw 255 m długości i 7 m głębokości. Tuż obok niego leży schronisko Samotnia – niegdyś buda pasterska z XVII w. Przepiękne miejsce w sam raz na popołudniową wycieczkę.

szczegóły »
KRĄG 2000 - Ludzie z żelaza

Monumetalne figury autorstwa Zbigniewa Frączkiewicza były wystawiane w wielu miejscach, w Polsce i całej Europie. "Ludzie z żelaza" to 21 figur - postaci nagich, żelaznych mężczyzn, które według autora są tworami zdegenerowanymi przez cywilizację i przemysł.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss