Egzotarium „Dolina Gadów”

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Egzotarium usytuowane jest w budynku doskonale dostosowanym do swojego charakteru. Specyficznie umieszczone akwaria, całokształt aranżacji i klimat sprawiają, że po przekroczeniu progu można poczuć się jak w prawdziwej zwierzęcej dżungli. Wśród mieszkańców można wyróżnić szeroką gamę wężów (boa dusiciel, pytony królewskie, siatkowane) i jaszczurek (waran białogardły, nilowy, indyjski) oraz wiele innych, jak np. bazyliszki płatogłowe czy teju. Wśród zagrożonych wyginięciem gatunków należy zobaczyć pytony cejlońskie i żółwie stepowe.
Szczególnie atrakcyjna jest oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży, które w łatwy i przyjemny sposób mogą poznać anatomię oraz środowisko życia gadów wraz z prezentacją na żywo, a nawet dotknąć ich i zrobić sobie z nimi zdjęcie! Wszystko to oczywiście pod nadzorem przewodnika.
Gady to zwierzęta, które wyróżnia wyjątkowa duma i majestat. Ich zróżnicowanie pod względem zarówno wielkości, kolorystyki, jak  i kształtów jest nie do określenia… właśnie dlatego warto zobaczyć to na własne oczy!

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Radom (80 km; ok. 1:20h)

Miejscowość: Kielce, ul. Kusocińskiego 61A
Strona: www.dolinagadow.pl
Tel: + 48 514 908 336
E-mail: info@dolinagadow.pl

Godziny otwarcia
:
pn – pt: 10:00 – 19:00
sb – nd: 10:00 – 20:00

Bilety
:
normalny: 8 zł
ulgowy: 5 zł (do lat 12)
opłata za zrobienie zdjęcia z gadem: 2 zł

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:
Gallery description

Zoo Safari Zwierzyniec

40 ha naturalnego zbocza zagospodarowano w celu powstania niesamowitego miejsca – Zwierzyńca Bałtowskiego. Można tam zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt,  m.in. w pełni okazałe jelenie, kozice, alpaki, wielbłądy oraz lamy. Cały teren otoczony jest przez drzewa, krzewy, różnego rodzaju sadzawki. Wszystko po to, by każde zwierzę czuło się tam swobodnie

szczegóły »
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka

Europejskie Centrum Bajek pozwala przenieść się w do krainy baśni, do zupełnie innego nierzeczywistego świata. Wszystko dzięki kompleksowi kilku budynków, w których na najmłodszych czekają: sala teatralna, kino we wnętrzu olbrzymiego pnia drzewa, sala warsztatowa, biblioteka oraz multimedialna i interaktywna wystawa "Bajkowy świat". Dzieciaki mogą tutaj spotkać swoich ulubionych bohaterów, a także magicznym wagonem udać się w podróż po baśniowych krainach

szczegóły »
Rezerwat i Park Archeologiczno-Przyrodniczy

Najstarsza i jedna z największych w Europie neolityczna kopalnia krzemienia została odkryta w 1922 roku przez Jana Samsonowicza. Warto podkreślić, że trasa turystyczna o długości ok. 480 m prowadzi 12 m pod ziemią. Łączna powierzchnia rezerwatu wynosi około 373 ha, znajduje się tam także specjalnie zaaranżowana na wzór neolityczny wioska.

szczegóły »
Park Linowy Kielce

Kielecki park linowy powstał z myślą zarówno o dorosłych, jak i najmłodszych. Przygotowano tam trasy o różnym stopniu trudności, w zależności od wzrostu i umiejętności – na dzieciaków czeka łagodna droga na wysokości 2,5 m, starsi mogą spróbować swoich sił „szalejąc” 8,5 m nad ziemią. Wszystko odbywa się bezpiecznie, w specjalnej uprzęży i pod okiem fachowców. Adrenalina gwarantowana!

szczegóły »
NAJstarsze ślady czworonożnych zwierząt na Ziemi

Ślady najstarszych czworonożnych zwierząt na świecie - terapodów odkryli w kamieniołomie Zachełmie pod Kielcami naukowcy z Polskiego Instytutu Geologicznego. Niesamowitym jest fakt, że ślady te pochodzą sprzed 395 mln lat, ich szerokość wynosi nawet 26 cm.

szczegóły »
Osada Słowiańska Chęciny

Szałas wiedźmy, namiot wojowników i drewniany świder do rozpalania ognia – to wszystko można zobaczyć w nowe atrakcji turystycznej – rekonstrukcji osady słowiańskiej, która powstała przy Jaskini Raj.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss