Fokarium

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Helskie Fokarium to część Stacji Morskiej - naukowej placówki terenowej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Pracownicy realizują program hodowli i rehabilitacji foki szarej, co w konsekwencji pozwoli, aby te ssaki w przyszłości ponownie licznie zamieszkały naszą część Bałtyku. Wspaniała przygoda dla wszystkich, a zwłaszcza najmłodszych - codziennie można podziwiać te olbrzymie ssaki morskie, które niestety obecnie stały się rzadkością w naszych wodach.
Dobrze jest przygotować swój program wycieczki tak, aby odwiedzić fokarium w godzinach karmienia (tj. godz. 11:00 i 14:00), podczas którego dowiemy się od pracowników o zwyczajach i życiu fok. W sezonie letnim przewiduje się dodatkowe karmienie i trening w godzinach podwieczornych. Na terenie Stacji Morskiej można również odwiedzić muzeum z wystawą  „Ssaki naszego morza”.
Goście odwiedzający fokarium mogą nabyć w sklepiku artykuły z wizerunkiem foki i morświna np. koszulki, kurtki, kubki, maskotki itp., wspierając w ten sposób badania i ochronę morskich ssaków.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Władysławowo (35 k; ok. 0:35 h)
Gdańsk (100 km; ok. 1:40 h)

Miejscowość: 84-150 Hel, ul. Morska 2
Strona: www.fokarium.pl
Tel: +48 58 675 08 36
E-mail: hel@ug.edu.pl

Godziny otwarcia:
pn - nd: 9:30 - 16:00
(zależnie od pory roku ruchome godziny zamknięcia - 16:00 - 21:00)

Bilety:   
Fokarium: 2 zł
Muzeum: 2 zł

Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.a-wakacje.pl


Fokarium Hel...
NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. Do największych atrakcji Akwarium należy największa w Polsce rafa koralowa, oraz takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata- anakondy zielone. Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego jest również działalność edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska.

szczegóły »
Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki Experyment w Gdyni to interaktywna wystawa składająca się z czrerech grup tematycznych: Hydroświat, Drzewo Życia, Niewidoczne Siły, Akcja-Czlowiek. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – nie tylko u najmłodszych!

poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – 
nie tylko u najmłodsTo miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – 

szczegóły »
Małe Zoo

Małe zoo w ośrodku Miłosna powstało z myślą o najmłodszych, pozwala na bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Otwarte jest codziennie, a jego podopieczni czekają na ciepłe serca wszystkich miłośników zwierząt. 

szczegóły »
Muzeum Motyli

Świat motyli i owadów z całego świata. W muzeum mieści się część sześciotysięcznej kolekcji różnorodnych owadów i motyli. Wystawa powstała ze zbiorów prywatnego kolekcjonera Tomasza Falkiewicza, który tej wyjątkowej pasji poświęcił swoje życie. Druga część wystawy mieści się we Władysławowie.

szczegóły »
Muzeum Motyli

Świat motyli i owadów w wieży widokowej Domu Rybaka we Władysławowie. Mieści się tam część sześciotysięcznej kolekcji   różnorodnych owadów i motyli z całego świata. Wystawa powstała ze zbiorów prywatnego kolekcjonera motyli Tomasza Falkiewicza. Druga część wystawy mieści się w Łebie.

szczegóły »
Słowiński Park Narodowy „Ruchome wydmy”

Perełka przyrodnicza „Ruchome wydmy” w Słowińskim Parku Narodowym. Atrakcja, której nie można pominąć. Wędrują w tempie od 2-10 metrów na rok i przyciągają tysiące turystów.

szczegóły »
NAJdłuższe drewniane molo w Europie - Sopot

Wizytówka i najatrakcyjniejsze miejsce spacerów w  Sopocie to długie na pół kilometra drewniane molo. Najdłuższe drewniane molo w Europie. Przed wejściem stoi zakład balneologiczny z początków XX wieku, z piękną wieżą widokową.

szczegóły »
Wesołe Miasteczko - Lunapark

We Władysławowie znajduje się stałe wesołe miasteczko z najwyższym na Wybrzeżu diabelskim kołem. Doskonała zabawa dla dzieci i rodziców: karuzele, górska kolejka, kino 3D oraz wiele innych atrakcji podnoszących poziom adrenaliny.

szczegóły »
Westerplatte

Półwysep Westerplatte przyciąga turystów swoją historią o heroizmie  uczestników wydarzeń z Września 1939 roku. Jest to niewątpliwie Miejsce Pamięci Narodowej. Na półwyspie Westerplatte w Gdańsku góruje 25-metrowy Pomnik Obrońców Wybrzeża, który zbudowany został w hołdzie polskim żołnierzom bohatersko walczącym w pierwszych dniach września 1939 roku.

szczegóły »
„ ZOO Gdańsk – Oliwa” Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża

W Gdańsku Oliwie na powierzchni 136 ha znajduje się jeden z największych i najładniej położonych ogrodów zoologicznych w Polsce. Posiada olbrzymią kolekcję zwierząt pochodzących z wszystkich kontynentów. Warto zwłaszcza  zobaczyć te gatunki zwierząt, które w naturalnych warunkach już nie występują.
Oliwskie Zoo zaprasza również do korzystania ze swoich dodatkowych atrakcji m.in.: przejażdżki konne, park linowy „Małpi Jar” z trzema poziomami trudności w tym trasa dla najmłodszych - małe safari, kolejka retro, którą zwiedzamy zoo oraz małe zoo-jedyne miejsce w ogrodzie gdzie można karmić i głaskać zwierzątka.

szczegóły »
Nurkowanie, wędkarstwo dalekomorskie i inne

Hel to idealne miejsce na bazę do wypadów w morskie głębiny. Rejsy po Zatoce Puckiej i morzu Bałtyckim do miejsc, gdzie na dnie kryją się wraki oraz rejsy typowo wędkarskie to specjalność Pomorza.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss