Gardaland - Włochy

Kategorie: Za granicą, Z dziećmi

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, i nawet w okresie letnim, kiedy park jest otwarty do 23:00, zabraknie nam czasu na zaliczenie wszystkich atrakcji.
Bajkowa kraina Fantasy to kilkanaście atrakcji skierowanych do najmłodszych dzieciaków. Architektura i kształty urządzeń, urzekają baśniowym charakterem. Warto odwiedzić Albero di Prezzemolo, gdzie stracimy poczucie położenia i niejednemu zadrży serce…przejechać się Funny Expressem, pojeździć na karuzeli Peter Pan, czy przejechać się Ortobrucco Tour, czyli gąsiennicowym, dziecięcym roller coasterem.
Kraina Adventure, to prawdziwa przygoda. Koniecznie trzeba przepłynąć się pontonem po rwącej rzece na Jungle Rapids (nie unikniemy tu mocnego zmoczenia, więc uwaga na torebki i aparaty) oraz I Corsari (niepozornie z zewnątrz wyglądający statek piracki, ze swojego pokładu zabierze na wspaniałą podróż łodziami po zmieniających się podziemnych krainach, gdzie będziemy m.in. uczestniczyć w bitwie morskiej).
Adrenaline  - to wyzwanie dla najodważniejszych. Mamy tu do dyspozycji dwa, pozostawiające niezapomniane wrażenie roller coastery: Blue Tornado, gdzie siedzimy jak na wyciągu krzesełkowym, jednak od zwykłego wyciągu różni nas prędkość z jaką jedziemy i figury jakie nam są fundowane oraz klasyczny Magic Mountain ze spiralą na trasie… Do tego nie możemy opuścić: kina 3D (niewiarygodne, że siędząc na fotelu, mamy praktycznie takie same wrażenia jak na rzeczywistym roller coasterze – do wyboru kilka filmów w ciągu dnia, wyświetlanych o różnych porach, warto więc udać się tu na początku i na podstawie repertuaru, określić czas na inne atrakcje), Space Vertigo – mało kto nie krzyknie spadając z 40 metrowej wieży… Sequoia Adventure – niby roller coaster, a jedzie wolno… i to jest najgorsze, bo jedzie do góry nogami, kilkanaście metrów nad ziemią… Do dyspozycji mamy także wodne roller coastery, czyli Colorado Boat oraz Fuga da Atlantide – tu warto się udać, gdy doskwiera słońce, bo zamoczenie gwarantowane przez organizatorów.
W alejkach na terenie parku, można się schłodzić zimną para wodną (niektóre atrakcje mają taki system zamontowany gdy stoimy w kolejce).
Należy pamiętać, że jest to bardzo popularny park we Włoszech i w okresie wakacyjnym, szczególnie w weekendy jest sporo osób i oczekiwanie na atrakcje trwa do kilkudziesięciu minut. Przydatnymi okazują się wtedy monitory pokazujące orientacyjny czas oczekiwania. Niestety rzadko się mylą….
Do waszej dyspozycji wiele barów i restauracji, a także specjalne przygotowane, zacienione miejsca do spożywania własnych posiłków.
Warto rozważyć wizytę w odległym o zaledwie kilka kilometrów Caneva World, jednym z lepszych parków wodnych w Europie (patrz osobny opis)

Położenie: Castelnuovo del Garda, ok. 100 km od Bergamo i 20 km od Werony
Strona:  www.gardaland.it
Tel.: +39 045 644 9777
E-mail: infobox@gardaland.it

Jak dotrzeć:
Gardaland, to doskonałe miejsce na chwilę wypoczynku, dla osób udających się na wczasy w nadmorskie rejony Włoch, gdyż leży w niewielkim oddaleniu od  autostrady A22 Bolzano-Werona.

Samolotem, najlepiej dotrzeć do Werony (Gardaland oddalony jest jedynie 12 km od lotniska), bądź do Bergamo/Mediolan (tutaj będziemy mieli ok. 100 km autostradą).

Do Werony nie ma niestety lotów bezpośrednich z Polski.

Do Bergamo bezpośrednie loty oferuje:
Z Warszawy: wizzair
Z Katowic: wizzair
Z Wrocławia: wizzair
Z Gdańska: wizzair
Z Poznania: wizzair


Godziny otwarcia:
Park jest otwarty od kwietnia do września w godzinach od 9:00 do 18:00 (lipiec, sierpień do 23:00).

Bilety (Gardaland):
1 dniowy:
dorośli: 35 EUR; dzieci (do 10 lat): 29 EUR; do 1m wzrostu: gratis
2 dniowy:
dorośli: 52 EUR; dzieci (do 10 lat): 42 EUR; do 1m wzrostu: gratis

Bilety Combi (Gardaland + Sea Life):
1 dniowy:
dorośli: 39 EUR; dzieci (do 10 lat): 32 EUR; do 1m wzrostu: gratis

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.clickmagique.com
www.themeparkreview.com


Gardaland...
Asterix Park - Francja

To park, w którym rządzą bohaterowie popularnego komiksu: Asterix i Obelix. Podzielony jest na 5 sektorów, z mnóstwem atrakcji wodnych – spływy tratwami, łodziami, imponującymi rollercoasterami oraz wieloma atrakcjami dla najmłodszych.

szczegóły »
Canevaworld Movieland Park - Włochy

Canevaworld to park rozrywki zajmujący powierzchnię 300.000 m2, bezpośrednio nad brzegiem jeziora Garda. Składa się z 4 sekcji tematycznych: Movieland Aquastudios (typowy park wodny), Movieland Studios (studio filmowe z atrakcjami typowymi dla parków rozrywki), Medieval Times (średniowieczne pokazy), oraz Rock Star Cafe (gastronomia).

szczegóły »
Disneyland - Francja

To miejsce magiczne, składające się z dwóch parków: Park Disneyland® i Walt Disneyland Studios®. Najbardziej rozpoznawalny park rozrywki w Europie sprawi, że czas tam spędzony pozostanie niezapomniany zarówno przez Twoje dzieciaki jak i Ciebie.

szczegóły »
Europa Park - Niemcy

To największy park rozrywki w Niemczech i drugi pod względem wielkości po paryskim Disneylandzie park w Europie. Oferuje odwiedzającym setki atrakcji skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych. Tematycznie sa one podzielone tak, aby oddawały charakter poszczególnych państw europejskich.

szczegóły »
Legoland - Dania

LEGO pochodzi od skrótu LEg GOdt, co oznacza „baw się dobrze”. I tak też się bawią w Legolandzie  zarówno dzieci, jak i dorośli. Duński Legoland to kraina o wielkości 30 boisk piłkarskich zbudowana w klockowym klimacie, z mnóstwem atrakcji zarówno do oglądania jak i fizycznego przeżywania dla tych najmłodszych i starszych.

szczegóły »
Walibi World - Holandia

Walibi World, to park rozrywki klasyfikowany jako jeden z pięciu najlepszych parków Europy. Ponad 40 atrakcji zlokalizowanych na terenie parku zapewni zabawę zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss