Głaz narzutowy w kształcie serca

Kategorie: Natura, Z dziećmi

Porośnięty mchem okazały głaz ma wymiary 5 m szerokości, 11 m w obwodzie i 1,8 m wysokości. Leży od wielu lat, w ciekawym otoczeniu mieszanego lasu, w sąsiedztwie rzeki Pokrzywnicy, w odległości 2 km od Sidłowa - kierunek północno-wschodni. W okolicach Sidłowa mieści się również sporych rozmiarów sztuczny akwen przyciągający przede wszystkim miłośników wędkowania. W okolicy zorganizowano kilkadziesiąt kilometrów  turystycznych szlaków rowerowych i pieszych.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Kołobrzeg (40 km; ok. 0:50h)
Koszalin (57 km; ok. 1h)

Miejscowość: 78-314 Sidłowo

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl

Granitowy Olbrzym „Tempelburg”

Największy pomnik przyrody nieożywionej na terenie gminy Czaplinek. Pięknie położony w kompleksie leśnym głaz narzutowy z szarego granitu, wysoki na 3,5 metra.

szczegóły »
Kamienne Kręgi - Rezerwat Archeologiczny

Niezwykłe kręgi w podkoszalińskim rezerwacie. Energetyczne miejsca o tajemniczym pochodzeniu, zastanawiają i przyciągają jak magnez turystów nie tylko z Polski. W lasach Grzybnicy odkryto pięć kręgów, ponad sto grobów szkieletowych oraz dwa kurhany, miejsca kultu przybyłych na ziemie Pomorza skandynawskich Gotów.

szczegóły »
Grób Olbrzymów

Tajemniczy megalityczny grobowiec sprzed 5.000 lat znajdujący się we wsi Borkowo,  przyciąga tysiące turystów. Prawdopodobnie wybudowany dla zmarłego wodza, dostojnika lub kapłana wciąż zadziwia swoimi rozmiarami i wyjątkowością.

szczegóły »
Głaz Królewski

Ciekawą atrakcję Pomorza Zachodniego stanowi, zatopiony u brzegu wyspy Chrząszczewskiej, olbrzymi kamień zwany Głazem Królewskim lub Czarcim Kamieniem. Od niego pochodzi nazwa miejscowości Kamień Pomorski.  Jedna z legend mówi, że to właśnie na nim Bolesław III Krzywousty miał odbierać defiladę floty pomorskiej w 1121 roku. Wówczas był on 3 krotnie większy.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss