Góra Braniborska i Wieża Braniborska

Kategorie: Natura, Z dziećmi

Obecnie wieża jest głównie obserwatorium astronomicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego i możliwość skorzystania z wieży widokowej wymaga wcześniejszej zapowiedzi, jest to możliwe jedynie w godzinach spotkań PTMA (Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii) tj. soboty 16:00 – 21:00. Dodatkowo w ramach tych spotkań, prowadzący udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące zakupu sprzętu – lornetki, teleskopu czy innego sprzętu.

Miejscowość: Zielona Góra, ul. Lubuska 2
Strona: www.ptma-zielonagora.astronomia.pl
Tel: +48 68 328 73 60
E-mail: admin@ptma-zielonagora.astronomia.pl

Godziny otwarcia
:
sb: 16:00 – 21:00 - po wcześniejszym ustaleniu mailowym

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl
www.kepleriada.pl

Muzeum Etnograficzne

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze istnieje od roku 1960 i oferuje aż 69 obiektów budownictwa wiejskiego z obszaru Polski zachodniej i historycznej Bukowiny. Na miejscu zobaczymy zabytki z zakresu kultury technicznej, strojów i tkanin oraz sztuki i folkloru. Niezwykłe otoczenie pól, lasów, łąk i stawów sprawia, że jest to miejsce bardzo ciekawe i przyjemne do zwiedzania.

szczegóły »
Wzgórza Piastowskie

Wzgórza Piastowskie w Zielonej Górze to idealne miejsce na popołudniowe spacery i wycieczki rowerowe dla całych rodzin niezależnie od pory roku. Zimą na jednym ze szczytów otwierany jest wyciąg narciarski i tor saneczkowy.

szczegóły »
Palmiarnia

Palmiarnia zielonogórska zachwyci każdego! Wspaniałe i urokliwe miejsce, gdzie można rozkoszować się klimatem fauny i flory, wypić kawę tuż obok stawu z piraniami i żółwiami, zjeść obiad pomiędzy największymi palmami w Polsce, a nawet pobawić się na gorących tropikalnych dyskotekach. Rzadko kiedy jedno miejsce, ma aż tyle do zaoferowania dla osób w każdym wieku.

szczegóły »
Bawialnie dla dzieci – Zielona Góra

Raj dla twojego dziecka! Bezpieczne i wspaniałe miejsca, w których pociecha w każdym wieku znajdzie dla siebie zajęcie. Baseny z piłkami, zjeżdżalnie, bujaki, huśtawki, małpi gaj, tubowe rury do zjeżdżania… to ciągle nie wszystko co znajduje się w ofercie tych sal zabaw. Wspaniałą i bezpieczną atmosfere zapewni twoim dzieciom miła i fachowa obsługa.

szczegóły »
NAJdłuższe przęsło nurtowe - Most Kolejowy

Zabytek sprzed I wojny światowej i jednocześnie jeden z dłuższych (800 m) w Europie stalowych mostów kolejowych na rzece. Dodatkowo most posiada najdłuższe przęsło nurtowe w Polsce - dokładnie 100,01 m ! Ciekawa historia mostu przyciągnie przede wszystkim miłośników fortyfikacji.

szczegóły »
Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza

Muzeum Archeologiczne to wspaniały odrestaurowany obiekt pełen renesansowych elementów architektonicznych. Placówka jest miejscem naukowo – badawczym i edukacyjnym. Znajdziemy tu mnóstwo eksponatów budujących obraz pradziejów i czasów historycznych z całego regionu Nadodrza.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss