Góra Trzech Krzyży

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Warto wspiąć się na Górę Trzech Krzyży nie tylko dla poprawienia kondycji. Rozpościerają się stąd zapierające dech w piersiach krajobrazy. Z góry widać cały Kazimierz Dolny, piękną dolinę Wisły, a także położony na drugim brzegu rzeki zamek w Janowcu. Wzniesienie porastają chronione i rzadkie rośliny, między innymi wisienki karłowate i ostnice. Krzyże postawione zostały w 1708 roku po epidemii cholery, która pustoszyła ten rejon.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Lublin (53 km; ok. 1h)
Radom (77 km; ok. 1:20h)

Miejscowość: Kazimierz Dolny

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.pttk.strzelin.pl


Góa trzech Krz...
Grota Puławska

Grota powstała w XVIII wieku. Jest odrestaurowana i przystosowana do zwiedzania. W największej komorze groty mieści się  kaplica z ołtarzem. Każdy turysta przed wejściem do groty dostaje niezbędną latarkę. Bez niej nie da się zwiedzieć liczącej około 140 metrów trasy.

szczegóły »
Korzeniowy Dół

Zapierające dech w piersiach krajobrazy są wizytówką Kazimierza Dolnego. Idealne miejsce dla spacerowiczów żądnych pięknych widoków i miłośników jazdy na rowerze. Wystające z pozbawionych roślinności wąwozów korzenie drzew, tworzą fantastyczne kompozycje, które sprawiają, że przechadzając się w tych okolicach można poczuć się jak w baśni.

szczegóły »
Rejsy po Wiśle

Przystań w Kazimierzu Dolnym oferuje rejsy po Wiśle. W ofercie są dwie różne trasy, ale na zamówienie istnieje możliwość zamówienia rejsu specjalnego. Na jednym ze statków można również zorganizować bankiet. Flota składa się z sześciu różnych statków.

szczegóły »
Muzeum Sztuki Złotniczej

Będąc w Kazimierzu Dolnym nie można ominąć Muzeum Sztuki Złotniczej. Jest to jedyna tego typu ekspozycja w Polsce. Tylko tu zapoznasz się z historią polskiego złotnictwa. Stała ekspozycja składa się z około 700 eksponatów.

szczegóły »
Ruiny zamku w Bochotnicy

Na terenie naszego kraju znajduje się wiele zamków. Sporo z nich w dobrym stanie zachowało się do dnia dzisiejszego. Niestety zamek w Bochotnicy nie miał tyle szczęścia, ale nie oznacza to, że nie warto go odwiedzić.

szczegóły »
Sporty ekstremalne „Bobik”

Wszyscy aktywnie spędzający czas z okolic Kazimierza Dolnego z pewnością znają „Bobika”, a jeśli nie to powinni. Firma oferuje jazdy samochodami terenowymi, quadami, a ponadto strzelnicę i „tyrolkę”.

szczegóły »
Kazimierz Dolny ROWEREM

Zielony szlak rowerowy przebiega przez najbardziej malowniczy odcinek Małopolskiego Przełomu Wisły. Na trasie napotkamy piękne krajobrazy, rozległe nadrzeczne równiny, strome zbocza, porośnięte łachy nadwiślańskich wysp oraz liczne kamieniołomy. Szlak prowadzi najciekawszymi i najbardziej znanymi miejscowościami w okolicy Puław: Kazimierz Dolny i Janowiec. Na szlaku napotkamy wiele wzniesień położonych nad doliną Wisły. Nawierzchnia dróg, po których biegnie trasa szlaku jest w 90% utwardzona - głównie asfaltowa. Po drodze czeka nas atrakcja w postaci przeprawy promowej z Kazimierza Dolnego do Janowca. Trasa dość długa – 38km, lecz jest dość łatwa.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss