Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Na obszarze skansenu, mającym 25 ha znajdują się kuźnie, młyny, wiatraki oraz kościół. Dzięki ekspozycjom w budynkach spichlerzy zwiedzający mogą zapoznać się z różnymi technikami rzemiosł jak, stolarstwo czy kowalstwo. Niezwykle atrakcyjne dla dzieciaków są pokazy pieczenia chleba, a także organizowane co rok bale przebierańców!
Tradycyjnych potraw można spróbować w Karczmie u Brożka, znajdującej się na terenie Skansenu. Górnośląski Park Etnograficzny udostępnia swoją magiczną przestrzeń na organizację wszelkiego rodzaju imprez integracyjnych i komercyjnych.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Katowice (8 km; ok. 0:10h)
Częstochowa (80 km; ok. 1:20h)

Miejscowość: 41 – 500 Chorzów, ul. Parkowa 25
Strona: www.muzeumgpe-chorzow.pl
Tel: +48 32 241 07 18 
E-mail:sekretariat@muzeumgpe-chorzow.pl

Godziny otwarcia:
V-IX:
pn:9:00-17:00 (wnętrza nieudostępnione)
wt-nd:9:00-19:00
X:
pn: 9:00-17:00 (wnętrza nieudostępnione)
wt-nd: 9:00-17:00
XI-IV:
nd-pt: 9:00-16:00
sb:wstęp wolny

Bilety:
normalny: 7 zł
ulgowy: 5 zł
dzieci do lat 7 - gratis.

Galeria
Powiązane atrakcje
Wydarzenia

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.skansen.chorzow.pl
www.muzeumgpe-chorzow.p

Muzeum Auschwitz

Auschwitz – Birkenau to symbol Holokaustu, terroru i nazistowskich zbrodni dokonanych na Polakach, Romach i innych narodowościach przez hitlerowców. To miejsce mordu  wielu tysięcy ludzi jest smutnym powrotem do historii, jednakże każdy Polak powinien poznać jej całokształt.

szczegóły »
Park Wodny Tarnowskie Góry

Kompleks pięciu różnorodnych basenów (z „rwącą rzeką”, czy „morską falą”), solanka wyposażona w urządzenia do hydromasażu, wanny z jacuzzi,  to tylko niektóre atrakcje, które czekają na gości w tarnogórskim Parku Wodnym.

szczegóły »
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Najstarsze i największe polskie planetarium, pozwalające nawet w pochmurne i deszczowe dni zobaczyć piękne, słoneczne niebo, lub też  usłane lśniącymi gwiazdami… a wszystko dzięki 23-metrowej kopule, stanowiącej ekran sztucznego nieba oraz specjalnej aparaturze, wyświetlającej te efektowne obrazy, nawet w 750-krotnym powiększeniu!

szczegóły »
Skansen „Guido” (Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO)

Kopalnia Guido to unikat na skalę światową, bowiem zachowane wyrobisko nie ma odpowiednika w innych ośrodkach muzealnych na świecie. Skansen tworzą korytarze na poziomach 170 i 320 metrów oraz zespół zabudowy powierzchniowej wraz z wyposażeniem technicznym.

szczegóły »
Palmiarnia

Znajdująca się w centrum gliwickiego parku Chopina Palmiarnia, to niesamowicie ciekawe miejsce do spotkań i odpoczynku, pełne bujnej roślinności, będące jednocześnie doskonale wkomponowaną w otoczenie nowoczesną, architektoniczną perełką.

szczegóły »
Radiostacja

Najwyższa na Górnym Śląsku, a jednocześnie na świecie drewniana budowla, pełniąca w okresie II wojny światowej rolę wieży nadawczej zachwyca zwiedzających swoją niesamowitą konstrukcją. Jest to miejsce szczeólne pod kątem historycznym - to tutaj bowiem rozpoczęła się II wojna światowa

szczegóły »
Skansen Górniczy "Królowa Luiza" w Zabrzu

Przejście wyrobiskami z początku XIX wieku i współczesnymi  do części podziemnej (ok. 1.560m) dostarcza zwiedzającym wielu emocji, głównie dzięki obserwacji rozwoju techniki urabiania węgla. Niezwykłych wrażeń, przede wszystkim dzieciom, dostarczą pokazy pracy kombajnu ścianowego, chodnikowego i struga. Niezwykle zajmujące, szczególnie dla dzieci jest oglądanie panoramy Zabrza z wierzchołka wieży wyciągowej, znajdującej się na wysokości 30m.

szczegóły »
Wesołe Miasteczko w Chorzowie

Chorzowski lunapark gwarantuje fantastyczną, niezapomnianą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym! Największy w Polsce rollercoaster, szalona Gwiazda Duża, zakręcony Apollo 2000, Rock & Roll, Kino 4D czy niepowtarzalny ześlizg do wody to bez wątpienia atrakcje, których nie można sobie odpuścić!

 

0 (468×77)

szczegóły »
Zagroda żubrów na terenie Zabytkowego Parku Pszczyńskiego

„Dzika Promenada”- mnóstwo zieleni w lecie, śniegu w zimie i … olbrzymie żubry, a także muflony, jelenie, sarny, daniele! Poza tym niesamowitą frajdą dla dzieci jest  oglądanie trójwymiarowego filmu o żubrach, dla dorosłych natomiast obejrzenie ekspozycji, dzięki którym poznają faunę i florę tego regionu.

szczegóły »
Śląski Ogród Zoologiczny

W chorzowskim ZOO, na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji: Kotlina Dinozaurów, Mini-Zoo dla najmłodszych i przede wszystkim… ponad 3 tysiące zwierząt! A wśród nich olbrzymie drapieżniki, budzące największe zainteresowanie: lwy, tygrysy, niedźwiedzie, pantery, lamparty i pumy.

szczegóły »
Zalew Sosina

Zalew Sosina usytuowany z dala od miasta jest doskonałym miejscem dla osób uprawiających sporty wodne, motorowodne, wędkarzy i osób spragnionych chwili wytchnienia na łonie natury! Można tu pospacerować nad brzegiem jeziora, czy też pojeździć na rowerze po okolicznych lasach.

szczegóły »
Egzotarium Sosnowiec

Sosnowieckie Egzotarium skupia ponad 80 gatunków roślin z różnych części świata. Obserwujemy tutaj formacje roślinne reprezentujące tereny pustynne, półpustynne, tropiki amerykańskie i azjatyckie, klimat śródziemnomorski i wyspy oceaniczne. Zwierzęta obecne tutaj to w głównej mierze ryby i gady, w tym: krokodyl nilowy, boa tęczowy, pyton tygrysi i siatkowy oraz 6 gatunków żółwi. 

szczegóły »
Muzeum Afrykanistyczne

Niezwykłe Muzeum Afrykanistyczne znajduje się w budynku dawnego szpitala św. Błażeja, należącego do całego zabytkowego zbioru – Dworku Machnickich. Goście mają możliwość podziwiania zbiorów sztuki i rzemiosła plemion z północno - zachodniej części Afryki, w szczególności Tuaregów z terenów Algierii. Na kilku piętrach w poszczególnych salach prezentowane są rozmaite przedmioty: tkaniny, biżuteria, broń, stroje, instrumenty muzyczne, malarstwo, rzeźby wykonane w drewnie i metalu, rzeczy codziennego użytku (również z kości słoniowej) oraz maski obrzędowe budzące wyjątkowe zaciekawienie.

szczegóły »
Muzeum PRL-u

Muzeum PRL-u przeniesie wszystkich zwiedzających w czasy komunizmu. Ci, którzy pamiętają te czasy z pewnością bez trudu rozpoznają eksponaty i wytłumaczą młodszemu pokoleniu, jak to się wtedy żyło. A jest tutaj co oglądać. Między innymi wóz strażacki, popularny motocykl „Junak” czy sprzęt milicjanta.

szczegóły »
Muzeum Najmniejszych Książek Świata

W Katowicach mieści się wyjątkowe muzeum, w którym znajdują się… najmniejsze książki świata, w tym najmniejsza, wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Ekspozycja mieści się w prywatnym domu autora – Zygmunta Szkocnego.

szczegóły »
Muzeum Produkcji Zapałek

Używasz ich na co dzień. Zastanawiałeś się kiedyś jak powstają ? Możesz się tego dowiedzieć w Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie. Zyskasz tutaj informacje o wszystkich procesach produkcyjnych, a także zobaczysz przeróżne rodzaje zapałek.

szczegóły »
Port Chorzów

Port Chorzów to nazwa dużego plenerowego miasteczka, które rozłożyło się na Dużej Łące w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

szczegóły »
2010-05-25 Mała Akademia Kultury Ludowej

W programie prezentacja oraz film autorstwa Wiesława Głowacza opowiadający o "Mikołajkach z Łąki". Oddelegowanie tym razem będzie dotyczyć Wojkowic Kościelnych. (godz.17:00)

...

szczegóły »
2010-06-12 - 2010-05-12 Giełda Staroci

Dla miłośników "starych rzeczy" organizowane są na terenie "Skansenu" Giełdy Staroci. Szukasz unikatowego, jedynego w swoim rodzaju mebla, zegara, czy innego dodatku do swojego mieszkania? Albo po prostu uwielbiasz oglądać przedmioty...

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss