Grób Olbrzymów

Kategorie: Natura, Ciekawie, Z dziećmi

Jeszcze pod koniec XIX w., potężny dolmen miał towarzystwo podobnego olbrzyma. Niestety legenda mówiąca o bogatych precjozach ukrytych wewnątrz doprowadziła do jego rozbiórki.
Komora zachowanego w całości grobowca składa się z 12 potężnych głazów narzutowych przykrytych czterema głazami tworzącymi strop. Tajemnicy transportu olbrzymich kamieni nie udało się wyjaśnić do dnia dzisiejszego.
We wsi Borkowo można natknąć się na jeszcze jedną nie lada atrakcję. Co roku w miesiącu lipcu organizowany jest średniowieczny festyn. Pokazy zręczności średniowiecznych wojów, wypiekanie podpłomyków, lepienie garnków z gliny czy wspólne ognisko dostarczą każdemu z uczestników festynu wiele wyjątkowych i magicznych wspomnień.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Koszalin (35 km; ok. 0:42h)
Słupsk (44 km; ok. 0:50h)
Ustka (62 km; ok. 1:09h)
Chojnice (117 km; ok. 2h)
Kołobrzeg (76 km; ok. 1:21h)

Miejscowość: 76-142 Malechowo, Borkowo 1
Tel: + 48 94 315 57 89

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl

NAJstarszy dąb w Polsce

Najstarszy Dąb W Polsce nosi imię „Bolesław” i liczy sobie 800 lat. Położony w uroczym lesie dębowym zaledwie kilka kilometrów od Kołobrzegu jest starszy od słynnego „Bartka” czy „Chrobrego” – dębów opisywanych jako najstarsze drzewa w Polsce.

szczegóły »
Wioska Indiańska - Koszalin

Zaproszenie dla wszystkich zwłaszcza dzieci na niezwykłą przygodę. W Koszalinie stoi wioska indiańska „przeniesiona” z rezerwatów Ameryki Północnej. Poczuć się prawdziwym wojownikiem, strzelać z łuku czy zapolować na bizony to tylko niektóre z atrakcji jakie możemy tam przeżyć.

szczegóły »
Głaz Królewski

Ciekawą atrakcję Pomorza Zachodniego stanowi, zatopiony u brzegu wyspy Chrząszczewskiej, olbrzymi kamień zwany Głazem Królewskim lub Czarcim Kamieniem. Od niego pochodzi nazwa miejscowości Kamień Pomorski.  Jedna z legend mówi, że to właśnie na nim Bolesław III Krzywousty miał odbierać defiladę floty pomorskiej w 1121 roku. Wówczas był on 3 krotnie większy.

szczegóły »
Głaz narzutowy w kształcie serca

W okolice Sidłowa najczęściej przyjeżdżają amatorzy wędkowania, rzadko kto zdaje sobie sprawę, że w tutejszych lasach można zobaczyć pokaźnych rozmiarów głaz narzutowy w kształcie serca z niezwykle tajemniczą szczeliną przechodzącą przez jego środek.

szczegóły »
Arboretum - Karnieszewice

Arboretum (z łac. Arbo-drzewo) to wyodrębniony obszar, na którym znajduje się kolekcja drzew i krzewów. W Karnieszewicach na obszarze 5 ha od 130 lat możemy oglądać niezwykłe gatunki drzew liściastych i iglastych w liczbie ponad 1.400 sztuk.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss