„Kaszubskie Oko” kompleks turystyczno-rekreacyjny

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Kompleks turystyczno-rekreacyjny „Kaszubskie Oko” powstał w gminie Gniewno, w sąsiedztwie tzw. górnego zbiornika elektrowni szczytowo-pompowej nad Jeziorem Żarnowieckim. Architekturę kompleksu o powierzchni 4,2 ha zaprojektowano w formie oka. Najważniejszym punktem oka jest jego „źrenica” czyli 44 metrowa wieża, unikalna w swojej formie budowla w kształcie klepsydry. Z wysokości 157 metrów nad poziomem morza zapewnia nam  niezapomniane widoki na całą okolicę aż do wybrzeża Bałtyku. Otaczająca ją „tęczówka” to rabaty kwiatowe w kształcie ogrodu francuskiego, natomiast „rzęsę” stanowi pergola rozciągająca się wzdłuż ścieżki spacerowej.  
Na terenie kompleksu znajdują się niezwykłe atrakcje rekreacyjne dla dzieci: plac zabaw w postaci „statku piratów”, mini ścianka wspinaczkowa, wypożyczalnia samochodów akumulatorowych, plenerowa szachownica, 18 dołkowy mini golf, makiety dinozaurów o naturalnych rozmiarach oraz ścieżki zdrowia.
Tradycyjnych potraw takich jak golonka po kaszubski możemy spróbować w okrągłej restauracji, nawiązującej swą budową do kształtu platformy wieży.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Władysławowo (35 km; ok. 0:55h)
Gdańsk (72 km; ok. 1:25h)
Ustka (100 km; ok. 1:50h)
Słupsk (131 km; ok. 2:20h)

Miejscowość:  84-250 Gniewino
Strona: www.gniewino.pl
Tel: + 48 58 670 66 44
E-mail: kaszubskie.oko@gniewino.pl

Godziny otwarcia:
kwiecień
pn – nd: 9:00 – 17:00
maj-czerwiec
pn – nd: 9:00 – 20:00
lipiec-sierpień
pn – nd: 9:00 – 21:00
wrzesień
pn – nd: 9:00 – 18:00
październik
pn – nd: 9:00 – 17:00


Bilety:
Wstęp na teren kompleksu:  2 zł/os

Wstęp na wieżę widokową schodami
normalny: 6 zł
ulgowy: 4 zł
rodzinny(min. 3 osoby): 4 zł
grupowy (min. 15 osób): 3 zł

Wjazd na wieżę widokową windą
normalny: 9 zł
ulgowy: 6 zł
rodzinny(min. 3 osoby): 6 zł
grupowy (min. 15 osób): 4 zł

Dzieci do lat 3: wstęp wolny
Osoby niepełnosprawne: 3 zł
Wypożyczenie lornetki: 4 zł

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.gniewino.pl


Kaszubskie Oko...
NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. Do największych atrakcji Akwarium należy największa w Polsce rafa koralowa, oraz takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata- anakondy zielone. Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego jest również działalność edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska.

szczegóły »
NAJdziwniejszy dom w Polsce - Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR)

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku to nie tylko miejsce wspaniałej zabawy dla turystów w każdym wieku (można pochodzić po suficie), ale również centrum edukacji historycznej. Wyjątkowy symbol udziału Kaszubów w obaleniu komunizmu.

szczegóły »
Kolibki Adventure Park

Kolibki Adventure Park - raj dla aktywnych. Tory dla quadów i samochodów terenowych, ścianki wspinaczkowe, park linowy, pola do paintballa i strzelnice, oraz mini park dla najmłodszych, a wszystko to  na 11 ha powierzchni z pięknym widokiem na Zatokę.

szczegóły »
Małe Zoo

Małe zoo w ośrodku Miłosna powstało z myślą o najmłodszych, pozwala na bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Otwarte jest codziennie, a jego podopieczni czekają na ciepłe serca wszystkich miłośników zwierząt. 

szczegóły »
Mini Zoo „Canpol”

Zoo w Człuchowie zamieszkuje około 150 zwierząt z ponad 50 gatunków. Otwarte jest ono codziennie, przez 24 godziny. Zoo oferuje jeszcze inne atrakcje dla maluchów: staw z rybami, plac zabaw w lesie, przejażdżki kucykami i piękne akwarium morskie.

szczegóły »
Muzeum Motyli

Świat motyli i owadów z całego świata. W muzeum mieści się część sześciotysięcznej kolekcji różnorodnych owadów i motyli. Wystawa powstała ze zbiorów prywatnego kolekcjonera Tomasza Falkiewicza, który tej wyjątkowej pasji poświęcił swoje życie. Druga część wystawy mieści się we Władysławowie.

szczegóły »
Muzeum Motyli

Świat motyli i owadów w wieży widokowej Domu Rybaka we Władysławowie. Mieści się tam część sześciotysięcznej kolekcji   różnorodnych owadów i motyli z całego świata. Wystawa powstała ze zbiorów prywatnego kolekcjonera motyli Tomasza Falkiewicza. Druga część wystawy mieści się w Łebie.

szczegóły »
Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Wizyta w skansenie to niezapomniana wyprawa w przeszłość, dająca możliwość podziwiania techniki lat trzydziestych ubiegłego wieku.  W muzeum zobaczymy niespotykane już mechanizmy i narzędzia, ekspozycje starych lokomotyw, wagonów i urządzeń torowych.

szczegóły »
Wesołe Miasteczko - Lunapark

We Władysławowie znajduje się stałe wesołe miasteczko z najwyższym na Wybrzeżu diabelskim kołem. Doskonała zabawa dla dzieci i rodziców: karuzele, górska kolejka, kino 3D oraz wiele innych atrakcji podnoszących poziom adrenaliny.

szczegóły »
Westerplatte

Półwysep Westerplatte przyciąga turystów swoją historią o heroizmie  uczestników wydarzeń z Września 1939 roku. Jest to niewątpliwie Miejsce Pamięci Narodowej. Na półwyspie Westerplatte w Gdańsku góruje 25-metrowy Pomnik Obrońców Wybrzeża, który zbudowany został w hołdzie polskim żołnierzom bohatersko walczącym w pierwszych dniach września 1939 roku.

szczegóły »
„ ZOO Gdańsk – Oliwa” Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża

W Gdańsku Oliwie na powierzchni 136 ha znajduje się jeden z największych i najładniej położonych ogrodów zoologicznych w Polsce. Posiada olbrzymią kolekcję zwierząt pochodzących z wszystkich kontynentów. Warto zwłaszcza  zobaczyć te gatunki zwierząt, które w naturalnych warunkach już nie występują.
Oliwskie Zoo zaprasza również do korzystania ze swoich dodatkowych atrakcji m.in.: przejażdżki konne, park linowy „Małpi Jar” z trzema poziomami trudności w tym trasa dla najmłodszych - małe safari, kolejka retro, którą zwiedzamy zoo oraz małe zoo-jedyne miejsce w ogrodzie gdzie można karmić i głaskać zwierzątka.

szczegóły »
Spływy kajakowe - Chojnice

Spływy kajakowe jako jedna z form aktywnego wypoczynku wciąż cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Dostarczają sporo niesamowitych wrażeń oraz możliwości obcowania z naturą zaglądając do jej serca. W Borach Tucholskich istnieją firmy wyspecjalizowane w organizacji spływów po rzece Brdzie, Wdzie, Słupi oraz kilku innych równie pięknych szlakach wodnych. Kajakową włóczęgę można zorganizować samodzielnie lub zwrócić się do jednej z instytucji specjalizującej się w organizacji spływów kajakowych. Wówczas firma-organizator zapewni opiekę przewodnika, ubezpieczenie, wypożyczenie sprzętu oraz jego transport i najczęściej bazę noclegową czy całodzienne wyżywienie, a nam pozostanie płynąć z nurtem rzeki i podziwiać malownicze krajobrazy.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss