Kolej Leśna

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Linia Kolejowa została zbudowana przez Niemców w 1916 roku w celu transportu drewna przez Puszczę Knyszyńską. Po wojnie, ze względów finansowych, przestano ją użytkować. W latach 90-tych Fundacja na rzecz Leśnych Kolei Wąskotorowych  postanowiła  ją jednak odbudować, aby tym razem przewoziła ludzi. W tej chwili kolej kursuje na 8-kilometrowej trasie z Czarnej Białostockiej do Czeremchowej Tryby. Trasa dostępna jest na zamówienie. Dostępne są również dodatkowe usługi wg indywidualnych potrzeb na przykład organizacja dojazdu i powrotu z Czarnej Białostockiej, gastronomię, noclegi, zespół muzyczny na biesiadę przy ognisku, pieczenie prosiaka, przewodnik po parku krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej i inne indywidualne życzenia i propozycje klientów. Przy dobrej pogodzie, możliwe jest również skorzystanie z odkrytego wagonu biesiadnego. Zamówienie musi nastąpić minimum 3 dni przed planowanym przejazdem pociągu.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Białystok (22 km; ok. 0:25h)

Miejscowość: Czarna Białostocka
Tel.: +48 500 003 726
E -mail: fundacjakl@poczta.onet.pl


Bilety:
Za pociąg z jednym wagonem dla dzieci lub młodzieży do
26 roku życia: 420 zł. (przy pełnym wykorzystaniu miejsc średnio na jedno miejsce -15 zł.)
Za pociąg z jednym wagonem dla dorosłych: 490 zł. (przy
pełnym wykorzystaniu miejsc średnio na jedno miejsce-17,50 zł.)

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wrotapodlasia.pl
www.koleje.wask.pl

Kręgielnie - Białystok

Gra w kręgle to wietny sposób na aktywny wypoczynek w gronie rodziny, bądź znajomych. Dodatkowo satysfakcja z wygranych i podnoszenia własnych umiejętności gry sprawia wiele radości.

szczegóły »
Park Wodny Tropikana

Park Wodny Tropikana to wymarzone miejsce dla dzieci i dorosłych kochających wodne kąpiele, relaks i zabawę. Kusi przede wszystkim basenami z falą, krętymi zjeżdżalniami, jaskinią śnieżno-lodową i licznymi saunami. Warto wybrać się tu i przekonać, ile radości sprawi Tobie i małym pociechom pobyt w Tropikanie.

szczegóły »
Bawialnie dla dzieci - Białystok

Sale zabaw dla dzieci to doskonały sposób na wypełnienie i urozmaicenie czasu naszym pociechom. Zabawy w bawialni  sprawiają dzieciom niesamowita frajdę, rozwijając przy tym umysł i ciało. Sale pełne kilkumetrowych zjeżdżalni, suche baseny wypełnione kolorowymi piłeczkami czy pochylnie do wspinaczki, pozwolą spełnić małym poszukiwaczom przygód swe fantazje i marzenia. W tym magicznym miejscu możesz bez obaw zostawić swoją pociechę.

szczegóły »
Active Paintball ( paintball, quady, zorbing, wspinaczka)

Jeśli chcesz rozpocząć wspaniałą przygodę z paintballem, wziąć udział w leśnym pojedynku lub polowaniu na „czerwony październik” urozmaicony elementami pirotechnicznymi, koniecznie wybierz się do Active Paintball w Wasilkowie. Oprócz gier paintballowych, firma organizuje wiele ekstremalnych atrakcji m.in. przejażdżki quadami, samochodami terenowymi, nurkowanie, wspinaczkę ściankową,  a to wszystko na świeżym powietrzu, wśród zieleni i nieznanych terenów.

szczegóły »
Rejsy gondolami

Po jeziorach augustowskich i Kanale Augustowskich kursuje drewniana, 11-osobowa gondola silnikowa. To świetny sposób na podróżowanie, zwiedzanie najbardziej niedostępnych terenów i spędzenie wolnego czasu wśród malowniczych krajobrazów. Rejs gondolami to idealny pomysł dla miłośników fotografowania przyrody oraz kameralnych wypraw.

szczegóły »
Wioska Indiańska – Sioux Group

Sioux Group to pierwsza i największa Wioska Indiańska w Polsce. 20-letnie doświadczenie i wiedza, dotycząca życia i kultury Indian obecnie prezentowana jest w formie oryginalnych programów, wśród ciekawej scenografii. Wędrując ścieżką edukacyjną i rekreacyjną maluchy poznają zwyczaje, filozofię, pogłębiają wiedze na temat historii, a przy tym bawiąc się doskonale przy ognisku, tańcach i śpiewach indiańskich.

szczegóły »
Turystyczna Kolejka Wąskotorowa

Przejażdżka wąskotorówką jest niewątpliwie bardzo dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Kolej w Hajnówce jest jedną z najciekawszych atrakcji tego regionu. Idealny pomysł na poznanie miejscowej przyrody.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss