Kolej Wąskotorowa Rogów - Rawa - Biała

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Kolej została zbudowana przez Niemców podczas pierwszej wojny światowej. Jej celem było dowożenie żywności i amunicji na front, a także transport rannych żołnierzy. Podróż odbywa się na trasie Rogów – Rawa – Biała. Linia położona jest w oddali od dróg o dużym natężeniu ruchu, za to blisko natury i pięknych, malowniczych krajobrazów. Jest to kolej muzealna, na której kursuje tabor wyłącznie w historycznym malowaniu z oryginalnymi oznaczeniami. Dzięki takiemu położeniu korzystający z kolejki mogą spotkać dzikie zwierzęta – na przykład lisy, jelenie czy sokoły. Niedaleko stacji znajdują się zabytki. Na przykład późnobarokowy kościół pod wezwaniem świętego Wacława w Głuchowie, drewniany kościół pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa w Boguszycach czy renesansowy kościół świętego Wojciecha w Białej Rawskiej. Jednak nie tylko zabytki sakralne są atrakcjami na trasie. W Boguszycach znajduje się stalowy most z 1935 roku, a w Rawie Mazowieckiej, niedaleko stacji, znajdują się ruiny zamku z czasów średniowiecznych i łukowy most stalowy z 1928 roku. Ciekawym fragmentem wycieczki jest tor za stacją w Zawadzie, gdzie kolejka przejeżdża przez tyły zabudowań gospodarskich.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Łódź (35 km; ok. 0:45h)
Piotrków Trybunalski (55 km; ok. 1h)

Miejscowość: Rogów, ul. Dworcowa 37
Strona: kolejrogowska.pl
Tel: + 48 46 874 80 23
E-mail: info@kolejrogowska.pl

Godziny otwarcia
:
25 kwietnia – 26 września

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.kolejrogowska.pl

Bolimowski Park Krajobrazowy

Położony w centralnej Polsce, Bolimowski Park Krajobrazowy to doskonałe miejsce na weekendowe spacery, grzybobranie, rowerowe wycieczki i jazdę konną. Rozpościerają się tu rozległe, świetliste polany, łąki, małe strumyki, bajora, oraz przepiękne lasy, które przecina kręta, ceniona przez amatorów kajakarstwa rzeka Rawka. Cała ta fantastyczna kraina i walory tego miejsca zachwycają grzybiarzy, wędkarzy, przyrodników i fotografów. Kto raz tam zajrzy, będzie powracał chętnie, urzeczony przestrzenią, ciszą,  malowniczymi pejzażami oraz obfitością jagód.

szczegóły »
Poligon Paintball, Quady

W Skierniewicach, niedaleko łódzko-warszawskiej granicy znajduje się były poligon skierniewicki pełen bunkrów, okopów i terenów leśnych. To idealne miejsce dla miłośników gry w paintball i wypraw quadowych. Zarówno zimą jak i latem organizowane są tam gry plenerowe, kuligi, ogniska oraz inne atrakcje. Można również skorzystać z noclegu w pobliskim hotelu, z którym wynegocjowano korzystne warunki dla klientów poligonu.

szczegóły »
Rezerwat Niebieskie Źródła

Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła to jeden z najpiękniejszych obiektów krajobrazowych, a zarazem najciekawszych źródeł w Polsce. Niepowtarzalne błękitno-zielonkawe zabarwienie źródeł spowodowane czynnikami fizykochemicznymi przyciąga masę turystów z Polski i nie tylko. Rezerwat utworzony został w celu ochrony tych unikalnych źródeł i wielu gatunków ptaków.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss