Kopalnia Ćwiczebna - Muzeum "Sztygarka"

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Kopalnia składa się z wyrobisk zlokalizowanych na trzech poziomach połączonych pochylniami. Na najniższym poziomie udostępniona jest ściana węglowa w pokładzie o numeracji 401. Ze względu na panujące w Kopalni Ćwiczebnej warunki górnicze (temperatura 11-12 stopni Celsjusza, wilgotność powietrza 80-90%) zalecane jest stosowanie wygodnego (pełnego) obuwia i cieplejszego okrycia. Zwiedzający otrzymują dodatkowo kurtki ochronne i hełmy oraz oświetlenie osobiste.Od 26 października 2010 r. kopalnia jest 33 punktem Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Katowice (20 km; ok. 0:20h)
Bielsko-Biała (70 km; ok. 1:20h)
Kraków (85 km; ok. 1h)
Częstochowa (70 km; ok. 1:10h)
Opole (140 km; ok. 1:40h)

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza, ul. Górnicza
Strona: www.muzeum-dabrowa.pl
Tel: +48 32 726 41 65
E-mail:sekretariat@muzeum-dabrowa.pl

Uwaga! Godziny otwarcia i ceny biletów mogą być nieaktualne! Aktualne dane na stronie internetowej.

Godziny otwarcia:
Godziny wejść:
wt: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00
czw: 13:00, 14:00, 15:00, 16:00,17:00,18:00
sb: 9:00,10:00, 11:00, 12:00, 13:00,14:00

Bilety:
normalny: 10 zł
ulgowy: 5 zł

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.geosilesia.pl

Skansen „Guido” (Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO)

Kopalnia Guido to unikat na skalę światową, bowiem zachowane wyrobisko nie ma odpowiednika w innych ośrodkach muzealnych na świecie. Skansen tworzą korytarze na poziomach 170 i 320 metrów oraz zespół zabudowy powierzchniowej wraz z wyposażeniem technicznym.

szczegóły »
Wokół zbiornika Pogoria IV

Zbiornik Pogoria IV daje nam, w bezpośredniej bliskości aglomeracji śląskiej, możliwość odbycia bardzo ciekawej widokowo i urozmaiconej terenowo wycieczki rowerowej wokół tego zbiornika. Trasa w połowie prowadzi przygotowaną, asfaltową ścieżką rowerową, natomiast druga połowa wiedzie lasami i łąkami w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

szczegóły »
Skansen Górniczy "Królowa Luiza" w Zabrzu

Przejście wyrobiskami z początku XIX wieku i współczesnymi  do części podziemnej (ok. 1.560m) dostarcza zwiedzającym wielu emocji, głównie dzięki obserwacji rozwoju techniki urabiania węgla. Niezwykłych wrażeń, przede wszystkim dzieciom, dostarczą pokazy pracy kombajnu ścianowego, chodnikowego i struga. Niezwykle zajmujące, szczególnie dla dzieci jest oglądanie panoramy Zabrza z wierzchołka wieży wyciągowej, znajdującej się na wysokości 30m.

szczegóły »
Aquapark Świat Wodny „Nemo”

Aquapark Świat Wodny „Nemo” to kompleks rekreacyjno-sportowy, oferujący swoim gościom pełną gamę atrakcji: baseny kryte oraz odkryte na zewnątrz, sauny, jacuzzi, grota solna,  bar, a nawet dyskotekę! Szczególnie fascynujące, szczególnie dla dzieciaków, są trzy zjeżdżalnie, z których każda dostarcza coraz większych emocji!

szczegóły »
Pogoria I, II, III, IV

Kompleks czterech jezior "Pojezierza Dąbrowskiego", znajdujących się w niedalekiej odległości od siebie oferuje kilka możliwości spędzenia wolnego czasu, czy też realizacji swoich pasji, takich jak wędkowanie, żeglarstwo, windsurfing, nurkowanie czy jazda na rowerze.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss