KRĄG 2000 - Ludzie z żelaza

Kategorie: Ciekawie

Ekspozycja ustawiona jest wewnątrz kamiennego kręgu złożonego z granitowych płyt. Jest to cykl rzeźbiarski, upamiętniający ofiary Lubinia 1991 - 1992, autorstwa znanego w całej Europie, Zbigniew Frączkiewicza. Autor chciał tym samym dać wyraz swoim negatywnym przeżyciom i przemyśleniom, związanym z pracą w zakładach przemysłowych, głównie na południu Polski.                                       

Miejscowość: Szklarska Poręba

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.google.pl

Western City

Położony na 5ha „Dziki Zachód”, skąd roztacza się widok na Śnieżkę, jest cudownym miejscem do aktywnego spędzenia czasu wraz z dzieckiem w plenerze dzikiego zachodu. Miejsce oferuje szeroki zakres imprez dla pojedynczych osób oraz grup zorganizowanych.  Latem w "Western City" codziennie odbywają się bijatyki między kowbojami, pogonie, strzelaniny, jak również można uczestniczyć w napadzie na bank !

szczegóły »
Wodospad Kamieńczyka

Piękne, malownicze miejsce po polskiej stronie Karkonoszy i jednocześnie najwyższy wodospad w polskich Sudetach. Idealny cel weekendowych wycieczek z całą rodziną. Wodospad Kamieńczyka oczaruje każdego turystę – wsłuchaj się w szum wody i odetchnij świeżym powietrzem na wysokości 840 m.n.p.m

szczegóły »
Dziki wodospad

Studzienka – jest to niezwykłe miejsce w Karpaczu, na rzece Łomnicy, gdzie płynący nurt tworzy 2 metrową kaskadę. Jest to jeden z większych wodospadów naturalnych w tej okolicy, jednak turyści częściej podziwiają tzw. Dziki Wodospad.  Sztucznie utworzoną kaskadę wodną powstałą na skutek spiętrzenia się zapory przeciwrumsztowej. Kiedy wody w rzece przybywa nadmiar przelewa się nad zaporą tworząc bardzo efektowne widowisko i orzeźwienie dla turystów przybywających do Karpacza.

szczegóły »
Śnieżka – NAJwyższy szczyt Karkonoszy

Śnieżka znajduje się 1.602 m.n.p.m i tym samym jest najwyższym szczytem Karkonoszy i jednocześnie całych Sudetów. Położona na granicy polsko – czeskiej, codziennie przyciąga tysiące turystów. Na szczycie znajduje się restauracja, schronisko i charakterystyczne obserwatorium w kształcie spodka.

szczegóły »
Wodospad Podgórny

Znajdujący się w Karkonoszach na wysokości 547 m.n.p.m. Wodospad Podgórny w Przesiece jest 10 metrowym przedłużeniem potoku Podgórna składającym się z 3 kaskad wodnych. Punkt węzłowy dla wielu szlaków turystycznych.

szczegóły »
Wodospad Szklarski

Drugi co do wielkości, liczący 13,3 m wysokości, wodospad w Karkonoszach. Przepiękne malownicze miejsce na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego obejmujące odcinek potoku Szklarska – Wąwóz Szklarski.

szczegóły »
Zaburzenia grawitacji - „Trójkąt bermudzki”

Pośrodku zwykłego lasu, na zupełnie zwykłej drodze prowadzącej do wyciągu krzesełkowego na Kopę, na ulicy Strażackiej w Karpaczu Górnym, znajduję się rzecz niezwykła ! Trójkąt bermudzki Karpacza, gdzie zaburzenia grawitacji sprawiają, że samochód z wyłączonym silnikiem na luzie jedzie pod górkę !

szczegóły »
Schronisko Samotnia i Kocioł Małego Stawu

Tuż u podnóży Śnieżki – najwyższego szczytu Karkonoszy – znajduje się Kocioł Małego Stawu. Zbocza sięgają 200 m i porośnięte są fantastyczną roślinnością górską. W dole znajduje się mały staw 255 m długości i 7 m głębokości. Tuż obok niego leży schronisko Samotnia – niegdyś buda pasterska z XVII w. Przepiękne miejsce w sam raz na popołudniową wycieczkę.

szczegóły »
Trollandia - Szklarska Poręba

Park linowy położony w parku miejskim w centrum miasta. Na odwiedzających czeka moc przygód oraz porządna dawka adrenaliny !

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss