Kraków - panorama miasta z balonu widokowego

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Platforma widokowa może unieść nawet 30 osób, w tym osoby starsze i niepełnosprawne. Pokazanie Krakowa z innej niż zwykle perspektywy jest fantastycznym przeżyciem i dla najmłodszych i dla dorosłych. Z wysokości 150 m można obserwować całą panoramę tego zabytkowego miasta – Wawel, Stare Miasto, Wisłę oraz wieże kościelne i inne ważne budowle. Jeśli będziemy mieli szczęście co do pogody, to oczy nasze uraczy także piękny widok Tatr. Obiekt ten jest jednym z niewielu na świecie i pierwszym w Polsce – będąc w Krakowie warto skorzystać z okazji podziwiania tego obfitego w zabytki miasta „z lotu ptaka”, widząc całokształt w całej swej okazałości. Możemy też czuć się bezpieczni, gdyż balon na stałe związany jest z podłożem, więc za daleko nie odlecimy...

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Katowice (80 km; ok. 1h)
Nowy Sącz (105 km; ok. 1:40h)
Bielsko-Biała (100 km; ok. 1:30h)
Zakopane (110 km;ok. 1:40h)

Miejscowość: Kraków, Bulwary Wiślane przy moście Grunwaldzkim, blisko ul. św. Stanisława
Strona: www.hiflyer.pl
Tel: + 48 500 444 545; + 48 12 421 50 81
E-mail: hiflyer@hiflyer.pl

Godziny otwarcia
:
9:00 – 21:00 (uzależnione warunkami pogodowymi)

Bilety:
normalny 36 zł
ulgowy 18 zł
rodzinny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci) 80 zł

 

Banner

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikimapia.org


Balon widokowy ...
Tor kajakowy Kolna

Jeden z najnowocześniejszych torów kajakowych w Europie czeka na miłośników sportów wodnych w Krakowie. Tor przeznaczony jest nie tylko dla miłośników  kajaków,  ale także dla tych, którzy chcą spędzić czas na łodzi wiosłowej czy rowerku wodnym.  A dla pragnących mocnych wrażeń istnieje możliwość zorganizowania raftingu na rwącej rzece. Amatorzy rolek, joggingu i rowerów znajdą tam również coś dla siebie.

szczegóły »
Rezerwat „Zimny Dół”

Rezerwat „Zimny Dół” jest ciekawą atrakcją geologiczną, jak i przyrodniczą. Znajduje się tam jedyne w Małopolsce wywierzysko potoku w jaskini, z którego wypływa kryształowo czysta woda, która następnie potokiem wpada do Sanki.

szczegóły »
Kopalnia soli Wieliczka

Kopalnia Soli w Wieliczce została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO stanowiąc tym samym zabytek o olbrzymiej sławie i poziomie światowym. Stanowi ona jedyny czynny bez przerwy od średniowiecza obiekt górniczy na świecie. Różnorodne pochylnie, szyby, kaplice, komory eksploatacyjne, chodniki  o łącznej długości około 300 km rozmieszczone są na 9 poziomach i sięgają do głębokości aż 327 metrów pod powierzchnią ziemi. Turyści zwiedzając te miejsca i rozmaite ekspozycje mogą podziwiać  wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w kolejnych okresach historycznych.

szczegóły »
Kopiec Kościuszki

Kopiec Kościuszki usypany na najwyższym wzniesieniu wzgórza Sikornik jest jednym z czterech krakowskich „pomników” poświęconych bohaterom narodowym, w tym wypadku Tadeuszowi Kościuszce. Usypany został z ziem, na których walczył Kościuszko, dzięki czemu jest 34-metrowym symbolem walki o niepodległość, widocznym niemal z każdego zakątka Krakowa.

szczegóły »
Rejs po Wiśle (gondolą, statkiem, katamaranem)

Ciekawy i niecodzienny sposób zwiedzania Krakowa, to rejsy po Wiśle statkiem "Legenda" bądź gondolami, które mogą się odbywać bez względu na panującą pogodę. Z pokładu można podziwiać Kraków od strony nieznanej dla większości pieszych bądź zmotoryzowanych turystów. To także ciekawa forma uatrakcyjnienia zwiedzania dla dzieci, które często szbko zniechęcają się do miejskich spacerów.

szczegóły »
Skałki Twardowskiego i zalany kamieniołom

Skałki Twardowskiego to intensywnie wykorzystywany przez wspinaczy fragment wzgórza zrębowego Krzemionek Zakrzowskich , natomiast zbiornik Zakrzówek to położone na terenie Krakowa zalane wyrobisko kamieniołomu wapienia. Głębokość jeziora otoczonego przez ściany skalne sięga nawet 32 metrów, dzięki czemu jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla płetwonurków.

szczegóły »
Opactwo Benedyktynów

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu zostało ufundowane w XI wieku przez Kazimierza Odnowiciela. Znajduje się na wysokim nadwiślańskim wapiennym brzegu - można tam dopłynąć kursującymi po Wiśle statkami. Głównym elementem sakralnym jest barokowy kościół św. Piotra i Pawła, w którego podziemiach ok. 40 lat temu odkryto  groby siedmiu opatów i złoty kielich podróżny. 

szczegóły »
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Najstarsza kolekcja botaniczna w Polsce, zajmująca powierzchnię ok. 10 ha, w skład której wchodzą różnorodne gatunki roślin, wśród nich sagowce, storczyki, rośliny mięsożerne, a także palmy i okazy tropikalne. Wśród wielu pięknych i znakomitych roślin króluje ponad 200-letni "Dąb Jagielloński".

szczegóły »
Ogród Zoologiczny

Długoletnia historia krakowskiego Zoo sięga 1929 roku. Wśród wielu cennych i rzadko spotykanych gatunków zwierząt na szczególną uwagę zasługują antylopy, pantery, hipopotamy, takiny i wiele innych. Powierzchnia ogrodu wynosi ok. 15 ha – można tam (oprócz możliwości podziwiania różnorodności fauny) odetchnąć i odpocząć na jednej z wielu ławek. Ponadto z myślą o najmłodszych gościach zaaranżowano tam MiniZoo, umożliwiając pogłaskanie oraz nakarmienie zwierzątek.

szczegóły »
Ogród Doświadczeń

Park edukacyjny - Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema budzi olbrzymie zainteresowanie ! Jest to bowiem niezwykłe miejsce, w którym sensorycznie (bez wkuwania niezrozumiałych regułek na pamięć) można zrozumieć wiele zachodzących zjawisk ze świata przyrody.

szczegóły »
Aquarium i Muzeum Przyrodnicze

Krakowskie Muzeum Przyrodnicze zaprasza wszystkich na spotkanie z tropikalnymi zwierzętami ! Wśród egzotycznych przedstawicieli gadów i płazów można zobaczyć drzewołazy, agamy oraz gekony. Co więcej, Aquarium to także niezwykły świat różnych gatunków rybek !

szczegóły »
Najnowocześniejsze muzeum w Polsce- Podziemia Rynku Głównego i Sukiennic

Pod powierzchnią krakowskiego Rynku Głównego znajdziemy muzeum wyjątkowe, które łączy prawie tysiącletnią historię Krakowa z współczesnością. Muzeum, które już dzisiaj wytycza nowe drogi w muzealnictwie; muzeum, które jest najnowocześniejsze w tej chwili w Polsce; muzeum, które jest przystosowane do tego, aby zwiedzać je w sposób niecodzienny. Podziemna ekspozycja to jednocześnie trasa turystyczna "Śladami europejskiej tożsamości Krakowa".

szczegóły »
Park Wodny Kraków

Park Wodny dzięki mnogości oferowanych atrakcji zapewnia regenerację sił witalnych, niezapomniane przeżycia i wiele uśmiechu na twarzach najmłodszych. Czekają na Państwa porywające zjeżdżalnie, baseny sportowe oraz rekreacyjne.

szczegóły »
Fitness w Wellness Club - Park Wodny Kraków

Studio Fitness oferuje swoim klientom szeroką gamę rozmaitych zajęć aerobowych, w siłowni i doskonale modelujących sylwetkę ćwiczeń w wodzie ! Siłownia w Parku Wodnym należy do największych i najlepiej wyposażonych w Polsce.


szczegóły »
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie mieści się przy ul. Konopnickiej 26. Od 2005 roku Centrum działa jako osobna instytucja. Muzeum Manggha to jedyny taki ośrodek nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Muzeum powstało jako nowoczesne centrum kultury i sztuki, które dzięki interaktywnym wystawom przybliża odwiedzającym kulturę i sztukę Japonii.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss