Łagowski Park Krajobrazowy ROWEREM

Kategorie: Aktywnie / SPA

Ruszamy sprzed Urzędu Gminy w Łagowie, ulicą Zamkową. Przez park zamkowy, nad jeziorem Ciecz (Trześniowskim), wygodną ścieżką rowerową pedałujemy do rezerwatu przyrody. Ścieżką nad brzegiem jeziora prowadzi nas żółty szlak pieszy. Na północnym krańcu jeziora jest czerwony szlak rowerowy i kolejny rezerwat. Oznacza to, że już 6 km wycieczki za nami. Czerwonym szlakiem docieramy do jeziora Buszenko. Jadąc cały czas czerwoną ścieżką, okrążamy kolejne jezioro – Buszno. W tym momencie możemy zrobić sobie przerwę na odpoczynek, bo jesteśmy przy plaży i polu namiotowym. Po odpoczynku wskakujemy na rowery i dalej szlakiem czerwonym, pedałujemy wzdłuż wschodniego brzegu jeziora, aż do napotkania szlaku niebieskiego. Dalej już szlakiem niebieskim podjeżdżamy do najwyższego wzniesienia Ziemi Lubuskiej. Zjeżdżamy. Nie jest stromo, w trakcie zjazdu skręcamy w prawo, w żółty szlak pieszy. Nim cały czas w dół, aż do szlaku czerwonego i do Rybakówki. Potem już czerwonym szlakiem pieszym docieramy do Łagowa. I to już koniec naszej wycieczki.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Gorzów Wielkopolski (55 km; ok. 1h)
Zielona Góra (66 km; ok. 1h)

Miejscowość: Łagów

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.sipm-chojnow.pl
www.zamkiobronne.pl

Park Narodowy „Ujście Warty”

Park Narodowy „Ujście Warty” to wspaniałe miejsce do pieszych i rowerowych wycieczek. Istnieje również możliwość połowu ryb. Obszary parku to głównie rozlewiska, łąki i tereny podmokłe, gdzie możemy spotkać aż 245 gatunków ptaków wodnych i błotnych. Aż 26 z nich to gatunki na wymarciu! 

szczegóły »
Wzgórza Piastowskie

Wzgórza Piastowskie w Zielonej Górze to idealne miejsce na popołudniowe spacery i wycieczki rowerowe dla całych rodzin niezależnie od pory roku. Zimą na jednym ze szczytów otwierany jest wyciąg narciarski i tor saneczkowy.

szczegóły »
Zamek Joannitów

Znajdujący się na obszarze perły ziemi lubuskiej – Łagowa – zamek Joannitów, jest cudownym miejscem do spędzenie weekendu. Przenieś się z rodziną i przyjaciółmi w przeszłość i poczuj atmosferę starodawnych zamków, rycerskich walk i prawdziwego polskiego jadła. Zamek wznosi się wzgórzu pomiędzy dwoma jeziorami. Cztery dwukondygnacyjne skrzydła, renesansowy dziedziniec oraz wspaniały punkt widokowy - wieża warowna.

szczegóły »
Uroki Witnicy ROWEREM

Gmina Witnica otoczona jest od północy pasmem lesistych, malowniczych wzgórz, poprzecinanych czystymi i przejrzystymi, rybnymi jeziorami i strumykami. Wzgórza, z których w słoneczne dni widać drugi brzeg Odry, zyskały sobie wśród turystów miano "Małych Bieszczad" i tworzą w tym miejscu cudowny krajobraz Pradoliny Warty. Od południa gmina rozlewa się szeroką równiną graniczącą z Wartą, która kilka kilometrów dalej, łącząc się z Odrą, tworzy jeden z największych w Europie rezerwatów ptactwa wodnego "Ujście Warty". Przyroda, cisza, spokój, relaks...Trasa średnio trudna, z uwagi na podjazdy. Ma 30 kilometrów długości.

szczegóły »
Skalne Miasto - Czechy

Skalne Miasto to niesamowite formacje skalne, położone zaraz przy granicy z Polską, co tym bardziej zachęca do odwiedzenia tego rejonu. Zadziwiają swoją wielkością i przybranymi formami, jednocześnie zwiedzanie ich nie sprawia większych trudności fizycznych, więc jest to doskonałe miejsce na wyjazd rodzinny.

szczegóły »
Dolina Tyśmienicy

Zapalonych ornitologów zapraszamy do Doliny Tyśmienicy, prawdziwego ptasiego królestwa. Na tym przepięknym terenie spotkamy m.in. kuliki, rycyki, bekasy, kaczki, rybitwy i chruściele.

szczegóły »
Uroczysko Lubniewsko

Chwile wytchnienia daje przepiękne Uroczysko Lubniewsko. Piękne krajobrazy nad jeziorem Lubniewskim, urokliwa przyroda o każdej porze roku oraz ciepły i łagodny klimat zespołu przyrodniczo – krajobrazowego pozwalają w pełni rozkoszować się jednym z tych niezwykłych miejsc, jakie oferuje nam nasz kraj. Dzięki rowerowym i pieszym ścieżkom zwiedzanie jest przyjemnie łatwe dla całej rodziny !

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss