Latarnia Morska „Kikut”

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Podążając drogą z Międzyzdrojów do Dziwnowa na wysokości wsi Wisełka kierując się czerwonym szlakiem na północny-zachód (ok. 4 km) dotrzemy do  ledwie 15 metrowej bezobsługowej latarni morskiej. Mimo, że niewysoka, usytuowana jest na wysokim klifowym brzegu morskim, dzięki czemu ma najwyżej położone źródło światła – 91,5 m.n.p.m. Niestety nie jest udostępniona do zwiedzania, ale zrekompensuje to nam piękna przyroda Wolińskiego Parku Narodowego wokół latarni. 

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Świnoujście (17 km;  ok. 0:25h)

Miejscowość: Wisełka k/Międzyzdrojów
Tel: :  + 48 91 328 07 37 (Woliński Park Narodowy)

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

Gallery description

Promenada Gwiazd

Przebywając w Międzyzdrojach warto wznieść się duchem i spędzić choćby krótką chwilę w miejscu, gdzie poczujemy wielki świat artystów, na słynnej Promenadzie Gwiazd. W pobliżu Hotelu Amber Baltic - wizytówki miasta, biegnie Aleja Gwiazd z mosiężnymi odciskami dłoni wybitnych przedstawicieli kina i teatru. Jest może nieco skromniejsza od tych w Hollywood czy Cannes, ale godnie stanowi o naszym rodzimym dorobku artystycznym i kulturalnym.

szczegóły »
Bunkier Muzeum Broni V3

Broń, która miała zmienić przebieg II Wojny Światowej - pociski V3. Jedyna wystawa w Polsce zlokalizowana w Bunkrze Muzeum na byłym  tajnym poligonie doświadczalnym Międzyzdroje – Zalesie. Gratka dla miłośników militariów.

szczegóły »
Głaz Królewski

Ciekawą atrakcję Pomorza Zachodniego stanowi, zatopiony u brzegu wyspy Chrząszczewskiej, olbrzymi kamień zwany Głazem Królewskim lub Czarcim Kamieniem. Od niego pochodzi nazwa miejscowości Kamień Pomorski.  Jedna z legend mówi, że to właśnie na nim Bolesław III Krzywousty miał odbierać defiladę floty pomorskiej w 1121 roku. Wówczas był on 3 krotnie większy.

szczegóły »
Most zwodzony

Prawdziwą atrakcją Dziwnowa jest most zwodzony na rzece Dziwnej. Obiekty tego typu w Polsce, a nawet w Europie są rzadkością, dzięki czemu stanowią nie lada gratkę. Zwłaszcza widok podnoszonego czy opuszczanego przęsła przyciąga sporą grupę publiczności.

szczegóły »
Rezerwat pokazowy żubrów

Niecodzienną atrakcją, nie tylko dla miłośników przyrody, jest Rezerwat i Zagroda Pokazowa Żubrów w Międzyzdrojach. W zagrodzie ze specjalnie przygotowanych platform widokowych zobaczymy również sarny, dziki oraz stanowiące nie lada atrakcję orły bieliki.

szczegóły »
Centrum Słowian i Wikingów

Centrum Słowian i Wikingów koniecznie muszą odwiedzić wszyscy miłośnicy historii, szczególnie Ci, którzy głównie interesują się średniowieczem. W osadzie można zobaczyć, jak żyli ludzie w tamtych czasach, z jakich narzędzi korzystali i jak wyrabiali swoje bronie.

szczegóły »
Fort Gerharda

Fort Gerharda w Świnoujściu (zwany też Fortem Wschodnim) to jeden z najlepiej zachowanych fortów nadbrzeżnych w Europie. Można tutaj aktywnie spędzić swój czas, ponieważ oprócz standardowego zwiedzania przygotowano dla wszystkich specjalne przeszkolenie wojskowe, które pozwoli uzyskać… historyczny stopień wojskowy ! Szkolenie jest przystosowane zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Warte odwiedzenia jest także miejscowe muzeum.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss