Łazienki Królewskie

Kategorie: Ciekawie, Aktywnie / SPA, Z dziećmi

Łazienki Królewskie to kompleks pałacowo-parkowy w Warszawie z licznymi zabytkami. Powstał w XVIII wieku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych. Na terenie Łazienek Królewskich znajdują się Amfiteatr, Belweder, Zamek Ujazdowski, Pałac Łazienkowski, Stara Pomarańczarnia. Podczas spaceru po parku można spotkać wiewiórki, piękne pawie, papugi oraz nakarmić gołębie. Na tarasie parku postawiono pomnik Fryderyka Chopina, który jest licznie odwiedzany przez turystów i miejscowych.  W każdą niedzielę od marca do września odbywają się tu koncerty pianistyczne. Pierwszy o godz. 12:00, a drugi o godz. 16:00.  Pałac jest siedzibą Muzeum, w którym znajdują się dzieła sztuki, przedmioty z tamtej epoki oraz dawne apartamenty królewskie. Pałac Łazienkowski organizuje lekcje muzealne, plastyczne, a także warsztaty dla najmłodszych o różnej tematyce.  Najstarsza część parku to las, który zajmuje strefę na zachód od północnego stawu. Odwiedzając Łazienki warto również udać  się do znajdującego się niedaleko Ogrodu Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to też doskonałe miejsce na rodzinny spacer, bądź przejażdżkę rowerową.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Radom (100 km; ok. 1:30h)
Siedlce (90 km; ok. 1:30h)

Miejscowość: Warszawa  00-460, ul. Agrykoli 1   
Strona: www.lazienki-krolewskie.pl
Tel: +48 22 506 01 01
E-mail: info@lazienki-krolewskie.com

Godziny otwarcia:   
 wt – nd : 9:00- 16:00
Biały Dom czynny w sezonie letnim (maj-wrzesień): w soboty i niedziele
 
                                   
Bilety:
Pałac na Wodzie
Normalny: 12 zł
Ulgowy: 9 zł
Biały Dom
Normalny: 5 zł
Ulgowy: 3 zł
Pałac Myślewicki
Normalny: 3 zł
Ulgowy: 2 zł
Stara Pomarańczarnia, Teatr Stanisławowski, Ogród Zimowy
Normalny: 6 zł
Ulgowy: 4 zł
Muzeum Wychodźstwa Polskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego
Normalny: 3 zł
Ulgowy: 2 zł

 

Banner

Galeria
Powiązane atrakcje
Wydarzenia

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl

Rezerwat Jeziorko Czerniakowskie

Rezerwat Jeziorko Czerniakowskie położony jest na warszawskim Mokotowie i stworzony jest z fragmentu starorzecza Wisły. Starorzecze Wisły o powierzchni około 14 ha jest przepięknym zjawiskiem przyrodniczym, mocno kontarstującym z miejską zabudową najbliższego otoczenia. Ze zwględu na swe waloru i bliskość od centrum miasta, jest to ulubione miejsce wypoczynku wielu warszawiaków. Różnorodność gatunków ptactwa oraz niezwykły krajobraz pozwala na zbliżenie z naturą w sercu wielkiej aglomeracji. W piękne, słoneczne dni jest to idealne miejsce na długie i przyjemne spacery.

szczegóły »
Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy położony jest przy północno - zachodnich rogatkach Warszawy (Izabelin). Jego różnorodność i niepowtarzalność przyciąga wielu znawców przyrody oraz osoby spragnione aktywnego wypoczynku wśród przepięknej przyrody. Park nazywany jest zielonymi płucami Warszawy, gdyż częste zachodnie wiatry, nawiewają do stolicy, czyste powietrze znad obszaru parku.

szczegóły »
Rezerwat Las Kabacki

Unikatową atrakcją Warszawy jest fakt, iż korzystając z metra w kilkanaście minut możemy znaleźć się lesie, będącym jednocześnie rezerwatem krajobrazowym. Mowa tu o Lasku Kabackim, który jest dużym kompleksem leśnym w granicach Warszawy. Położony na płaskim terenie, urozmaiconym jedynie we wschodniej części wzniesieniami pochodzenia wydmowego. Jest domem dla wielu gatunków zwierząt oraz doskonałym miejscem na łatwą i szybką ucieczkę z wielkomiejskiego zgiełku, aby pojeździć na rowerze lub pospacerować. Na terenie rezerwatu znajduje się nawet pochodząca z 1890 roku leśniczówka.

szczegóły »
Lasek Bielański

Las Bielański to niezwykle ciekawy rezerwat położony blisko centrum Warszawy - na Bielanach. Jest to fragment dawnej Puszczy Mazowieckiej i pomimo zurbanizowania otoczenia, dalej wąskim przesmykiem łączy się z Puszczą Kampinoską. Ogromna różnorodność fauny i flory przyciąga wielu miłośników przyrody - przesmykiem z Puszczy Kampinowskie potrafią tu dotrzę dziki, sarny, jelenie, a nawet łosie. Można tutaj spotkać stare monumentalne dęby, wiązy, graby i olchy,  które nadają rezerwatowi niezapomnianą aurę. To doskonałe miejsce na rodzinny spacer, bądź przejażdżkę rowerową.

szczegóły »
Ogród zoologiczny

W warszawskim Zoo żyje ponad 4.200 zwierząt, które są przedstawicielami 533 gatunków, a jego powierzchnia to ok. 40 hektarów. W ogrodzie organizowane są lekcje dydaktyczne dla dzieci i młodzieży. Każdy chętny może wspomóc działającą tu fundację „Panda”, która zajmuje się organizowaniem pomocy dla Zoo i  adopcją honorową zwierząt.

szczegóły »
Uroki Puszczy Kampinoskiej ROWEREM

Trasa o długości 31 kilometrów na około 3 godziny. Tę bardzo łatwą wycieczkę można potraktować jako weekendową przejażdżkę dla całej rodziny. Prowadzi w większości wspaniałymi leśnymi drogami. Są na jej trasie odcinki niezbyt wygodne, na szczęście to tylko jakieś 4 km. Damy radę.

szczegóły »
Podkowa Leśna ROWEREM

Trasa dość długa - 45 km. Należy jednak do bardzo łatwych. Prowadzi głównie ubitymi leśnymi drogami przez piękne lasy i rezerwaty przyrody. Trasa rozpoczyna się i kończy w Podkowie Leśnej.

szczegóły »
Ogród Botaniczny UW

Ogród Botaniczny w Warszawie jest jednym z najmniejszych w Polsce, a liczy już ponad 200 lat. Różnorodność biologiczna przyciąga nie tylko miłośników przyrody. W ogrodzie tym znajduje się najstarsza szklarnia subtropikalna, urzekająca swoją kolorystyką i panującym tam klimatem. Ogród to doskonałe miejsce na wiosenne spacery.

szczegóły »
Ogrody na Książęcym

Ogrody na Książęcym zachwycają bujną roślinnością i ciekawymi budowlami ogrodowymi, jak np. pawilon studni z ujęciem wody oligoceńskiej oraz rotunda z podziemną grotą. To również wymarzone miejsce na letnie spacery.

szczegóły »
Park Moczydło

Park Moczydło w warszawskiej Woli cieszy się dużym zainteresowaniem spacerowiczów o każdej porze roku. Co ważne, znajdziemy tam Górkę Moczydłowską, z której szczytu jest widoczna piękna panorama okolicy. Plac zabaw i boiska sportowe to dodatkowe atuty tego miejsca.

szczegóły »
Park w Wilanowie

Park w Wilanowie kusi ogrodami w czterech różnych stylach: ogród barokowy dwupoziomowy, neorenesansowy różany, angielski ogród krajobrazowy oraz park krajobrazowy angielsko-chiński. Uroku temu miejscu dodają Jezioro Wilanowskie oraz Potok Służewiecki. Magia i piękno tego miejsca przyciąga nie tylko warszawiaków, ale również licznych turystów.

szczegóły »
Arboretum w Powsinie

Arboretum w Powsinie prezentuje około 1.900 gatunków i odmian roślin z wielu stref klimatycznych. Całe połacie kwitnących rododendronów, tulipanów, róż tworzą niezapomniany obraz i cieszą oczy.

szczegóły »
Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

W tym wyjątkowym miejscu wysłuchasz najznakomitszych bajek z różnych zakątków świata. W repertuarze znajduje się ponad sto opowieści ! Muzeum organizuje przedstawienia, wystawy, a nawet warsztaty, w których zainteresowani nauczą się opowiadać.

szczegóły »
Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to miejsce, w którym zwiedzający mogą poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Jest to prawdziwy raj dla ciekawych świata, którzy uwielbiaja eksperymentować, poznawać i rozumieć w taki sensoryczny sposób rozmaite skomplikowane zjawiska zachodzące w świecie.

szczegóły »
2010-06-01 - 2010-09-22 Koncerty pod Pomnikiem Chopina

Najbardziej znane koncerty muzyki klasycznej odbywające się cyklicznie od szeregu lat w lato na terenie warszawskich Łazienek. Muzyka fortepianowa Fryderyka Chopina w wykonaniu pianistów z całego świata. Odbywają się one w każdą ni...

szczegóły »
2010-06-22 - 2010-09-22 Koncerty pod Lipą

Rozmaita kamerlana muzyka klasyczna od baroku do swingu czeka na Państwa w każdą niedzielę lata na Letniej Estradzie za Starą Pomarańczarnią o godzinie 13:30.

...

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss