Legoland - Dania

Kategorie: Za granicą, Z dziećmi

Legoland to miejsce niezwykłe. Położony wśród pól park, wprowadza nas w bajkowy nastrój. Park dzieli się na kilka obszarów tematycznych i wierzcie nie warto odpuszczać żadnego z nich.  W Minilandzie, z 20 milionów klocków zbudowane są najważniejsze obiekty architektoniczne świata – Statua Wolności, Wieża Eiffla, lotnisko z kołującymi samolotami itd. Najlepszym momentem na zwiedzanie Minilandu, jest czas bezpośrednio przed zamknięciem Parku, gdyż karuzele i kolejki są wyłączane na godzinę wcześniej i nie warto tracić tego czasu.
Mniejsze dzieciaki z przyjemnością zagłębią się w krainę Duplo, gdzie na bezpiecznych kolejkach będą miały moc wrażeń stosownych do swojego wieku. Dzieci w wieku 7-12 lat mogą tu także zdobyć swe pierwsze prawo jazdy w szkole jazdy Peugeot. Ta osobno wydzielone miasteczko z ulicami, rondami, sygnalizacją świetlną, stacją benzynową, a nawet myjnią samochodową. Dzieciaki jeżdżą akumulatorowymi samochodzikami i muszą przestrzegać zasad ruchu drogowego, a na koniec dostają indywidualne prawo jazdy z nazwiskiem i zdjęciem (UWAGA: atrakcja ta jest osobno płatna ok. 50 DKK, cieszy się dużym zainteresowaniem, a liczba miejsc jest ograniczona. Warto więc na początku wizyty w Legolandzie zapisać się na odpowiednią godzinę).
Kraina Piratland to raj dla trochę starszych i chętnych mocnych wrażeń, gdzie m.in. kilkuosobową łodzią możemy wybrać się w podróż do jaskini piratów.
Kraina Adventure Land to wyzwanie dla najodważniejszych. Możemy tutaj pędzić w czteroosobowych wagonikach kolejką X-treme z niebywałą prędkością i zastanawiać się, czy uda się pokonać kolejny zakręt. Na szczęście wszystko jest po kontrolą i możemy poddać się tej atrakcji bez obaw o bezpieczeństwo. Nie wolno też ominąć Racers, Dragon Ride, czy Viking River Splash, gdzie zaokrętowani na statku pirackim i uzbrojeni w armatki wodne będziemy odpierać wodne ataki z lądu i innych statków - pełne zmoczenie gwarantowane, nawet jeśli to my wygramy tę bitwę... Ciekawą atrakcją jest też Power Builder, wzorowany na kolekcji Bionicle. W specjalnym pomieszczeniu sami programujemy ruchy "łapy bionicla", do której będziemy w dwuosobowych fotelach przymocowani, a wybór jest tu bardzo bogaty i w zależności od wybranego poziomu trudności, robot będzie nami rzucał i obracał we wszystkich możliwych płaszczyznach.

Po tych wszystkich wyczynach, możemy chwilę odpocząć w kinie 4D, gdzie obraz urozmaicony jest efektami specjalnymi jak padający śnieg, czy wiejący wiatr, bądź też udać się do akwarium z rekinami w atrakcji o nazwie Atlantis, która znajduje się w pobliżu kina - posiada ona między innymi podwodny tunel, z którego możemy obserwować morskie stwory z każdej strony.

W okresie wakacyjnym, szczególnie w weekendy Legoland odwiedza bardzo wiele osób, należy więc spodziwać się kolejek do najciekawszych atrakcji. Jak na Legoland przystało, przy każdej atrakcji, wydzielono obszar, gdzie dzieciaki mogą bawić się klockami, w czasie gdy dorośli stoją w kolejkach do atrakcji, co sprawia, że oczekiwanie nie jest tak uciążliwe, przynajmniej dla najmłodszych...

No i oczywiście nie można nie wstąpić do dużego sklepu firmowego, gdzie możemy zakupić najnowsze zestawy.

W pobliżu znajduje się park wodny Lalandia, gdzie można spędzić kolejny dzień wyprawy do Danii, ciesząc się zabawą na licznych zjeżdżalniach wodnych (Tornado, Lazy River, Octopus), basenach (także ze sztucznymi falami) oraz jacuzzi.

Wskazówki praktyczne w Legolandzie:

  1. Warto rozważyć wyjazd w tygodniu, zamiast w weekend, jeśli nie chcemy zbyt długo czekać w kolejkach do atrakcji.
  2. Parking jest płatny ok. 50 DKK, warto przed wejściem do parku wykupić bilet parkingowy w automacie na parkingu lub w trakcie dnia w Informacji znajdującej się przy wejściu do parku, gdyż po zamknięciu parku, do automatu ustawia się długa kolejka.
  3. Przy wejściu do parku istnieje możliwość wypożyczenia wózków dziecięcych oraz zamykane sejfy na rzeczy. Sejfy są płatne 20 DKK za każde otwarcie, natomiast wózek kosztuje 40 DKK (ilość wózków jest ograniczona, a warto go także wziąć aby wozić w nim rzeczy)
  4. Gdy jest sporo ludzi to możemy w Informacji wykupić tzw. "Express Pass", który uprawnia do wejścia, osobną kolejką do wybranych kilku atrakcji.
  5. Na terenie Parku, znajduje się strefa o charakterze aquaparku dla dzieci - zjeżdżalnie, baseniki, itp. W upalne dni warto wziąć ze sobą strój kąpielowy.
  6. Na stronie Legolandu (www.legoland.dk), w zakładce Accomodation, umieszczona jest bardzo łatwa w obsłudze i czytelna wyszukiwarka noclegów w pobliżu Legolandu. Warto z niej skorzystać, gdyż ma dużo punktów od kempingów po hotele.
Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Szczecin (640 km; ok. 6:30h)

Adres: DK-7190 Billund, Nordmarksvej 9, Dania
Strona: www.legoland.dk; www.lalandia.dk
Tel.: +45 7533 1333
E-mail: info@legoland.dk

Jak dotrzeć:
Legoland, jest sporo oddalony od głównych miast Polski (nawet ze Szczecina jest ponad 600 km) i nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego  z Billund. Mamy więc praktycznie dwie możliwości: przelot do Kopenhagi lub Hamburga, następnie pociągiem i autobusem (około 3 godziny od lotnisk) lub wybrać się bezpośrednio samochodem (to dobre rozwiązanie, szczególnie gdy zaplanujemy to jako pierwszy przystanek dłuższej wyprawy do Skandynawii).
 
Do Kopenhagi loty bezpośrednie:
Z Warszawy: LOT, SAS

Do Hamburga loty bezpośrednie:
Z Warszawy: LOT
Z Gdańska: wizzair


Z Kopenhagi, najlepiej pociągiem dostać się do miejscowości Vejle, Kolding lub Fredericia, skąd mamy bezpośrednie połączenia do Billund, miejskimi autobusami (czas dojazdu – mniej niż 1 godz.)

Samochodem do Legolandu z Polski dotrzemy autostradą E45 do zjazdu nr 63 (Bramdrupdam). Następnie drogą nr 441 w kierunku Bredsten i drogą 28 do Billund

Godziny otwarcia
:
Codziennie w okresie 27 marca – 31 października
od 10:00 – 18:00 (w sezonie do 21:00), poza 21-22.04; 14-15.05; 15-16.09; 22-23.09; 06-07.10; 27-28.10

Bilety:  
1 dzień:  37 EUR; dzieci (3 do 12 lat) - 33 EUR; dzieci (0 do 3 lat) - gratis
2 dni: 60 EUR, dla wszystkich poza dziećmi 0-3 lat
Rodzinny (2 dorosłych, 2 dzieci): 133 EUR

 

Banner

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.legoland.dk
www.visitdenmark.it

Asterix Park - Francja

To park, w którym rządzą bohaterowie popularnego komiksu: Asterix i Obelix. Podzielony jest na 5 sektorów, z mnóstwem atrakcji wodnych – spływy tratwami, łodziami, imponującymi rollercoasterami oraz wieloma atrakcjami dla najmłodszych.

szczegóły »
Wyspa Bornholm - Dania

Wspaniała przyroda i mikroklimat sprawiają, iż będąc nad Bałtykiem, warto wybrać się promem na tą fascynującą wyspę, najlepiej zabierając ze sobą jeszcze rower lub go wypożyczając na miejscu. Bornholm, wyspa o wymiarach 40 x 30 km, zadziwia swoją różnorodnością – wybrzeże południowe to przepiękne plaże, na północy podziwiać możemy wspaniałe klify, natomiast wnętrze wyspy pokrywa olbrzymi las, z formacjami skalnymi i ukrytymi w zieleni jeziorkami. Doskonałe miejsce na piesze i rowerowe wycieczki.

szczegóły »
Disneyland - Francja

To miejsce magiczne, składające się z dwóch parków: Park Disneyland® i Walt Disneyland Studios®. Najbardziej rozpoznawalny park rozrywki w Europie sprawi, że czas tam spędzony pozostanie niezapomniany zarówno przez Twoje dzieciaki jak i Ciebie.

szczegóły »
Europa Park - Niemcy

To największy park rozrywki w Niemczech i drugi pod względem wielkości po paryskim Disneylandzie park w Europie. Oferuje odwiedzającym setki atrakcji skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych. Tematycznie sa one podzielone tak, aby oddawały charakter poszczególnych państw europejskich.

szczegóły »
Gardaland - Włochy

Gardaland to największy park rozrywki we Włoszech. Podzielony na 3 podstawowe krainy tematyczne: Fantasy - kraina o baśniowej architekturze, z atrakcjami ukierunkowanymi na najmłodszych, Adventure – gdzie poznamy smak przygody i, jak na dobry park rozrywki przystało, Adrenaline – kraina najodważniejszych.

szczegóły »
Walibi World - Holandia

Walibi World, to park rozrywki klasyfikowany jako jeden z pięciu najlepszych parków Europy. Ponad 40 atrakcji zlokalizowanych na terenie parku zapewni zabawę zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss