Łódzkie ZOO

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Łódzki Ogród Zoologiczny powstał na ostatnim skrawku dawnej Puszczy Łódzkiej, w dzielnicy zwanej Zdrowie w 1938 roku. Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi jest  bardzo ciekawym zoo pod względem  zróżnicowania zwierzostanu. Do najrzadziej występujących na świecie gatunków jakie można podziwiać w łódzkim zoo należą: lew azjatycki, bażant wietnamski, tygrysy amurskie, czy koń Przewalskiego. Innym ciekawym eksponatem w zoo jest  47-letni krokodyl nilowy-najstarszy mieszkaniec łódzkiego zoo, który do Łodzi trafił 1997 r. uratowany z powodzi w opolskim ogrodzie. Bażant wietnamski to niezwykle rzadki gatunek ptaka. Na świecie jest ich nie więcej niż 500 osobników, z których łodzianie mogą oglądać aż 5. Z kolei słonice India i Magda to najdłużej mieszkające w Łodzi zwierzęta - przybyły do  miasta w 1963 r.  Te niesforne słonice pod koniec lat 80. wyłamały mur swojego wybiegu i wydostały się na alejkę, wywołując panikę wśród zwiedzających. Także tygrysy amurskie to nie lada gratka dla gości odwiedzających łódzki ogród. Ich populację szacuje się na świecie raptem na 600 osobników. Węże pończoszniki z San Francisco czy ogromne samice kazuarów hełmiastych to prawdziwe zoologiczne  ewenementy. Na dzieci czekają dwa place zabaw, które znajdują się przy głównym  wejściu oraz przy wybiegu dla żyraf. W minizoo najmłodsi mogą nakarmić zwierzęta. Żywność można kupić od pracowników ogrodu. W  zoo prowadzone są zajęcia dla grup. W programie zajęć min: pokaz zwierząt z możliwością dotknięcia i przytulenia, karmienie kózek w mini zoo i spacer do wybranych miejsc w na terenie zoo. Zajęcia mogą zacząć się już o 9:00 i trwają 1,5 godziny. Prowadzone są przez dydaktyków Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.
Odpłatność 50 zł od grupy (maksymalnie do 30 osób) + bilety wstępu od
każdego uczestnika: 4,50 zł.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Konin (115 km; ok. 1:30h)
Kalisz (120 km; ok. 2:10h)
Piotrków Trybunalski (60 km; ok. 1:15h)

Miejscowość: Łódź, ul. Konstantynowska 8/10
Strona: www.zoo.lodz.pl
Tel: + 48 42 632 75 79
E-mail: angra@zoo.lodz.pl

Godziny otwarcia
:
WIOSNA: (01.04 – 30.04): 9:00 – 18:00
LATO: (01.05 – 31.08): 9:00 – 19:00
JESIEŃ: (01.09 – 30.09): 9:00 – 18:00
ZIMA: (01.10 – 31.03): 9:00 – 15:30
Kasa jest czynna godzinę krócej niż Ogród.
 
Bilety:
normalny:  9 zł
ulgowy: 4,50 zł
zajęcia w zoo: odpłatność 50 zł od grupy (maksymalnie do 30 osób) + bilety wstępu od każdego uczestnika: 4,50 zł.

Galeria
Powiązane atrakcje
Wydarzenia

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.pl.wikipedia.org
www.se.pl

Akwarium Łódź

Akwarium w Manufakturze to 32 zbiorniki, prezentujące podwodne krajobrazy i ich mieszkańców z różnych miejsc świata. Goście mogą poznać morska florę i faunę Europy, Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii.  W akwariach rośnie około 100 gatunków roślin wodnych. To wspaniała enklawa spokoju.

szczegóły »
Aquapark Fala

Relaks, cisza, odpoczynek, ale też zabawy, adrenalina i ruch. Jedno i drugi z pewnością znaleźć można w łódzkim Aquaparku FALA. Basen z falami dochodzącymi do 1 m i podświetlającymi wodę reflektorami,  „dzika rzeka”, dwie mega zjeżdżalnie, brodziki dla dzieci, basen sportowy i rekreacyjny sprawiają, że FALA to jeden z najatrakcyjniejszych wodnych parków w Polsce. Baseny wewnętrzne i zewnętrzne  pozwalają cieszyć się tym miejscem cały rok.

szczegóły »
Arena Laser Games

Arena Laser Games to największa laserowa arena w Polsce, oferująca zabawę dla wszystkich.  Poruszając się po labiryncie pełnym niespodzianek, pułapek i efektów specjalnych, gracz, wyposażony jest  w elektroniczną zbroję i pistolet laserowy.

szczegóły »
Centrum Nauki i Techniki – Experymentarium

Experymentarium to interaktywne Centrum Nauki i Techniki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ekspozycja umożliwia prowadzenie samodzielnie doświadczeń, obserwacji i badań z zakresu fizyki, chemii i biologii, jak również pomaga zrozumieć i wyjaśnić prawa nauki i techniki. Dzięki nim wszystko to co nas otacza, światło i dźwięk, natura, ale też budowa człowieka, nowe odkrycia i wynalazki stają się bliższe.

szczegóły »
Lunapark Łódź

Łódzki Lunapark zaprasza dzieci i dorosłych ponad 20 atrakcjami, w tym najszybszą w Polsce, wysoką na 16 m kolejką górską "Jet Star",  ogromnym kołem zamachowym z gondolami  oraz przeznaczoną, tylko dla ludzi o mocnych nerwach, karuzelą Circus Hoppala. Ta unikatowa w skali światowej karuzela to prawdziwa gratka dla poszukujących silnych wrażeń i adrenaliny. Dzieciom na pewno spodoba się zjeżdżania pneumatyczna, gokarty, autoskootery, liczne karuzela czy motokros na quadach. To miejsce pełne jest radości i zabawy.

szczegóły »
Rudzka Góra – całoroczny tor saneczkowy

W tym kompleksie rekreacyjnym o ciekawym ukształtowaniu terenu na gości czeka całoroczny tor saneczkowy o długości 160m. Gwarantuje duża prędkość i świetną zabawę dla całej rodziny. Istnieje możliwość uprawiania różnego rodzaju sportów (m. in. mountain bike) i rekreacji.

szczegóły »
Muzeum Bajki, Studio Małych Form Filmowych SE-MA-FOR

Muzeum Bajki, Studio Małych Form Filmowych SE-MA-FOR to miejsce, w którym można obejrzeć lalki i fragmenty scenografii z ulubionych bajek, takich jak „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola”, „Mały pingwin Pik-Pok”,  czy nagrodzonego Oskarem „ Piotrusia i wilka” . Zaprezentowano także elementy planu filmowego i sprzęt do produkcji filmowej.

szczegóły »
Skansen Militarny w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym

Skansen Militarny w Łodzi to atrakcja dla dzieci i dorosłych, interesujących się militariami i wojskiem. Wśród eksponatów są pojazdy wojskowe, dwie armaty przeciwpancerne, śmigłowiec Mi2, samolot szkolno-bojowy Iskra TS-11 MR oraz czołg T-34/85 ( taki sam jak słynny „Rudy”) a także arsenał broni strzeleckiej.

szczegóły »
Zabytkowym tramwajem po Łodzi

Tramwajowa linia turystyczna to stare zabytkowe tramwaje z "duszą". Tramwajowa linia turystyczna numer "0”  to Lilpop II  z 1929 roku. „Zerówka”, bo tak popularnie jest ta linia nazywana, kursuje głównymi ulicami Łódzi. Dla turystów pragnących poznać  miasto i jego zabytki, ale także dla łodzian, to świetny sposób poruszania się. Linia kursuje od końca czerwca do końca września.

szczegóły »
Park Jurajsko-Botaniczny Dinopark

Dinopark to przepiękne miejsce, które przenosi na chwile zarówno dzieci jak i dorosłych wiele milionów lat wstecz. Oferuje on wiele atrakcji między innymi zwiedzanie parku jurajskiego, zajęcia plastyczne, zabawy interaktywne i projekcje multimedialne. W parku znajduje się specjalne stanowisko archeologiczne, które pozwala dzieciom prowadzić samodzielne wykopaliska, a nieopodal  stoi hotel z zapleczem gastronomicznym.

szczegóły »
NAJwiększe Graffiti w Europie

Na ul. Piotrkowskiej 152 w Łodzi zobaczyć można największe graffiti na ścianie, ukazujące charakterystyczne elementy tego miasta. Malowidło zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnesa.

szczegóły »
Ogród Botaniczny, Łódź

Ogród Botaniczny w Łodzi należy do największych tego typu obiektów w Polsce. Jego 64 ha powierzchnia gromadzi gatunki flory rodzimej oraz liczne rośliny obcego pochodzenia, zebrane w kilku działach tematycznych. Wielkie zainteresowanie budzi ogród japoński z kwitnącą wiśnią. To idealne miejsce na miły, popołudniowy spacer z rodziną lub przyjaciółmi. Integralną częścią ogrodu jest Palmiarnia znajdująca się w Parku Źródliska.

szczegóły »
Ośrodek Hodowli Żubrów, Smardzewice

Ośrodek Hodowli Żubrów w  Smardzewicach to jedyne takie miejsce w centralnej Polsce, gdzie można przyjrzeć się z niewielkiej odległości przechadzającym się żubrom i ich rodzinom. Dla celów edukacyjnych i turystycznych wydzielony jest tu 2,4 ha  obszar z tarasem widokowym, z którego turyści mogą obserwować żubry i malownicze tereny Lasów Spalskich.

szczegóły »
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Łódzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne  popularyzuje wiedzę o wszechświecie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Pod 6 metrową kopułą ukazuje Kosmos otaczający naszą planetę. Celem Planetarium jest przekazanie jak najobszerniejszej wiedzy na temat ruchu Ziemi i praw grawitacji.

szczegóły »
Sulejowski Park Krajobrazowy

Sulejowski Park Krajobrazowy o powierzchni 17.444 ha obejmuje  tereny Piotrkowa Trybunalskiego, Sulejowa i Tomaszowa Mazowieckiego. To malownicza kraina pełna rezerwatów przyrody, różnorodnej fauny i flory oraz atrakcji sportowych zlokalizowanych nad Zalewem Sulejowskim. Baza turystyczna w rejonie Sulejowa i Smardzewic oferuje turystykę rowerową, pieszą, żeglarstwo, kajakarstwo oraz liczne pola biwakowe i  ośrodki wczasowe.

szczegóły »
Wioska Indiańska Tatanka

Wioska Indiańska Tatanka to przepiękne i niezwykle atrakcyjne miejsce, gdzie spełniają się dziecięce marzenia i fantazje. Malowanie twarzy, strzelanie z łuku, organizacja ognisk czy nauka tańca i śpiewu to tylko nieliczne z atrakcji, które maja na celu przybliżyć życie i kulturę rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. W wiosce znajduje się również jedyna w Polsce ziemianka z usytuowanym w centralnej części ogniskiem.

szczegóły »
Szkoła pływania dla niemowląt Wodniś

Wodniś to pierwsza szkoła pływania dla niemowląt w Łodzi. Ćwiczenia prowadzone w basenie o głębokości od 110 do 140 cm odbywają się w dwóch grupach wiekowych poniżej i powyżej 4 lat. Wspólną jednak regułą w obu grupach są między innymi krótkie rozgrzewki, nurkowanie oraz nauka poprawnego wskakiwania do wody.

szczegóły »
Zoo Safari - Borysew

Zoo Safari jest najprężniej rozwijającą się placówką rekreacyjno-edukacyjną w Polsce, usytuowaną w Borysowie (woj. Łódzkie).To wymarzone miejsce dla dzieci, miłośników zwierząt i egzotyki. Dla maluchów oprócz zabaw ze zwierzętami pod okiem opiekunów, ogród zorganizował mini zoo, rozrywkę w tutejszej Figlarni i pełen pakiet edukacyjny. W zoo zobaczyć można od dzikich białych i złotych tygrysów po łagodne osiołki Poitu.

szczegóły »
Bawialnie dla dzieci - Łódź

Sale zabaw dla dzieci to idealny sposób na wypełnienie i urozmaicenie czasu naszym pociechom. Zabawy w bawialni zapewniają dzieciom niezapomniane wrażenia, rozwijają umysł, wrażliwość i wspomagają ogólny rozwój ruchowy malucha. Sale pełne kilkumetrowych zjeżdżalni, suche baseny wypełnione kolorowymi piłeczkami czy pochylnie do wspinaczki z pewnością pozwolą  spełnić małym poszukiwaczom przygód swe fantazje i marzenia.

szczegóły »
Kluby Jeździeckie - Łódź i okolice

Dla wszystkich spragnionych aktywnego wypoczynku, a zwłaszcza miłośników wycieczek konnych oraz dobrej zabawy w siodle wycieczka do stadniny to idealne miejsce. Nauczanie jazdy rekreacyjnej dla początkujących jak i zaawansowanych, wyjazdy w tereny, kuligi, zajęcia z hipoterapii, jazdy hipoterapeutycznej, hotele dla koni to tylko jedne z atrakcji jakie czekają w klubach jeździeckich.

szczegóły »
Kręgielnie - Łódź

Bowling to dyscyplina sportowa, która od kilku lat z powodzeniem rozwija się w Polsce zdobywając coraz większe grono zwolenników. To sport i zabawa oraz atrakcyjna forma aktywnego wypoczynku adresowana zarówno do dzieci jak i dorosłych.

szczegóły »
NAJdłuższa Fontanna w Europie

W łódzkiej Manufakturze znajduje się 180 metrowa fontanna uznana za najdłuższą w Europie. Podświetlone źródła wody tańczące w rytm muzyki klasycznej tworzą niepowtarzalny klimat i wprawiają w zachwyt, a dla dzieciaków to świetne miejsce na ochłodę w upalne dni.

szczegóły »
Park Linowy, Zgierz

W parku linowym w Zgierzu do dyspozycji uczestników zabawy znajdują się 3 trasy o różnym poziomie trudności, przystosowane dla różnych grup wiekowych. Na torach ustawionych jest 49 przeszkód między 522 metrami lin.

szczegóły »
Park w Nieborowie

Park w Nieborowie to doskonałe miejsce na popołudniowe spacery i wypoczynek. Charakteryzujący się stylem barokowym ogród, pełen jest przepięknych kwiatostanów i trawników dywanowych. Szeroka aleja lipowa przebiegająca przez ogród, oranżeria, stajnia, kanał w kształcie węgielnicy i park krajobrazowy mieszczący się za kanałem to tylko jedne z wielu ciekawych obiektów w parku. W okolicy znajduje się również Pawilon Myśliwski z pokojami dla gości.

szczegóły »
Muzeum Kinematografii

Siedzibą Muzeum jest pochodzący z połowy XIX wieku pałacyk łódzkiego przemysłowcy, nazywanego także "królem bawełny" - Karola Scheibera. Muzeum Kinematografii istnieje od 1976 roku, dzięki czemu posiada bogatą kolekcję rozmaitych filmów, plakatów, elementów scenografii, urządzeń technicznych oraz wielu innych pamiątek związanych z rozwojem sztuki i techniki filmowej.

szczegóły »
MiniPark Linowy Zoolandia Łódź

Zoolandia to doskonałe miejsce dla najmłodszych, gdyż poziom tras oraz przeszkody są przygotowane specjalnie z myślą o nich. 

szczegóły »
2010-04-24 - 2010-04-25 Piknik Naukowy

Odbywający się w ramach X Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki Piknik na terenie łódzkiego zoo Piknik Naukowy zaprasza do uczestnictwa zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Wśród atrakcji: prezentacja zwierząt oraz specj...

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss