Makiety dawnego Poznania

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Dwie główne makiety dawnego Poznania to makieta Grodu pierwszych Piastów (1:60) - 27 m2 i makieta Starego Poznania (1:150) - 50 m2, gdzie zobaczyć można nie tylko średniowieczne budowle, ale także życie mieszkańców dawnego grodu. Makiety zostały wykonane głównie z materiałów naturalnych, a nawet z kamienia (Katedra) ! Oglądanie makiet uatrakcyjnione jest 27 minutowymi pokazami ze specjalną grą świateł, dźwiękiem, pokazami laserowymi i merytorycznym komentarzem. Światła oświetlają miejsca, o których jest mowa. Życie tętni w Starym Poznaniu: rzeki dają złudne wrażenie jakby naprawdę płynęły, niebo rozświetlają błyskawice, czasem wybucha w miniaturowym mieście pożar… Zachwyca bogactwo architektonicznych detali i pieczołowitość z jaką makiety zostały stworzone. Każda z makiet powstawała kilka lat. Z makietę Starego Rynku (1:100) - 50 m2 mogą zapoznać się również osoby niewidome, gdyż jest ona wykonana metodą wypukłą i opisana brailem.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Piła (103 km; ok.1:40h)
Konin (105 km; ok.1:30h)

 

Miescowość: Poznań, podziemia klasztoru oo. Franciszkanów
Strona: www.makieta.poznan.pl
Tel.: +48 61 855 14 35; +48 602 463 028
E-mail: makieta@makieta.poznan.pl

Jak dotrzeć:
Klasztor znajduje się na Górze Przemysła, wejście od ul. Ludgardy (150 m od Ratusza)

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.makieta.poznan.pl

Bargen Gabinet Figur Woskowych

Marzysz o spotkaniu z Mike’m Tysonem? Chciałbyś zobaczyć jakiego wzrostu jest naprawdę Frodo Baggins z Władcy Pierścieni? Chciałbyś mieć zdjęcie ze Shrekiem czy Drakulą? To wszystko jest możliwe w Gabinecie Figur Woskowych Bargen w Poznaniu. Naturalnej wielkości postacie uformowane w wosku, które wyglądają jak żywe!

szczegóły »
Muzeum Motoryzacji

Muzeum motoryzacji to wystawa, której nie można przegapić i adresowana jest nie tylko do fanów motoryzacji. Około 30 lśniących ponad 25-letnich pojazdów z krajów „Demokracji Ludowej” łącznie z nieśmiertelnym „maluchem” !

szczegóły »
ZOO w Poznaniu

Aksis, sitatunga, wikunie. Jeśli te nazwy nic Ci nie mówią, to znaczy, że koniecznie musisz wybrać się to nowego Zoo w Poznaniu. Zobacz zwierzęta, których nigdy wcześniej nie widziałeś ! Pokaż swoim dzieciom żurawie o cienkich nogach, żyrafy o długich szyjach, garbate wielbłądy, dłuuugonose słonie i wiele, wiele innych zwierzęcych dziwów.

szczegóły »
Ogród Botaniczny w Poznaniu

Jeden z najciekawszych i największych ogrodów botanicznych w Polsce ! Obejrzyj z bliska rośliny żyjące na zboczach Alp, na amerykańskich pustyniach czy polskich bagnach. Jedną z większych atrakcji ogrodu jest alpinarium, które mieści siedem zbiorników wodnych połączonych strumieniami. Ciekawe są również ścieżki dydaktyczne. Ogród zajmuje powierzchnię 22ha, a wszystko to możemy zobaczyć za darmo.

szczegóły »
NAJstarsze kamienne budowle - Muzeum Pierwszych Piastów

Koniecznie odwiedź to ważne miejsce na historycznej mapie Polski ! Widok najstarszych i najlepiej zachowanych pozostałości kamiennych budowli z X wieku pozwoli Ci przenieść się w czasy pierwszych Piastów !

szczegóły »
Palmiarnia

Chcesz odbyć daleką podróż nie ruszając się z miejsca ? Zapraszamy do pięknej i nowoczesnej poznańskiej Palmiarni. Miejsca określanego jako „klimatyczne”, pomagające w walce z melancholijnym nastrojem, a zimą z brakiem słońca. Kilkaset gatunków roślin, a w zlokalizowanym na terenie palmiarni akwarium ponad 200 gatunków ryb, pozwoli Ci na chwilę oderwać się od codzienności i poczuć jak na dalekiej wyprawie.

szczegóły »
Poznańskie Koziołki

Najbardziej charakterystyczny poznański motyw ! Nie wolno będąc w Poznaniu nie odwiedzić Koziołków - jednego z największych symboli tego miasta ! Skonstruowane przez włoskiego architekta koziołki liczą już ponad cztery i pół wieku.

szczegóły »
Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera

Zobacz to, co widział najsłynniejszy polski podróżnik - Arkady Fiedler ! Zobacz niezwykłą kolekcję jaką udało mu się sprowadzić do Puszczykowa z jego licznych wypraw. Wśród cennych eksponatów znajdziemy m.in. maski i rzeźby obrzędowe, trofea ludzkich głów oraz interesujący zbiór starych zdjęć. Ogród wokół muzeum to natomiast zbiór niecodziennych rzeźb.

szczegóły »
Skansen Miniatur w Pobiedziskach

Jeśli masz ochotę trochę cofnąć się w czasie, nie możesz nie odwiedzić Parku Miniatur w Pobiedziskach ! 35 miniaturowych budowli, wiernie i pieczołowicie odtworzonych makiet obiektów historycznych Szlaku Piastowskiego.

szczegóły »
Stare ZOO

Do odwiedzenia ZOO nie trzeba chyba nikogo namawiać… Ospałe lemury, wrzaskliwe małpy, czy największe jaszczurki świata - warany. To wszystko na wyciągnięcie ręki, w centrum Poznania i całkiem darmo !

szczegóły »
Świat Słowian - multimedialna wystawa

Jak wyglądał pradawny świat Słowian ? Jak mieszkali, czym się zajmowali, gdzie się modlili ? Wszystko to znajdziecie pod wielką białą kopułą wzniesioną w Poznaniu na Placu Wolności. Świat sprzed ponad tysiąca lat, świat plemion, które zamieszkiwały tereny od Łaby aż po Ruś. A wszystko to ukazane przy użyciu techniki z XXI w. ! Jedno z najbardziej nowatorskich przedsięwzięć w Europie ! Tylko tutaj możesz dotknąć większości eksponatów i poczuć się pradawnym Słowianinem !

szczegóły »
Wielkopolski Park Etnograficzny

Główne muzeum skansenowskie Wielkopolski i jedno z najważniejszych tego typu muzeów w Polsce przeniesie Cię w czasie do dawnej wielkopolskiej wsi. Daje możliwość  pospacerowania między zagrodami, odwiedzenia wiejskiego kościółka i odetchnięcia atmosferą wielkopolskiego dworu.

szczegóły »
Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa

Muzeum prezentuje metody gaszenia pożarów od XVIII w. do naszych czasów. Ponad 4.000 eksponatów: od sikawek, przez motopompy, hełmy, aż do samochodów strażackich.

szczegóły »
Cinema Park - Kraków

Kino, w którym nie ma mowy o chwili nudy!

szczegóły »
Skansen Etnograficzny w Gosławicach

Zobacz jak wyglądała dawna wieś ! Autentyczne oryginalne stare budynki przeniesione do skansenu ! Zobacz jak pracowali kowale w dawnych czasach - prawdziwa kuźnia zapracuje raz jeszcze specjalnie dla ciebie - tak jak pracowała przed wiekami.

szczegóły »
Niku Bowling - Kręgielnia

Niku Bowling - 18 torowa kręgielnia z restauracją serwująca pełny zakres usług o przystępnych cenach, a także miejsce na imprezy urodzinowe dla dzieci i imprezy taneczne dla rodziców.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss