Małe Zoo

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Małe zoo to miejsce gdzie wolno karmić, głaskać a nawet przytulać zwierzątka. W Kwidzynie w ośrodku Miłosna można podziwiać tybetańskiego jaka, jałówkę szkocką - Highland flock, lamy południowoamerykańskie, bydło węgierskie - Mepet, kuca szetlandzkiego,  osła domowego, dziki, kozy, daniele, wietnamskie świnki, bażanty, kaczki, gęsi i wiele innych wspaniałych zwierząt.
Bliski kontakt ze zwierzętami, możliwość samodzielnego karmienia wywołuje zwłaszcza wśród najmłodszych niezapomniane wrażenia.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Gdańsk (106 km; ok. 1:30h)
Elbląg (70 km; ok. 1h)
Grudziądz (35 km; ok. 0:35h)

Miejscowość: 82-500 Kwidzyń, ul. Miłosna 18
Strona: www.milosna.kwidzyn.pl
Tel: + 48 55 279 39 58
E-mail: stado3@wp.pl

Godziny otwarcia
:
pn – nd:  całą dobę

Bilety:  
wstęp wolny

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.milosna-kwidzyn.pl

NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. Do największych atrakcji Akwarium należy największa w Polsce rafa koralowa, oraz takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata- anakondy zielone. Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego jest również działalność edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska.

szczegóły »
Fokarium

Wyjątkowa atrakcja na Helu. Jedyne w Polsce fokarium, w którym przez okrągły rok można podziwiać foki szare. Obecnie to niestety rzadkie ssaki  naszych wód, od dziesięciu lat są objęte programem zwiększenia ich liczebności i przywrócenia dawnego stanu rzeczy, kiedy to w zatoce żyło w naturalnych warunkach ok. tysiąca sztuk.

szczegóły »
„Kaszubskie Oko” kompleks turystyczno-rekreacyjny

Na wzniesieniu 113 m.n.p.m. wybudowano kompleks turystyczno-rekreacyjny „Kaszubskie Oko”. Jego centralny element to nowoczesna wieża o wysokości 44 metrów im. Jana Pawła II, której zwieńczeniem jest okrągła platforma widokowa. Na terenie kompleksu znajdują się niezwykłe atrakcje dla najmłodszych: plac zabaw, tor samochodowy, mini golf, a wszystko w niezwykłej scenerii zielonej kaszubskiej okolicy.

szczegóły »
Mini Zoo „Canpol”

Zoo w Człuchowie zamieszkuje około 150 zwierząt z ponad 50 gatunków. Otwarte jest ono codziennie, przez 24 godziny. Zoo oferuje jeszcze inne atrakcje dla maluchów: staw z rybami, plac zabaw w lesie, przejażdżki kucykami i piękne akwarium morskie.

szczegóły »
Muzeum Motyli

Świat motyli i owadów z całego świata. W muzeum mieści się część sześciotysięcznej kolekcji różnorodnych owadów i motyli. Wystawa powstała ze zbiorów prywatnego kolekcjonera Tomasza Falkiewicza, który tej wyjątkowej pasji poświęcił swoje życie. Druga część wystawy mieści się we Władysławowie.

szczegóły »
Muzeum Motyli

Świat motyli i owadów w wieży widokowej Domu Rybaka we Władysławowie. Mieści się tam część sześciotysięcznej kolekcji   różnorodnych owadów i motyli z całego świata. Wystawa powstała ze zbiorów prywatnego kolekcjonera motyli Tomasza Falkiewicza. Druga część wystawy mieści się w Łebie.

szczegóły »
Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Wizyta w skansenie to niezapomniana wyprawa w przeszłość, dająca możliwość podziwiania techniki lat trzydziestych ubiegłego wieku.  W muzeum zobaczymy niespotykane już mechanizmy i narzędzia, ekspozycje starych lokomotyw, wagonów i urządzeń torowych.

szczegóły »
„ ZOO Gdańsk – Oliwa” Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża

W Gdańsku Oliwie na powierzchni 136 ha znajduje się jeden z największych i najładniej położonych ogrodów zoologicznych w Polsce. Posiada olbrzymią kolekcję zwierząt pochodzących z wszystkich kontynentów. Warto zwłaszcza  zobaczyć te gatunki zwierząt, które w naturalnych warunkach już nie występują.
Oliwskie Zoo zaprasza również do korzystania ze swoich dodatkowych atrakcji m.in.: przejażdżki konne, park linowy „Małpi Jar” z trzema poziomami trudności w tym trasa dla najmłodszych - małe safari, kolejka retro, którą zwiedzamy zoo oraz małe zoo-jedyne miejsce w ogrodzie gdzie można karmić i głaskać zwierzątka.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss