Mini Zoo „Canpol”

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

W Człuchowie na obszarze 7 hektarów powstało centrum rekreacyjne Canpol z mini ogrodem zoologicznym czynnym 24 godziny na dobę przez cały rok. W mini zoo mieszka 150 zwierząt min. Hipopotam Karłowaty, Niedźwiedź Himalajski, Zebra Chapmana, Kangur Walabia Benette, Pelikan Baba, Żuraw Koroniasty.
W sezonie letnim udostępniony jest plac zabaw dla dzieci, można też wyruszyć na wyprawę bryczką lub na przejażdżkę jednym z kucyków zamieszkujących ogród. W mini zoo odwiedzający mogą bezpiecznie nakarmić lamy, osiołki, króliki i inne milutkie zwierzątka.
Podczas wizyty pełnej atrakcji sami możemy skorzystać z wyjątkowej kuchni, albowiem Canpol to także centrum gastronomiczne z bogatym menu opisanym aż w czterech językach.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Chojnice (15 km; 0:15h)
Kościerzyna (79 km; ok. 1:30h)
Bydgoszcz (93 km; ok. 1:40h)

Miejscowość: 77-300 Człuchów, Sieroczyn 4a
Strona:  www.odejewski.pl
Tel:  + 48 59 834 47 29
E-mail:  canpol@odejewski.pl

Godziny otwarcia
:
pn – nd: całą dobę

Bilety
:  
wstęp wolny

Galeria
Powiązane atrakcje
Wydarzenia

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.odejewski.pl

Schrony bojowe

Fortyfikacje niemieckie z lat trzydziestych ubiegłego wieku, stanowiące elementy Wału Pomorskiego. Na terenie Szczecinka zachowały się dwa wyjątkowo sporych rozmiarów schrony typu B-Werk. Dwukondygnacyjne bunkry bogato wyposażone, budowane najczęściej wraz z systemem podziemnych chodników łączących sąsiednie obiekty.

szczegóły »
NAJwiększe w Polsce muzeum paleontologiczne - JuraPark Solec

Fascynujące spotkanie z prehistorią i mieszkańcami Ziemi sprzed milionów lat. Dinozaury bo o nich mowa, pojawiły się w Solcu Kujawskim w „JuraParku” i podobnie jak w filmie Stevena Spielberga dominują nad całą okolicą. Olbrzymie modele prehistorycznych gadów, których szczątki odkryto w Europie, Azji, Ameryce i Afryce możemy spotkać na specjalnie przygotowanych ścieżkach. W soleckim parku znajduje się również największe w Polsce muzeum paleontologiczne z przebogatą kolekcją skamieniałych roślin i zwierząt.

szczegóły »
Muzeum Indian

Dzięki Muzeum znajdującym się w Wymysłowie i odrobinie fantazji, z samego serca Borów Tucholskich można „przenieść  się” w odległe lasy i prerie Ameryki Północnej, czyli tereny niegdyś zamieszkałe przez rodowitych Indian. W muzeum noszącym imię Sat Okha możemy zobaczyć mnóstwo przedmiotów użytkowych, eksponaty przybliżające życie codzienne indian, barwne stroje, akcesoria wojenne i religijne.

szczegóły »
NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. Do największych atrakcji Akwarium należy największa w Polsce rafa koralowa, oraz takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata- anakondy zielone. Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego jest również działalność edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska.

szczegóły »
„Kaszubskie Oko” kompleks turystyczno-rekreacyjny

Na wzniesieniu 113 m.n.p.m. wybudowano kompleks turystyczno-rekreacyjny „Kaszubskie Oko”. Jego centralny element to nowoczesna wieża o wysokości 44 metrów im. Jana Pawła II, której zwieńczeniem jest okrągła platforma widokowa. Na terenie kompleksu znajdują się niezwykłe atrakcje dla najmłodszych: plac zabaw, tor samochodowy, mini golf, a wszystko w niezwykłej scenerii zielonej kaszubskiej okolicy.

szczegóły »
Małe Zoo

Małe zoo w ośrodku Miłosna powstało z myślą o najmłodszych, pozwala na bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Otwarte jest codziennie, a jego podopieczni czekają na ciepłe serca wszystkich miłośników zwierząt. 

szczegóły »
Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Wizyta w skansenie to niezapomniana wyprawa w przeszłość, dająca możliwość podziwiania techniki lat trzydziestych ubiegłego wieku.  W muzeum zobaczymy niespotykane już mechanizmy i narzędzia, ekspozycje starych lokomotyw, wagonów i urządzeń torowych.

szczegóły »
„ ZOO Gdańsk – Oliwa” Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża

W Gdańsku Oliwie na powierzchni 136 ha znajduje się jeden z największych i najładniej położonych ogrodów zoologicznych w Polsce. Posiada olbrzymią kolekcję zwierząt pochodzących z wszystkich kontynentów. Warto zwłaszcza  zobaczyć te gatunki zwierząt, które w naturalnych warunkach już nie występują.
Oliwskie Zoo zaprasza również do korzystania ze swoich dodatkowych atrakcji m.in.: przejażdżki konne, park linowy „Małpi Jar” z trzema poziomami trudności w tym trasa dla najmłodszych - małe safari, kolejka retro, którą zwiedzamy zoo oraz małe zoo-jedyne miejsce w ogrodzie gdzie można karmić i głaskać zwierzątka.

szczegóły »
Magiczna Góra

Jest w Polsce, kilka magicznych miejsc i jedno z nich leży właśnie w województwie zachodniopomorskim, w rejonie miejscowości Wałcz. Bo jak nie nazwać magicznym miejsca, gdzie samochód sam jedzie pod górę (to samo dzieje się z rozlaną wodą), a niektóre osoby mdleją przebywając tu przez kilka chwil…

szczegóły »
2010-05-29 Blue Cafe w Canpolu

29 maja w Canpolu zabrzmią hity „You May Be In Love” czy „Do nieba, do piekła” w wykonaniu popularnego zespołu Blue Café. Okazję do tego największego w regionie wydarzenia muzycznego sezonu stwo...

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss