Mini zoo i Hodowla Bizonów

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Bizony zostały sprowadzone do Kurozwęków w 2000 roku – stado liczyło wówczas 20 jałówek i 2 byki. Osiedlone zostało na łące koło pałacu – priorytetem było stworzenie im warunków jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Dziś stado liczy blisko 80 osobników, co bez wątpienia świadczy o zaaklimatyzowaniu się i przyzwyczajeniu do warunków panujących w nowym miejscu.  Każdej wiosny można tu zobaczyć małe bizonki o jasnej sierści.
Niezwykłą atrakcją jest możliwość zwiedzania hodowli pieszo, podczas przejażdżki bryczką bądź wjeżdżając do wnętrza zagrody westernowym wozem "safari-bizon". W międzyczasie można posłuchać ciekawych anegdot dotyczących życia bizonów oraz informacji bezpośrednio dotyczących gatunku, opowiadanych przez przewodnika.
Chcąc zaskoczyć swoje pociechy oryginalnie spędzonym dniem skorzystaj z możliwości odwiedzenia właśnie tego miejsca.Mini Zoo zwiedza się pieszo, bądź specjalnym wozem. Największą sympatią cieszą się hodowane tam strusie, których w Mini Zoo jest pięć oraz dwugarbny wielbłąd baktrian. Towarzystwa we wspólnej zagrodzie dotrzymują mu dwa dorodne byki szkockie. Ponadto można tam zobaczyć różne, liczne inne gatunki, mianowicie kozy, świnki wietnamskie, dziki, króliki, sarenki oraz wiele innych, bardzo przyjaznych zwierzątek. Chętni mogą skorzystać nawet z możliwości przejażdżki na wielbłądzie! Interesujące może okazać się także zobaczenie stadniny sąsiadującej tuż obok. Żyją tam głównie czystej krwi arabskiej konie.
Możliwość oglądania zwierząt w Mini Zoo z bliska przyniesie na pewno wiele radości dzieciakom, które bez wątpienia będą chciały tam jeszcze wrócić.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Kielce (60 km; ok. 1h)
Tarnobrzeg (60 km; ok. 1h)
Sandomierz (65 km; ok. 1h)
Radom (55 km; ok. 0:50h)

Miejscowość: Kurozwęki, ul. Zamkowa 3
Strona: www.kurozweki.nazwa.pl
Tel: + 48 15 866 72 71
E-mail: poczta@kurozweki.com

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.kurozweki.nazwa.pl
www.agrobania.linuxpl.com


Bizony Kurozwę...
GeoPark Kadzielnia

Kadzielnia to dawny kamieniołom, w którym obecnie znajduje się amfiteatr i rezerwaty przyrody. Wskutek zalania znajdującego się tam wyrobiska powstało urocze jeziorko. Nad całością wznosi się Skała Geologów, której górna część to skamieniała rafa koralowa. Warto poświęcić także chwilę na podziwianie fantastycznych widoków z jednego z wielu punktów widokowych.

szczegóły »
Zoo Safari Zwierzyniec

40 ha naturalnego zbocza zagospodarowano w celu powstania niesamowitego miejsca – Zwierzyńca Bałtowskiego. Można tam zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt,  m.in. w pełni okazałe jelenie, kozice, alpaki, wielbłądy oraz lamy. Cały teren otoczony jest przez drzewa, krzewy, różnego rodzaju sadzawki. Wszystko po to, by każde zwierzę czuło się tam swobodnie

szczegóły »
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka

Europejskie Centrum Bajek pozwala przenieść się w do krainy baśni, do zupełnie innego nierzeczywistego świata. Wszystko dzięki kompleksowi kilku budynków, w których na najmłodszych czekają: sala teatralna, kino we wnętrzu olbrzymiego pnia drzewa, sala warsztatowa, biblioteka oraz multimedialna i interaktywna wystawa "Bajkowy świat". Dzieciaki mogą tutaj spotkać swoich ulubionych bohaterów, a także magicznym wagonem udać się w podróż po baśniowych krainach

szczegóły »
Park Dinozaurów JuraPark

Bogata kolekcja rekonstrukcji dinozaurów, które zamieszkiwały naszą planetę miliony lat temu zgromadzona w jednym wyjątkowym miejscu. Można tam zobaczyć figury zauropodów, sejsmozaura, tyranozaura, czy stado rogatych triceratopsów. Na terenie JuraParku znajduje się także Muzeum Jurajskie, w którym wyeksponowane są rozmaite skamieniałości z różnych regionów świata, których wiek określany jest w milionach lat.

szczegóły »
Kolej Wąskotorowa „Expres Ponidzie”

Jedną z ciekawszych atrakcji ziemi świętokrzyskiej jest „Ciuchcia Expres Ponidzie”, dzięki której można poznać całe Ponidzie z innej niż zwykle perspektywy. Podróż zaczyna się w Jędrzejowie i liczy ok. 30 km. W tym czasie można podziwiać wspaniałe krajobrazy należące do trzech makroregionów Niecki Nidziańskiej – szczególną uwagę warto zwrócić na walory przyrodnicze oraz historyczne mijanych terenów.

szczegóły »
Park Linowy Kielce

Kielecki park linowy powstał z myślą zarówno o dorosłych, jak i najmłodszych. Przygotowano tam trasy o różnym stopniu trudności, w zależności od wzrostu i umiejętności – na dzieciaków czeka łagodna droga na wysokości 2,5 m, starsi mogą spróbować swoich sił „szalejąc” 8,5 m nad ziemią. Wszystko odbywa się bezpiecznie, w specjalnej uprzęży i pod okiem fachowców. Adrenalina gwarantowana!

szczegóły »
Park linowy "Gutwin"

Parki linowy "Gutwin" to doskonałe miejsce dla całej rodziny ! Znajdują się tam dwie trasy z przeszkodami dostosowanymi dla tych bardziej zaawansowanych i początkujących. Most birmański, trawers, kolejka tyrolska to tylko część z nich. Także najmłodsi mogą spróbować tam swoich sił.

szczegóły »
Podziemna trasa turystyczna

Opatowskie lochy, podziemne trasy turystyczne powstały około 1984 roku. Ich długość wynosi obecnie około 402 m, jednak dla turystów dostępna jest tylko trasa 335 m, w której skład wchodzi łącznie 46 komór i korytarzy biegnących pod rynkiem na trzech poziomach.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss