Muzeum Akordeonów

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Muzeum Akordeonu to jedyne w Polsce i jedno z nielicznych na świecie tego typu muzem. Kolekcjoner - Paweł Nowak w ciągu jedenastu lat zgromadził instrumenty z początku XX w., a także te wyprodukowane po wojnie w bydgoskiej fabryce akordeonu. Są w niej akordeony włoskie, francuskie, wykonane ręcznie, bogato zdobione. Kolekcja obejmuje także inne instrumenty – harmonie, bandoneony, bajany, bandoniki i harmonijki ustne.W sumie jest to 117 instrumentów  z całego świata, w tym bardzo interesujący zbiór instrumentów polskich, zarówno tych produkowanych przed wojną, jaki i tych powstałych po wojnie, w słynnej bydgoskiej fabryce akordeonów. Na szczególną uwagę zasługują również akordeony pochodzące z Francji – wykonane ręcznie, bogato zdobione, o nietypowym brzmieniu – o czym będzie można przekonać się „na własne uszy”, dzięki multimedialnemu przewodnikowi po wystawie. Każdy z eksponatów został opisany w kilku językach, aby również zagraniczni goście mogli uczestniczyć w muzycznej podróży w czasie. W muzeum znajdziemy również pocztówki, plakaty i inne pamiątki związane z akordeonami.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Gdańsk (60 km; 1h)
Gdynia (60km; 1h)

Miejscowość: Kościerzyna, ul. Rynek 9
Strona:www.muzeumakordeonu.pl
tel. 58 680 04 88
email:akordeony@koscierzyna.gda.pl

 

Uwaga! Aktualne godziny otwarcia i ceny biletów na stronie internetowej. 

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.koscierski.info.pl
www.weekendfm.pl

NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. Do największych atrakcji Akwarium należy największa w Polsce rafa koralowa, oraz takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata- anakondy zielone. Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego jest również działalność edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska.

szczegóły »
Planetarium im. A. Ledóchowskiego

W sąsiedztwie zacumowanych przy nadbrzeżu Daru Pomorza, Daru Młodzieży i okrętu muzealnego „Błyskawica” znajduje się Gdyńskie Planetarium. Położone w malowniczej scenerii portu żeglarskiego Gdyńska Marina, ze wspaniałym widokiem na Zatokę Gdańską, jest jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych Gdyni. Doskonałe warunki na wyprawę w kosmos zwłaszcza dla młodych astronautów ale i dorosłych pasjonatów tajemnicy wszechświata.

szczegóły »
Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

Wizyta w skansenie to niezapomniana wyprawa w przeszłość, dająca możliwość podziwiania techniki lat trzydziestych ubiegłego wieku.  W muzeum zobaczymy niespotykane już mechanizmy i narzędzia, ekspozycje starych lokomotyw, wagonów i urządzeń torowych.

szczegóły »
Centrum ZOLTAR

Zoltar to system urządzeń elektronicznych, mieszanka paintballa i gier komputerowych. Gracze zostają wyposażeni w karabiny miotające wiązkę skoncentrowanego promieniowania elektromagnetycznego. Trafienie jest odbierane i analizowane przez czujniki umieszczone w kamizelce. Tutaj świat wirtualny przenika do świata realnego co daje poczucie pełnej interaktywności gry, pozwala na całkowicie bezpieczną symulację pola walki bliskiego kontaktu.

szczegóły »
„ ZOO Gdańsk – Oliwa” Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża

W Gdańsku Oliwie na powierzchni 136 ha znajduje się jeden z największych i najładniej położonych ogrodów zoologicznych w Polsce. Posiada olbrzymią kolekcję zwierząt pochodzących z wszystkich kontynentów. Warto zwłaszcza  zobaczyć te gatunki zwierząt, które w naturalnych warunkach już nie występują.
Oliwskie Zoo zaprasza również do korzystania ze swoich dodatkowych atrakcji m.in.: przejażdżki konne, park linowy „Małpi Jar” z trzema poziomami trudności w tym trasa dla najmłodszych - małe safari, kolejka retro, którą zwiedzamy zoo oraz małe zoo-jedyne miejsce w ogrodzie gdzie można karmić i głaskać zwierzątka.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss