Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

Kategorie: Z dziećmi

Znajdują się tutaj wspaniałe kolekcje bajek i baśni  z całego świata. Muzeum organizuje Festiwale Sztuki Opowiadania oraz prowadzi warsztaty „Tworzenie Słowem”. W ich ramach każdy nauczy się jak używać głosu i trafnie dobierać gesty, a także nabierze, niezbędnej przy publicznych wystąpieniach, pewności siebie. Ośrodek ma szeroką paletę usług zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Można wziąć udział w opowieści „Baju Baju w Najmłodszym Kraju”, która przeniesie zainteresowanych do Japonii. Temat ten przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat i trwa niecałą godzinę. Ciekawą propozycją jest też „Baju Baju w Szkolnym Kraju”, „Opowieści Jedwabnego Szlaku” czy „Malowane Opowieści” (zabawy z opowieścią i wizualizacją). Z pewnością godnym polecenia jest także program „Cudze chwalicie – swego nie znacie”, czyli cykl bajek i baśni pochodzących z naszego kraju. W ramach programu dzieci poznają także legendy, zagadki i przysłowia polskie. Można także zamówić „Bajkowe Urodziny” – imprezę urodzinową połączoną z opowiadaniem bajek i wspólnymi zabawami. Ciekawą propozycją są przedstawienia połączone z warsztatami, gdzie przez jedną godzinę wysłuchują historię, a poznają różne techniki opowiadania.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Warszawa (20 km; ok. 0:20h)

Miejscowość: Konstancin-Jeziorna, ul. Diamentowa 8
E-mail: muzeumbajek@wp.pl; storystellermuseum@hotmail.com

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.storytellermuseum.org

Fotoplastikon

Warszawski Fotoplastikon to jedyny taki obiekt na świecie. Ponad stuletni aparat do wyświetlania trójwymiarowych zdjęć, zaledwie w kilka chwil, przenosi w różne zakątki świata sprzed 100 lat. W zbiorach Fotoplastikonu jest ponad 3.000 oryginalnych fotografii z różnych zakątków naszego globu. Fotoplastikon jest doskonałym miejscem aby poznać na fotografii świat jakiego już nie ma.

szczegóły »
Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie to kompleks pałacowo-parkowy w Warszawie z licznymi zabytkami. Powstał w XVIII wieku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych. Jest to też doskonałe miejsce na rodzinny spacer, bądź przejażdżkę rowerową.

szczegóły »
Muzeum Ewolucji

Wszystkim, którzy pragną poznać historię ewolucji polecamy Muzeum Ewolucji w Warszawie, które prezentuje na swoich wystawach m.in.  szkielety wielkich dinozaurów z Mongolii, modele płazów gadów z krasiejewskiego cmentarzyska oraz realistyczną rekonstrukcję australopiteka Lucy. Muzeum oferuje różne formy zwiedzania, a także lekcje muzealne i warsztaty edukacyjno-artystyczne.

szczegóły »
Muzeum Techniki Wojskowej - Skansen Lotniczy

Muzeum Techniki Wojskowej to prawdziwa gratka dla każdego. Któż bowiem nie chciałby zobaczyć prawdziwych śmigłowców i samolotów wojskowych w wymiarach 1:1. Taką możliwość mamy w forcie IX Czerniaków, gdzie znajduje się stała ekspozycja broni pancernej i lotnictwa. W kolekcji jest kilkanaście samolotów m. in. MIG 21, Ił 2m3, Jak 9P i wiele innych eksponatów nie tylko z Polski, ale również z Rosji i Stanów Zjednoczonych.

szczegóły »
Port Czerniakowski - rejsy na Bielany

Port Czerniakowski oferuje rejsy po Wiśle. Podróż na Bielany odbywa się krypą „Basonia-Wałowice”. Tereny wzdłuż rzeki (jak i samą rzekę)  zamieszkuje wiele zwierząt. Port jest własnością fundacji „Ja Wisła”.

szczegóły »
NAJkrótsza ulica w Polsce - ulica Samborska

Jest to najkrótsza ulica w Polsce - mierzy 24 metry długości. Dziś ulica Samborska w Śródmieściu Warszawy jest zarośnięta i zamknięta bramą. Jej strategiczne położenie na szlaku turystycznym miedzy parkiem Traugutta, a Pomnikiem Powstania Warszawskiego, skłania do odwiedzenia najkrótszej ulicy Polski.

szczegóły »
La Playa - plaża w Warszawie

La Playa Music Bar wraz z plażą nad brzegiem Wisły na wprost Zamku Królewskiego i Starego Miasta to niepowtarzalne miejsce dla ludzi pragnących odpoczynku, ale i dla tych którzy  aktywnie chcą spędzić wolny czas. Plaża połączona jest z barem, dyskoteką oraz boiskiem do siatkówki.

szczegóły »
Ogród Botaniczny UW

Ogród Botaniczny w Warszawie jest jednym z najmniejszych w Polsce, a liczy już ponad 200 lat. Różnorodność biologiczna przyciąga nie tylko miłośników przyrody. W ogrodzie tym znajduje się najstarsza szklarnia subtropikalna, urzekająca swoją kolorystyką i panującym tam klimatem. Ogród to doskonałe miejsce na wiosenne spacery.

szczegóły »
Ogrody na Książęcym

Ogrody na Książęcym zachwycają bujną roślinnością i ciekawymi budowlami ogrodowymi, jak np. pawilon studni z ujęciem wody oligoceńskiej oraz rotunda z podziemną grotą. To również wymarzone miejsce na letnie spacery.

szczegóły »
Park Moczydło

Park Moczydło w warszawskiej Woli cieszy się dużym zainteresowaniem spacerowiczów o każdej porze roku. Co ważne, znajdziemy tam Górkę Moczydłowską, z której szczytu jest widoczna piękna panorama okolicy. Plac zabaw i boiska sportowe to dodatkowe atuty tego miejsca.

szczegóły »
Park w Wilanowie

Park w Wilanowie kusi ogrodami w czterech różnych stylach: ogród barokowy dwupoziomowy, neorenesansowy różany, angielski ogród krajobrazowy oraz park krajobrazowy angielsko-chiński. Uroku temu miejscu dodają Jezioro Wilanowskie oraz Potok Służewiecki. Magia i piękno tego miejsca przyciąga nie tylko warszawiaków, ale również licznych turystów.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss