Muzeum Bajki, Studio Małych Form Filmowych SE-MA-FOR

Kategorie: Z dziećmi

Początki Se-ma-fora to rok 1947 i realizacja pierwszego polskiego lalkowego filmu animowanego „Za króla Krakusa” w reżyserii Zenona Wasilewskiego. Wkrótce po debiucie Se-ma-for stał się pierwszą i jedyną w Polsce wytwórnią filmów lalkowych i rozpoczął współpracę z czołowymi twórcami animacji lalkowej. To tutaj powstały bardzo popularne seriale lalkowe dla dzieci: "Miś Uszatek", "Przygody misia Colargola", "Pingwin Pik-Pok", "Trzy misie", "Maurycy i Hawranek", "Kolorowy świat Pacyka", "Opowiadania Muminków", "Czarnoksiężnik z Krainy OZ" oraz seriale rysunkowe: "Przygody kota Filemona", "Zaczarowany ołówek", "Przygód kilka wróbla Ćwirka".  Z SE-MA-FOR-em  współpracowali wybitni polscy artyści: Krzysztof Penderecki, Roman Polański, Krzysztof Komeda, Michał Urbaniak, Janusz Majewski, Janusz Morgenstern, Filip Bajon, Andrzej Barański, Andrzej Kondratiuk, Jerzy Łukaszewicz, Krzysztof Krauze, Piotr Trzaskalski, A długoletnimi współpracownikami byli min. Daniel Szczechura, Zbigniew Rybczyński, Stanisław Lenartowicz czy Piotr Dumała. Łącznie w Studiu Se-ma-for powstało ponad 1400 filmów (w tym około 800 lalkowych), które zdobyły na całym świecie ponad 300 nagród i wyróżnień na czele z nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej - Oscarem w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany za film "Tango" Zbigniewa Rybczyńskiego w 1983 roku. Warto podkreślić, że był to pierwszy Oskar dla Polaka i polskiej produkcji filmowej. Do tych znakomitych osiągnięć „nowy” Se-ma-for dopisuje swoją historię nagród, w której na miejscu pierwszym znajduje się Oskar dla najlepszego filmu animowanego za „Piotrusia i wilka” w reżyserii Suzie Templeton w roku 2008. Dla grup szkolnych przedszkolnych w muzeum organizowane są zajęcia zatytułowane „ Łyk historii animacji” z prezentacją multimedialną i „Filmowa Plastyka”, gdzie można spróbować różnych technik plastycznych, min. dacoupage, linoryt, collage.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Konin (115 km; ok. 1:30h)
Kalisz (120 km; ok. 2:10h)
Piotrków Trybunalski (60 km; ok. 1:15h)

Miejscowość:  Łódź, ul. Targowa 1/3 B.24
Strona: www.se-ma-for.com
Tel: + 48 42 681 54 74, 0-660-262-775, 0-502-042-311,
E-mail: biuro@se-ma-for.com

Godziny  otwarcia
:
wt, śr, pt ,so, nd:  10.00-16.00
cz: 12.00-18.00
pn:  nieczynne

Bilety:
normalny:  10 zł
ulgowy:  7 zł ( dla grup zorganizowanych – opiekunowie gratis)
Koszt zajęć w muzeum ( 1,5h zajęć wraz z  niezbędnymi materiałami): 10 zł.
Grupy powyżej 10 osób powinny wcześniej rezerwować wizytę.

Galeria
Filmy
Powiązane atrakcje
Wydarzenia

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.se-ma-for.com
www.pl.wikipedia.org


Muzeum Bajki SE...
Arena Laser Games

Arena Laser Games to największa laserowa arena w Polsce, oferująca zabawę dla wszystkich.  Poruszając się po labiryncie pełnym niespodzianek, pułapek i efektów specjalnych, gracz, wyposażony jest  w elektroniczną zbroję i pistolet laserowy.

szczegóły »
Centrum Nauki i Techniki – Experymentarium

Experymentarium to interaktywne Centrum Nauki i Techniki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ekspozycja umożliwia prowadzenie samodzielnie doświadczeń, obserwacji i badań z zakresu fizyki, chemii i biologii, jak również pomaga zrozumieć i wyjaśnić prawa nauki i techniki. Dzięki nim wszystko to co nas otacza, światło i dźwięk, natura, ale też budowa człowieka, nowe odkrycia i wynalazki stają się bliższe.

szczegóły »
Lunapark Łódź

Łódzki Lunapark zaprasza dzieci i dorosłych ponad 20 atrakcjami, w tym najszybszą w Polsce, wysoką na 16 m kolejką górską "Jet Star",  ogromnym kołem zamachowym z gondolami  oraz przeznaczoną, tylko dla ludzi o mocnych nerwach, karuzelą Circus Hoppala. Ta unikatowa w skali światowej karuzela to prawdziwa gratka dla poszukujących silnych wrażeń i adrenaliny. Dzieciom na pewno spodoba się zjeżdżania pneumatyczna, gokarty, autoskootery, liczne karuzela czy motokros na quadach. To miejsce pełne jest radości i zabawy.

szczegóły »
Łódzkie ZOO

Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi jest jednym z jedenastu istniejących w Polsce ogrodów zoologicznych i jednym z najciekawszych pod względem  zróżnicowanie zwierzostanu. Podziwiać można ponad 2700 zwierząt z 355 gatunków. Dzieci  mogą karmić  niektóre zwierzątka i pobawić się na jednym z dwóch placów zabaw.

szczegóły »
Park Jurajsko-Botaniczny Dinopark

Dinopark to przepiękne miejsce, które przenosi na chwile zarówno dzieci jak i dorosłych wiele milionów lat wstecz. Oferuje on wiele atrakcji między innymi zwiedzanie parku jurajskiego, zajęcia plastyczne, zabawy interaktywne i projekcje multimedialne. W parku znajduje się specjalne stanowisko archeologiczne, które pozwala dzieciom prowadzić samodzielne wykopaliska, a nieopodal  stoi hotel z zapleczem gastronomicznym.

szczegóły »
NAJwiększe Graffiti w Europie

Na ul. Piotrkowskiej 152 w Łodzi zobaczyć można największe graffiti na ścianie, ukazujące charakterystyczne elementy tego miasta. Malowidło zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnesa.

szczegóły »
Ogród Botaniczny, Łódź

Ogród Botaniczny w Łodzi należy do największych tego typu obiektów w Polsce. Jego 64 ha powierzchnia gromadzi gatunki flory rodzimej oraz liczne rośliny obcego pochodzenia, zebrane w kilku działach tematycznych. Wielkie zainteresowanie budzi ogród japoński z kwitnącą wiśnią. To idealne miejsce na miły, popołudniowy spacer z rodziną lub przyjaciółmi. Integralną częścią ogrodu jest Palmiarnia znajdująca się w Parku Źródliska.

szczegóły »
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Łódzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne  popularyzuje wiedzę o wszechświecie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Pod 6 metrową kopułą ukazuje Kosmos otaczający naszą planetę. Celem Planetarium jest przekazanie jak najobszerniejszej wiedzy na temat ruchu Ziemi i praw grawitacji.

szczegóły »
Wioska Indiańska Tatanka

Wioska Indiańska Tatanka to przepiękne i niezwykle atrakcyjne miejsce, gdzie spełniają się dziecięce marzenia i fantazje. Malowanie twarzy, strzelanie z łuku, organizacja ognisk czy nauka tańca i śpiewu to tylko nieliczne z atrakcji, które maja na celu przybliżyć życie i kulturę rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. W wiosce znajduje się również jedyna w Polsce ziemianka z usytuowanym w centralnej części ogniskiem.

szczegóły »
Bawialnie dla dzieci - Łódź

Sale zabaw dla dzieci to idealny sposób na wypełnienie i urozmaicenie czasu naszym pociechom. Zabawy w bawialni zapewniają dzieciom niezapomniane wrażenia, rozwijają umysł, wrażliwość i wspomagają ogólny rozwój ruchowy malucha. Sale pełne kilkumetrowych zjeżdżalni, suche baseny wypełnione kolorowymi piłeczkami czy pochylnie do wspinaczki z pewnością pozwolą  spełnić małym poszukiwaczom przygód swe fantazje i marzenia.

szczegóły »
Muzeum Kanału Dętka

Kanał Dętka to jeden z łódzkich cudów architektonicznych i najciekawszych zabytków podziemnych Łodzi (znajduje się pod Placem Wolności w centrum miasta). To podziemny, owalny zbiornik na wodę wybudowany z myślą o płukaniu sieci kanalizacyjnych. Dziś to budowla zabytkowa, w doskonałym stanie technicznym. Wewnątrz zbiornika można obejrzeć wystawę przedmiotów, dokumentów i zdjęć ukazujących początki łódzkiej sieci kanalizacyjnej.

szczegóły »
NAJdłuższa Fontanna w Europie

W łódzkiej Manufakturze znajduje się 180 metrowa fontanna uznana za najdłuższą w Europie. Podświetlone źródła wody tańczące w rytm muzyki klasycznej tworzą niepowtarzalny klimat i wprawiają w zachwyt, a dla dzieciaków to świetne miejsce na ochłodę w upalne dni.

szczegóły »
Geometryczny środek Polski

Zastanawiałeś się gdzie mieści się środek Polski ? Otóż znajduje się on w miejscowości Piątek ! Z tej okazji postawiono tam pamiątkowy obiekt.

szczegóły »
Muzeum Kinematografii

Siedzibą Muzeum jest pochodzący z połowy XIX wieku pałacyk łódzkiego przemysłowcy, nazywanego także "królem bawełny" - Karola Scheibera. Muzeum Kinematografii istnieje od 1976 roku, dzięki czemu posiada bogatą kolekcję rozmaitych filmów, plakatów, elementów scenografii, urządzeń technicznych oraz wielu innych pamiątek związanych z rozwojem sztuki i techniki filmowej.

szczegóły »
2010-04-24 Łódzki Gość. Ludzie-Miasto-Pasje

Kwietniowe spotkanie z cyklu "Łódzki Gość" uświetni swoją obecnością Zbigniew Żmudzki - prezes Studia Filmowego Se-Ma-For, który opowie nam niezwykłą historię tego miejsca, które ma na swoim koncie blisko 1400 film&...

szczegóły »
2011-05-14 - 2011-05-15 Bajkowa Noc Muzeów 2011 w Muzeum Bajki Se-ma-for

Muzeum Bajki Se-Ma-For zaprasza do spędzenia magicznych chwil podczas wyjątkowej nocy.  Tutaj będziecie mieli szansę spotkać Misia Uszatka, Misia Coralgola, Pik-Poka oraz wielu innych ważnych bohateró...

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss