Muzeum Ewolucji

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Muzeum Ewolucji  w  Warszawie  prezentuje na swoich wystawach z serii Ewolucja na Lądach m.in. szkielety wielkich dinozaurów z Mongolii, modele płazów i gadów z krasiejewskiego cmentarzyska oraz realistyczną rekonstrukcję australopiteka Lucy. Jest to prezentacja ostatnich 400 mln lat ewolucji kręgowców. Najciekawszymi eksponatami są: praptaki i pterozaury, gady morskie, czaszki Protoceratopsów, ewolucja gadów oraz rekonstrukcja wymarłych gatunków. Muzeum oferuje różne formy zwiedzania, w zależności od wieku zwiedzających, a także lekcje  których tematami są  np. „Antropogeneza”, czy „ Podbój lądów przez kręgowce”. W czwartki organizowane są warsztaty edukacyjno-artystyczne obejmujące wykład tematyczny połączony z pracą pod okiem plastyka np.: lepienie zwierząt z plasteliny, tworzenie krajobrazów, struktur ziemi i skał oraz wykonywanie podobizn ptaków i motyli. Podczas zajęć dydaktycznych można zapoznać się z wiedzą dotyczącą ewolucji, paleontologii i biologii. W Muzeum można zorganizować imprezę urodzinową w miłej atmosferze i w otoczeniu dinozaurów.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Płock (110 km; ok. 1:45h)
Radom (100 km; ok. 1:30h)

Miejscowość: Warszawa, Plac Defilad 1
Strona:  www.muzewol.pan.pl
Tel: +48 22 656 66 37
E-mail: muzewol@paleo.pan.pl

Godziny otwarcia
:
wt-sb: 8:00-16:00
nd: 10:00 – 14:30
poniedziałki i dni świąteczne:  nieczynne
 
                                   
Bilety:
Normalny: 10 zł
Ulgowy: 5 zł
Grupowe: 8 zł (z przewodnikiem)
Fotografowanie: 5 zł

 

Banner

Galeria
Powiązane atrakcje
Wydarzenia

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl

Fotoplastikon

Warszawski Fotoplastikon to jedyny taki obiekt na świecie. Ponad stuletni aparat do wyświetlania trójwymiarowych zdjęć, zaledwie w kilka chwil, przenosi w różne zakątki świata sprzed 100 lat. W zbiorach Fotoplastikonu jest ponad 3.000 oryginalnych fotografii z różnych zakątków naszego globu. Fotoplastikon jest doskonałym miejscem aby poznać na fotografii świat jakiego już nie ma.

szczegóły »
Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego ukazuje naszą historię w bardzo nowoczesny sposób, wykorzystując zdobycze najnowszej techniki i grę świateł. Ekspozycja umieszczona jest na powierzchni ponad 3.000 m2. Składa się na nią blisko 1.000 eksponatów, 1.500 fotografii oraz ponad 200 informacji biograficznych i historycznych.

szczegóły »
Filtry warszawskie - Stacja Filtrów

Filtry warszawskie to cud techniki i obowiązkowy punkt wizyty turystów pragnących poznać najciekawsze miejsca stolicy. Każdy kto miał okazję je zwiedzić, potwierdza, że widok jest niesamowity i bardziej przypomina podziemną świątynię, niż obiekt wodociągowy…

szczegóły »
Muzeum Więzienia „Pawiak”

Muzeum Więzienia „Pawiak” jest wspomnieniem zbrodni, jaka została dokonana podczas  II wojny światowej na obywatelach Polski. W muzeum znajduje się stała ekspozycja przedstawiająca historię więzienia. Zobaczyć tu można między innymi zrekonstruowaną celę więzienną oraz korytarz słynnego oddziału siódmego.

szczegóły »
Twierdza Modlin

Na początku XIX wieku na zlecenie Napoleona I zaczęto budowę fortyfikacji, która stworzyła podwaliny Twierdzy Modlin. Z czasem wybudowaną większą liczbę fortyfikacji i umocnień. Budowla rozwijała się do początku I wojny światowej. Do dnia dzisiejszego ostała się dość spora część pierwowzoru. Dla zwiedzających dostępny jest tylko fragment całego zabudowania.

szczegóły »
NAJwiększe Muzeum Muzeum Motoryzacji i Techniki w Europie

Muzeum Motoryzacji i Techniki  posiada w swojej kolekcji około 300 zabytkowych pojazdów. Wśród eksponatów można spotkać auta ciężarowe, autobusy, samoloty, wózki dziecięce, rowery i motocykle oraz czołgi. Najstarszym z eksponatów jest traktor TITAN z 1895 roku. Muzeum jest również organizatorem wielu imprez kulturalnych, na przykład: „Stulecie Motoryzacji w Polsce” czy coroczny „ Auto-Tour”.

szczegóły »
Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści

W tym wyjątkowym miejscu wysłuchasz najznakomitszych bajek z różnych zakątków świata. W repertuarze znajduje się ponad sto opowieści ! Muzeum organizuje przedstawienia, wystawy, a nawet warsztaty, w których zainteresowani nauczą się opowiadać.

szczegóły »
Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to miejsce, w którym zwiedzający mogą poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Jest to prawdziwy raj dla ciekawych świata, którzy uwielbiaja eksperymentować, poznawać i rozumieć w taki sensoryczny sposób rozmaite skomplikowane zjawiska zachodzące w świecie.

szczegóły »
2010-05-15 Noc w Muzeum Ewolucji

Ekspozycja prezentująca szkielety wielkich dinozaurów z triasowego cmentarzyska w Krasiejowie, a także realistycznie wykonana rekonstrukcja austrolopiteka Lucy. Goście mogą zobaczyć także rekonstrukcję wielkiego bagna z taplającymi się w ni...

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss