Muzeum Fryderyka Chopina

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Muzeum mieści się w dworku w miejscu urodzenia i  zamieszkania sławnego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. Dworek jest otoczony parkiem, a w pobliżu znajduje się pomnik kompozytora. Pamiątki zaczęto gromadzić już w latach 30-tych. Dworek jest doskonałym miejscem dla miłośników muzyki poważnej, a także na odpoczynek w gronie rodzinnym. Dużą atrakcją są niedzielne koncerty chopinowskie. Wnętrze muzeum oddaje charakter epoki. Dopełnieniem całego krajobrazu jest płynąca przez park rzeka Utrata.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Warszawa(50 km; ok. 1h)
Płock (60 km; ok. 1h)

Miejscowość: 96-503 Sochaczew, Żelazowa Wola 15
Strona: museum.nifc.pl/pl
Tel: + 48 46 863 33 00,
E-mail:zelazowawola@nifc.pl

Godziny otwarcia:
wt – nd: 9:00-16:00
Poniedziałek dworek i park są zamknięte.

Bilety:
park i muzeum
normalny: 23 zł
ulgowy: 14 zł
park:
normalny:  7zł
ulgowy:  4zł

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.chopin.museum.pl

Dom z napisem z 1945 r.

W Warszawie na ulicy Grójeckiej mieści się  budynek z napisem „Sprawdzono min nie ma”. Jest to pamiątka z końca II wojny światowej. Napis przy ul. Grójeckiej zachował się do dziś, ponieważ od okresu wojny nie był on remontowany.

szczegóły »
Fotoplastikon

Warszawski Fotoplastikon to jedyny taki obiekt na świecie. Ponad stuletni aparat do wyświetlania trójwymiarowych zdjęć, zaledwie w kilka chwil, przenosi w różne zakątki świata sprzed 100 lat. W zbiorach Fotoplastikonu jest ponad 3.000 oryginalnych fotografii z różnych zakątków naszego globu. Fotoplastikon jest doskonałym miejscem aby poznać na fotografii świat jakiego już nie ma.

szczegóły »
Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy położony jest przy północno - zachodnich rogatkach Warszawy (Izabelin). Jego różnorodność i niepowtarzalność przyciąga wielu znawców przyrody oraz osoby spragnione aktywnego wypoczynku wśród przepięknej przyrody. Park nazywany jest zielonymi płucami Warszawy, gdyż częste zachodnie wiatry, nawiewają do stolicy, czyste powietrze znad obszaru parku.

szczegóły »
Ruiny zamku w Czersku

Ruiny Zamku znajdują się nieopodal Góry Kalwarii, około 35 kilometrów na południe od Warszawy. Z dawnej twierdzy  pozostały trzy wieże, mury północne i wschodnie, a także XVIII-wieczny most. Na wieży więziennej znajduje się punkt widokowy. Zamek jest ogólnodostępny. 

szczegóły »
Cmentarz Powązkowski

W Warszawie  znajduje się jeden z najbardziej znanych cmentarzy w Polsce, cmentarz na Powązkach. Jest to galeria sztuki cmentarnej oraz miejsce spoczynku wielu wybitnych ludzi. Zobaczyć tam można różnorodne formy nagrobków, które powstały od powstania cmentarza w 1792 roku.

szczegóły »
NAJwiększe Muzeum Muzeum Motoryzacji i Techniki w Europie

Muzeum Motoryzacji i Techniki  posiada w swojej kolekcji około 300 zabytkowych pojazdów. Wśród eksponatów można spotkać auta ciężarowe, autobusy, samoloty, wózki dziecięce, rowery i motocykle oraz czołgi. Najstarszym z eksponatów jest traktor TITAN z 1895 roku. Muzeum jest również organizatorem wielu imprez kulturalnych, na przykład: „Stulecie Motoryzacji w Polsce” czy coroczny „ Auto-Tour”.

szczegóły »
Muzeum Wsi Mazowieckiej

Muzeum Wsi Mazowieckiej  zajmuje się gromadzeniem i ochroną zabytków kultury ludowej. Wygląd Muzeum  współgra z oryginalnym wyglądem dawnej wsi mazowieckiej. W skład oferty turystycznej wchodzą: przejażdżki  bryczką, nauka jazdy konnej, degustacja potraw regionalnych, koncerty wiejskiej kapeli i wiele innych ciekawych atrakcji.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss