Muzeum Kinematografii

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Muzeum Kinematografii rozpoczęło działalność w roku 1976 jako Dział Kultury Filmowej i Teatralnej w Muzeum Historii Miasta Łodzi, a w roku 1984 zostało wyodrębnione jako jego oddział. W zbiorach Muzeum znajduje się około tysiąca filmów na taśmach celuloidowych i video. W ekspozycji stałej prezentowane są urządzenia związane z rozwojem technologicznym kina (historyczne projektory, kamery) oraz wystawa "60 lat animacji polskiej" prezentująca materiały ikonograficzne, lalki, elementy scenografii i zaaranżowane plany filmowe oraz urządzenia do animacji filmowej ze zbiorów własnych muzeum i depozytów. Muzeum posiada również oryginalny i działający fotoplastikon.
Muzeum Kinematografii prowadzi rozległą działalność edukacyjną i wystawienniczą. Szczególnie ciekawe są wystawy: "Pałac pełen bajek", ekspozycja składająca się z rekwizytów filmowych produkcji Juliusza Machulskiego "Kingsajz" oraz wystawy biograficzne poświęcone wybitnym twórcom kina, m.in. Romanowi Polańskiemu czy Krzysztofowi Kieślowskiemu.
Przy Muzeum działa Kino Kinematograf w Muzeum prezentuje filmy niszowe - polskie filmy przedwojenne, dokumenty, animacje oraz współczesne kino artystyczne w sali.
Idealne miejsce dla wielbicieli kina i dobrego filmu !

Miejscowość: Łódź, pl. Zwycięstwa 1
Strona: www.kinomuzeum.pl
Tel: +48 42 674 09 57
E-mail: muzeum@kinomuzeum.pl

Godziny otwarcia:

pn: nieczynne
wt: 10:00 - 17:00
śr: 9:00 - 16:00
czw: 11:00 - 18:00
pt: 9:00 - 16:00
sb - nd: 11:00 - 18:00

Bilety:
normalny: 8 zł
ulgowy 5 zł

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl
www.culture.pl

Akwarium Łódź

Akwarium w Manufakturze to 32 zbiorniki, prezentujące podwodne krajobrazy i ich mieszkańców z różnych miejsc świata. Goście mogą poznać morska florę i faunę Europy, Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii.  W akwariach rośnie około 100 gatunków roślin wodnych. To wspaniała enklawa spokoju.

szczegóły »
Arena Laser Games

Arena Laser Games to największa laserowa arena w Polsce, oferująca zabawę dla wszystkich.  Poruszając się po labiryncie pełnym niespodzianek, pułapek i efektów specjalnych, gracz, wyposażony jest  w elektroniczną zbroję i pistolet laserowy.

szczegóły »
Centrum Nauki i Techniki – Experymentarium

Experymentarium to interaktywne Centrum Nauki i Techniki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ekspozycja umożliwia prowadzenie samodzielnie doświadczeń, obserwacji i badań z zakresu fizyki, chemii i biologii, jak również pomaga zrozumieć i wyjaśnić prawa nauki i techniki. Dzięki nim wszystko to co nas otacza, światło i dźwięk, natura, ale też budowa człowieka, nowe odkrycia i wynalazki stają się bliższe.

szczegóły »
Muzeum Bajki, Studio Małych Form Filmowych SE-MA-FOR

Muzeum Bajki, Studio Małych Form Filmowych SE-MA-FOR to miejsce, w którym można obejrzeć lalki i fragmenty scenografii z ulubionych bajek, takich jak „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola”, „Mały pingwin Pik-Pok”,  czy nagrodzonego Oskarem „ Piotrusia i wilka” . Zaprezentowano także elementy planu filmowego i sprzęt do produkcji filmowej.

szczegóły »
Skansen Militarny w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym

Skansen Militarny w Łodzi to atrakcja dla dzieci i dorosłych, interesujących się militariami i wojskiem. Wśród eksponatów są pojazdy wojskowe, dwie armaty przeciwpancerne, śmigłowiec Mi2, samolot szkolno-bojowy Iskra TS-11 MR oraz czołg T-34/85 ( taki sam jak słynny „Rudy”) a także arsenał broni strzeleckiej.

szczegóły »
Zabytkowym tramwajem po Łodzi

Tramwajowa linia turystyczna to stare zabytkowe tramwaje z "duszą". Tramwajowa linia turystyczna numer "0”  to Lilpop II  z 1929 roku. „Zerówka”, bo tak popularnie jest ta linia nazywana, kursuje głównymi ulicami Łódzi. Dla turystów pragnących poznać  miasto i jego zabytki, ale także dla łodzian, to świetny sposób poruszania się. Linia kursuje od końca czerwca do końca września.

szczegóły »
Łódzkie ZOO

Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi jest jednym z jedenastu istniejących w Polsce ogrodów zoologicznych i jednym z najciekawszych pod względem  zróżnicowanie zwierzostanu. Podziwiać można ponad 2700 zwierząt z 355 gatunków. Dzieci  mogą karmić  niektóre zwierzątka i pobawić się na jednym z dwóch placów zabaw.

szczegóły »
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Łódzkie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne  popularyzuje wiedzę o wszechświecie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Pod 6 metrową kopułą ukazuje Kosmos otaczający naszą planetę. Celem Planetarium jest przekazanie jak najobszerniejszej wiedzy na temat ruchu Ziemi i praw grawitacji.

szczegóły »
Muzeum Kanału Dętka

Kanał Dętka to jeden z łódzkich cudów architektonicznych i najciekawszych zabytków podziemnych Łodzi (znajduje się pod Placem Wolności w centrum miasta). To podziemny, owalny zbiornik na wodę wybudowany z myślą o płukaniu sieci kanalizacyjnych. Dziś to budowla zabytkowa, w doskonałym stanie technicznym. Wewnątrz zbiornika można obejrzeć wystawę przedmiotów, dokumentów i zdjęć ukazujących początki łódzkiej sieci kanalizacyjnej.

szczegóły »
NAJdłuższa Fontanna w Europie

W łódzkiej Manufakturze znajduje się 180 metrowa fontanna uznana za najdłuższą w Europie. Podświetlone źródła wody tańczące w rytm muzyki klasycznej tworzą niepowtarzalny klimat i wprawiają w zachwyt, a dla dzieciaków to świetne miejsce na ochłodę w upalne dni.

szczegóły »
Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

Spalone więzienie radogoskie już w 1945 r. uznane zostało przez mieszkańców Łodzi za Miejsce Pamięci Narodowej. Ruiny spalonej fabryki wraz z symbolicznym sarkofagiem i 30-metrową iglicą tworzą od 1961 r. zespół memorialny. Obecnie jest to ogólnołódzkie „Martyrologium" mieszczące obiekty pamięci narodowej związane nie tylko ze zbrodniami dokonanymi tutaj przez hitlerowców. Przejawem tego są coroczne uroczystości miejskie organizowane z okazji kolejnych rocznic wybuchu II wojny światowej i zakończenia okupacji hitlerowskiej w Łodzi, gromadzące mieszkańców naszego miasta. Dotyczy to także tablic pamiątkowych umieszczonych w różnych miejscach mauzoleum, powstałych z inicjatywy organizacji kombatanckich, społecznych i osób prywatnych.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss