Muzeum Marynarki Wojennej

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

W lutym 1960 roku częścią muzeum stał się przekształcony na muzeum okręt ORP "Burza". Zły stan techniczny okrętu spowodował, że 1 maja 1976 roku ORP "Burza" zostaje wycofany, a funkcję okrętu-muzeum przejął ORP "Błyskawica". Na początku lat 70. przystąpiono do realizacji projektu stworzenia ciągu spacerowego od plaży w Gdyni do Polanki Redłowskiej - tak powstał Bulwar Nadmorski. Dziś można tam zobaczyć Ekspozycję Plenerową Broni i Uzbrojenia Morskiego. Zasoby Muzeum Marynarki Wojennej stale wzbogacane są o nowe bezcenne kolekcje, eksponaty i przedmioty, dzięki czemu cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów i mieszkańców.

Miejscowość: Gdynia, ul. ul. Zawiszy Czarnego 1a
Strona: www.muzeummw.pl
Tel: +48 58 626 39 84
E-mail: muzeum@muzeummw.pl

Godziny otwarcia:
pn: nieczynne
wt - nd: 10:00 - 12:30; 14:00 - 17:00

Bilety:
normalny: 8 zł
ulgowy: 4 zł
wtorek: bezpłatne

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.google.pl

NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. Do największych atrakcji Akwarium należy największa w Polsce rafa koralowa, oraz takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata- anakondy zielone. Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego jest również działalność edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska.

szczegóły »
Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki Experyment w Gdyni to interaktywna wystawa składająca się z czrerech grup tematycznych: Hydroświat, Drzewo Życia, Niewidoczne Siły, Akcja-Czlowiek. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – nie tylko u najmłodszych!

poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – 
nie tylko u najmłodsTo miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy – 

szczegóły »
Planetarium im. A. Ledóchowskiego

W sąsiedztwie zacumowanych przy nadbrzeżu Daru Pomorza, Daru Młodzieży i okrętu muzealnego „Błyskawica” znajduje się Gdyńskie Planetarium. Położone w malowniczej scenerii portu żeglarskiego Gdyńska Marina, ze wspaniałym widokiem na Zatokę Gdańską, jest jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych Gdyni. Doskonałe warunki na wyprawę w kosmos zwłaszcza dla młodych astronautów ale i dorosłych pasjonatów tajemnicy wszechświata.

szczegóły »
Westerplatte

Półwysep Westerplatte przyciąga turystów swoją historią o heroizmie  uczestników wydarzeń z Września 1939 roku. Jest to niewątpliwie Miejsce Pamięci Narodowej. Na półwyspie Westerplatte w Gdańsku góruje 25-metrowy Pomnik Obrońców Wybrzeża, który zbudowany został w hołdzie polskim żołnierzom bohatersko walczącym w pierwszych dniach września 1939 roku.

szczegóły »
„ ZOO Gdańsk – Oliwa” Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża

W Gdańsku Oliwie na powierzchni 136 ha znajduje się jeden z największych i najładniej położonych ogrodów zoologicznych w Polsce. Posiada olbrzymią kolekcję zwierząt pochodzących z wszystkich kontynentów. Warto zwłaszcza  zobaczyć te gatunki zwierząt, które w naturalnych warunkach już nie występują.
Oliwskie Zoo zaprasza również do korzystania ze swoich dodatkowych atrakcji m.in.: przejażdżki konne, park linowy „Małpi Jar” z trzema poziomami trudności w tym trasa dla najmłodszych - małe safari, kolejka retro, którą zwiedzamy zoo oraz małe zoo-jedyne miejsce w ogrodzie gdzie można karmić i głaskać zwierzątka.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss