Muzeum Motoryzacji

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

W centrum Poznania, pod Rondem Kaponiera znajduje się Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski. Zgromadzono tam około 30 pojazdów, z krajów byłych demoludów, z których najstarszy wyprodukowany został w 1944 roku. Oprócz tego atrakcją są: przepiękny polski mikrus, nierdzewiejący plastikowy trabant, dwie warszawy (nadal „na chodzie”, nadal ścigające się w rajdach zabytkowych pojazdów), skoda z Czechosłowacji czy Wołga z ZSRR. Nie mogło oczywiście zabraknąć malucha, który po „ drobnych” przeróbkach potrafił rozwinąć prędkość ponad 200km/h. Na wystawie obejrzeć można także kilkudziesięcioletnie motorowery.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Piła (103 km; ok. 1:40h)
Konin (105 km; ok. 1:30h)

Miejscowość: Poznań, pod Rondem Kaponiera
Strona: www.aw.poznan.pl
Tel: + 48 061 847 63 59

Godziny otwarcia:
wt: 10:00 - 15:30
śr, pt: 10:00 - 16:00
nd: 10:00 - 14:00
pn,czw - nieczynne

Bilety:
normalny: 4 zł
ulgowy: 3 zł

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.aw.poznan.pl

Bargen Gabinet Figur Woskowych

Marzysz o spotkaniu z Mike’m Tysonem? Chciałbyś zobaczyć jakiego wzrostu jest naprawdę Frodo Baggins z Władcy Pierścieni? Chciałbyś mieć zdjęcie ze Shrekiem czy Drakulą? To wszystko jest możliwe w Gabinecie Figur Woskowych Bargen w Poznaniu. Naturalnej wielkości postacie uformowane w wosku, które wyglądają jak żywe!

szczegóły »
Makiety dawnego Poznania

Chcesz zwiedzić w niekonwencjonalny sposób dawny Poznań ? Zapraszamy do klasztoru o.o. Franciszkanów. To tutaj w podziemiach kościoła kilka razy dziennie odbywają się prawdziwe spektakle przy użyciu światła, dźwięku i efektów specjalnych. Jest to swoista podróż w czasie, cofająca nas do początków polskiej państwowości.

szczegóły »
ZOO w Poznaniu

Aksis, sitatunga, wikunie. Jeśli te nazwy nic Ci nie mówią, to znaczy, że koniecznie musisz wybrać się to nowego Zoo w Poznaniu. Zobacz zwierzęta, których nigdy wcześniej nie widziałeś ! Pokaż swoim dzieciom żurawie o cienkich nogach, żyrafy o długich szyjach, garbate wielbłądy, dłuuugonose słonie i wiele, wiele innych zwierzęcych dziwów.

szczegóły »
Ogród Botaniczny w Poznaniu

Jeden z najciekawszych i największych ogrodów botanicznych w Polsce ! Obejrzyj z bliska rośliny żyjące na zboczach Alp, na amerykańskich pustyniach czy polskich bagnach. Jedną z większych atrakcji ogrodu jest alpinarium, które mieści siedem zbiorników wodnych połączonych strumieniami. Ciekawe są również ścieżki dydaktyczne. Ogród zajmuje powierzchnię 22ha, a wszystko to możemy zobaczyć za darmo.

szczegóły »
Palmiarnia

Chcesz odbyć daleką podróż nie ruszając się z miejsca ? Zapraszamy do pięknej i nowoczesnej poznańskiej Palmiarni. Miejsca określanego jako „klimatyczne”, pomagające w walce z melancholijnym nastrojem, a zimą z brakiem słońca. Kilkaset gatunków roślin, a w zlokalizowanym na terenie palmiarni akwarium ponad 200 gatunków ryb, pozwoli Ci na chwilę oderwać się od codzienności i poczuć jak na dalekiej wyprawie.

szczegóły »
Poznańskie Koziołki

Najbardziej charakterystyczny poznański motyw ! Nie wolno będąc w Poznaniu nie odwiedzić Koziołków - jednego z największych symboli tego miasta ! Skonstruowane przez włoskiego architekta koziołki liczą już ponad cztery i pół wieku.

szczegóły »
Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera

Zobacz to, co widział najsłynniejszy polski podróżnik - Arkady Fiedler ! Zobacz niezwykłą kolekcję jaką udało mu się sprowadzić do Puszczykowa z jego licznych wypraw. Wśród cennych eksponatów znajdziemy m.in. maski i rzeźby obrzędowe, trofea ludzkich głów oraz interesujący zbiór starych zdjęć. Ogród wokół muzeum to natomiast zbiór niecodziennych rzeźb.

szczegóły »
Stara Parowozownia

Jedyna czynna w Europie parowozownia ! Lśniące parowozy w nienagannym stanie technicznym kuszą swym urokiem. Zasiądź obok maszynisty i przejedź się dawnym taborem !

szczegóły »
Stare ZOO

Do odwiedzenia ZOO nie trzeba chyba nikogo namawiać… Ospałe lemury, wrzaskliwe małpy, czy największe jaszczurki świata - warany. To wszystko na wyciągnięcie ręki, w centrum Poznania i całkiem darmo !

szczegóły »
Świat Słowian - multimedialna wystawa

Jak wyglądał pradawny świat Słowian ? Jak mieszkali, czym się zajmowali, gdzie się modlili ? Wszystko to znajdziecie pod wielką białą kopułą wzniesioną w Poznaniu na Placu Wolności. Świat sprzed ponad tysiąca lat, świat plemion, które zamieszkiwały tereny od Łaby aż po Ruś. A wszystko to ukazane przy użyciu techniki z XXI w. ! Jedno z najbardziej nowatorskich przedsięwzięć w Europie ! Tylko tutaj możesz dotknąć większości eksponatów i poczuć się pradawnym Słowianinem !

szczegóły »
Wielkopolski Park Etnograficzny

Główne muzeum skansenowskie Wielkopolski i jedno z najważniejszych tego typu muzeów w Polsce przeniesie Cię w czasie do dawnej wielkopolskiej wsi. Daje możliwość  pospacerowania między zagrodami, odwiedzenia wiejskiego kościółka i odetchnięcia atmosferą wielkopolskiego dworu.

szczegóły »
Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa

Muzeum prezentuje metody gaszenia pożarów od XVIII w. do naszych czasów. Ponad 4.000 eksponatów: od sikawek, przez motopompy, hełmy, aż do samochodów strażackich.

szczegóły »
Cinema Park - Kraków

Kino, w którym nie ma mowy o chwili nudy!

szczegóły »
NAJwiększe Muzeum Muzeum Motoryzacji i Techniki w Europie

Muzeum Motoryzacji i Techniki  posiada w swojej kolekcji około 300 zabytkowych pojazdów. Wśród eksponatów można spotkać auta ciężarowe, autobusy, samoloty, wózki dziecięce, rowery i motocykle oraz czołgi. Najstarszym z eksponatów jest traktor TITAN z 1895 roku. Muzeum jest również organizatorem wielu imprez kulturalnych, na przykład: „Stulecie Motoryzacji w Polsce” czy coroczny „ Auto-Tour”.

szczegóły »
Niku Bowling - Kręgielnia

Niku Bowling - 18 torowa kręgielnia z restauracją serwująca pełny zakres usług o przystępnych cenach, a także miejsce na imprezy urodzinowe dla dzieci i imprezy taneczne dla rodziców.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss