Muzeum Motyli

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

W „Muzeum Motyli” został stworzony wyjątkowy świat różnorodnych owadów i motyli z całego świata. Ponad sześć tysięcy spreparowanych okazów na dwóch stałych wystawach we Władysławowie i w Łebie. Kolekcję gromadził od 1937 roku anonimowy stryj właścicieli wystawy. Na wystawie goście zobaczą najcenniejsze i najpiękniejsze okazy z kolekcji, które zostały w interesujący sposób drobiazgowo opisane. Odwiedzając wystawę dowiemy się dlaczego ćmy lecą do światła, dlaczego rozmiar ma znaczenie – i inne ciekawostki o nocnych motylach. Każdy kto interesuje się owadami, fascynuje go różnorodność barw i piękno przyrody koniecznie musi to zobaczyć. Dowie się też, że motyle podobnie do ludzi, mają skłonności do nadużywania mocnych trunków. Spijając sfermentowane soki z zepsutych owoców dają sobie  „mocno w szyję”, przez co ich lot jest niestabilny i bywa, że kończy się połamaniem skrzydeł.
W tym roku Muzeum we Władysławowie obchodzi dziesiątą rocznicę działalności.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Gdańsk (70 km; ok. 1:10h)

Miejscowość:  Władysławowo ul. Generała Hallera 1,  Wieża widokowa (III piętro)
Strona: www.muzeummotyli.pl
Tel: + 48 502 329 066
E-mail: infomuzeum@orange.pl

Godziny otwarcia:
maj-czerwiec
pn – nd:  10:00-18:00
lipiec-sierpień
pn – dn: 10:00-20:00
wrzesień
pn – nd: 10:00-18:00

Bilety:
normalny: 8 zł
ulgowy: 6 zł
grupowy: 4,80 zł (grupa min. 10-osobowa)

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wrotapomorza.pl

NAJwiększa rafa koralowa w Polsce - Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Akwarium Gdyńskie, które jest częścią Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego, to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym podziwiać można ponad 1600 zwierząt wodnych należących do ok. 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej. Do największych atrakcji Akwarium należy największa w Polsce rafa koralowa, oraz takie okazy jak ośmiornica olbrzymia, żarłacze czarnopłetwe, węgorze elektryczne, najmniejszy krokodyl świata- krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata- anakondy zielone. Ważnym elementem aktywności Akwarium Gdyńskiego jest również działalność edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii i ekologii morza oraz ochrony środowiska.

szczegóły »
Fokarium

Wyjątkowa atrakcja na Helu. Jedyne w Polsce fokarium, w którym przez okrągły rok można podziwiać foki szare. Obecnie to niestety rzadkie ssaki  naszych wód, od dziesięciu lat są objęte programem zwiększenia ich liczebności i przywrócenia dawnego stanu rzeczy, kiedy to w zatoce żyło w naturalnych warunkach ok. tysiąca sztuk.

szczegóły »
„Kaszubskie Oko” kompleks turystyczno-rekreacyjny

Na wzniesieniu 113 m.n.p.m. wybudowano kompleks turystyczno-rekreacyjny „Kaszubskie Oko”. Jego centralny element to nowoczesna wieża o wysokości 44 metrów im. Jana Pawła II, której zwieńczeniem jest okrągła platforma widokowa. Na terenie kompleksu znajdują się niezwykłe atrakcje dla najmłodszych: plac zabaw, tor samochodowy, mini golf, a wszystko w niezwykłej scenerii zielonej kaszubskiej okolicy.

szczegóły »
Małe Zoo

Małe zoo w ośrodku Miłosna powstało z myślą o najmłodszych, pozwala na bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Otwarte jest codziennie, a jego podopieczni czekają na ciepłe serca wszystkich miłośników zwierząt. 

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss