Muzeum Papiernictwa

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Muzeum w Dusznikach-Zdroju ciekawie przedstawia dzieje papieru. Głównym tematem jest historia papiernictwa na świecie, a także w Polsce i na Śląsku w okresie rękodzielniczej produkcji. Wzięto pod uwagę także historię techniki i technologii papierniczej. W salach prezentowane są kopie filigranów papierni z całego świata. Niewątpliwie dużą atrakcją jest pokaz rękodzielniczej produkcji papieru.  W muzeum można wziąć udział w specjalnych lekcjach, które przeznaczone są nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. W czasie zajęć chętni mogą sami spróbować pracy z papierem. Proponowane tematy lekcji muzealnych: „Rękodzieło papiernicze”, „Papierowe fantazje”, „Grafika - sztuka na papierze”, „Filigran - strażnik papieru”, „Sobota w papierni dusznickiej”, „Papierowy witraż”. W ofercie są też warsztaty plastyczne: „Rękodzieło papiernicze”, „Papierowe fantazje”, „Grafika - sztuka na papierze”, „Monotypia”, „Linoryt”, „Batik na papierze”, „Papierowy witraż”, „Papiery stemplem zdobione”. Oprócz tego odbywają się warsztaty kilkudniowe. Co jakiś czas organizowane są wystawy czasowe.

Miejscowość: Duszniki Zdrój, ul. Kłodzka 42
Strona: www.muzpap.pl
Tel: +48 74 866 92 48
E-mail: biuro@muzpap.pl

Godziny otwarcia
:
maj – październik:
pn – sb: 9:00 – 17:00
nd: 9:00 – 15:00
listopad – kwiecień:
wt – nd: 9:00 – 15:00

Bilety:
normalny: 10 zł
ulgowy: 7 zł
grupowy: 9 zł

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.muzpap.pl

Twierdza Kłodzka, labirynt i punkt widokowy

Historyczne miejsce, będące niegdyś siedzibą władcy hrabstwa kłodzkiego, wielokrotnie zmieniało swój charakter, tak aby dziś stać się jednym z najpopularniejszych zabytków Dolnego Śląska, oraz wspaniałym miejscem widokowym. Zachwyca fantastycznym pomostem widokowym, oraz zapierającymi dech w piersiach labiryntami podziemnymi stworzonymi z korytarzy minerskich.

szczegóły »
Podziemna trasa turystyczna

Trasa turystyczna im. 1000-lecia Państwa Polskiego to 500 metrowa, nie licząc odgałęzień, sieć podziemnych korytarzy, ciągnących się tuż pod ulicami miasta. Budowane już od XIII wieku kondygnacje, niegdyś służyły celom gospodarczym i militarnym, dziś miejsce uruchamia fantazję i pozwala wyobrazić sobie średniowieczne lochy.

szczegóły »
Kaplica z Czaszek

Kaplica w Czermnej to z pewnością nieco przerażająca, ale zarazem niesamowita świątynia, gdyż została ona wyłożona ludzkimi szczątkami. W ścianach kapliczki znajduje się aż 3 tysiące ludzkich czaszek ! Tworzona przez 30 lat jest dzisiaj miejscem refleksji nad życiem i śmiercią.

szczegóły »
Kopalnia Złota

Wspaniałe, nieco tajemnicze miejsce, z którym związane jest wiele legend. Część muzealną kopalni stanowi Sztolnia Gertrudy, gdzie znajdziemy ekspozycje map i planów kopalni, narzędzia górnicze i hutnicze, wydobywane minerały, różne rodzaje lamp górniczych oraz cieszący się największą popularnością skarbiec, gdzie zobaczymy 1.066 złotych sztabek złota uzyskanych przez 1000 lat istnienia kopalni. Dodatkowo zobaczyć można Chodnik Śmierci i jedyny w Polsce podziemny wodospad (aż 8 m) w sztolni Czarnej. Miejsce jest z pewnością obowiązkową atrakcją do zobaczenia przy okazji zwiedzania Dolnego Śląska !

szczegóły »
Skansen – mini ZOO

Położony u podnóża Gór Stołowych Skansen to miejsce niezliczonej ilości antyków i staroci. Znajdziemy tu stare kowadła, maselnice, stare maszyny do szycia, pralki, a nawet kolekcje żelazek – ponad 100 sztuk. Najmłodszych z pewnością zainteresuje Mini ZOO. W zwierzyńcu spotkamy daniele, sarenki, strusia, dzikie świnki, kozy, bażanty i wiele innych przyjaznych zwierzątek.

szczegóły »
Twierdza Srebrnogórska

Jeżeli jesteś miłośnikiem fortyfikacji koniecznie przyjedź do Srebrnej Góry. Znajdująca się tu 300 letnia twierdza, która nigdy nie została zdobyta ! Od początku XX wieku jest udostępniona do zwiedzania. Do dziś zachwyca wszystkich turystów swoją rozległością.

szczegóły »
Muzeum Żaby

Muzeum to słowo, które nie wszystkim dzieciakom miło się kojarzy. Zapewniamy jednak, że to muzeum jest przez nie zupełnie inaczej odbierane, bo mowa o Muzeum Żaby, w którym wszystkie eksponaty są żabami lub mają z żabą coś wspólnego !

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss