Muzeum Powstania Warszawskiego

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Muzeum Powstania Warszawskiego to ekspozycja mieszcząca się na trzech kondygnacjach, ukazana w bardzo ciekawy i niekonwencjonalny sposób. Parter przedstawia życie okupowanej Warszawy i sam wybuch powstania.  Antresola - drugi poziom wystawy, przedstawia walki w sierpniu  1944 roku, życie  codzienne w powstańczej Warszawie oraz przybliża obraz  ludobójstwa na Woli. Kolejne poziomy - piętro, Hala z Liberatorem, podziemia, prezentują przebieg i przygotowania do Powstania, siły lotnicze z owego czasu oraz  historię  widzianą oczami okupantów. W Parku Wolności  postawiony został mur pamięci wraz z dzwonem Monter. Muzeum jest niepowtarzalnym miejscem, dzięki któremu można lepiej poznać wydarzenia z tamtego okresu.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Siedlce (95 km; ok. 1:40h)
Płock (100 km; ok. 1:40h)

Miejscowość, 00-844 Warszawa, Grzybowska 79
Strona: www.1944.pl
Tel: + 48 22 539 79 05
E-mail: biuro@1944.pl

Godziny otwarcia
:
pn, śr, pt: 8:00-18:00
sb, nd: 10:00-18:00
czw: 8:00-20:00
wt - nieczynne

Bilety:
normalny: 7zł.
ulgowy: 5 zł.
grupowy: 3 zł. za osobę

Galeria
Powiązane atrakcje
Wydarzenia

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl

Dom z napisem z 1945 r.

W Warszawie na ulicy Grójeckiej mieści się  budynek z napisem „Sprawdzono min nie ma”. Jest to pamiątka z końca II wojny światowej. Napis przy ul. Grójeckiej zachował się do dziś, ponieważ od okresu wojny nie był on remontowany.

szczegóły »
Fotoplastikon

Warszawski Fotoplastikon to jedyny taki obiekt na świecie. Ponad stuletni aparat do wyświetlania trójwymiarowych zdjęć, zaledwie w kilka chwil, przenosi w różne zakątki świata sprzed 100 lat. W zbiorach Fotoplastikonu jest ponad 3.000 oryginalnych fotografii z różnych zakątków naszego globu. Fotoplastikon jest doskonałym miejscem aby poznać na fotografii świat jakiego już nie ma.

szczegóły »
Cmentarz Żydowski na wydmie

Cmentarz na Wydmie w Karczewie jest pozostałością po żydowskim getcie, które znajdowało się w tym mieście. Na cmentarzu do dziś pozostało się około 400  zabytkowych płyt nagrobnych. Jest  to miejsce symbolizujące tragedię  jaka spotkała Żydów podczas II wojny światowej.

szczegóły »
Muzeum Ewolucji

Wszystkim, którzy pragną poznać historię ewolucji polecamy Muzeum Ewolucji w Warszawie, które prezentuje na swoich wystawach m.in.  szkielety wielkich dinozaurów z Mongolii, modele płazów gadów z krasiejewskiego cmentarzyska oraz realistyczną rekonstrukcję australopiteka Lucy. Muzeum oferuje różne formy zwiedzania, a także lekcje muzealne i warsztaty edukacyjno-artystyczne.

szczegóły »
Muzeum Techniki Wojskowej - Skansen Lotniczy

Muzeum Techniki Wojskowej to prawdziwa gratka dla każdego. Któż bowiem nie chciałby zobaczyć prawdziwych śmigłowców i samolotów wojskowych w wymiarach 1:1. Taką możliwość mamy w forcie IX Czerniaków, gdzie znajduje się stała ekspozycja broni pancernej i lotnictwa. W kolekcji jest kilkanaście samolotów m. in. MIG 21, Ił 2m3, Jak 9P i wiele innych eksponatów nie tylko z Polski, ale również z Rosji i Stanów Zjednoczonych.

szczegóły »
Filtry warszawskie - Stacja Filtrów

Filtry warszawskie to cud techniki i obowiązkowy punkt wizyty turystów pragnących poznać najciekawsze miejsca stolicy. Każdy kto miał okazję je zwiedzić, potwierdza, że widok jest niesamowity i bardziej przypomina podziemną świątynię, niż obiekt wodociągowy…

szczegóły »
Muzeum Więzienia „Pawiak”

Muzeum Więzienia „Pawiak” jest wspomnieniem zbrodni, jaka została dokonana podczas  II wojny światowej na obywatelach Polski. W muzeum znajduje się stała ekspozycja przedstawiająca historię więzienia. Zobaczyć tu można między innymi zrekonstruowaną celę więzienną oraz korytarz słynnego oddziału siódmego.

szczegóły »
Ruiny zamku w Czersku

Ruiny Zamku znajdują się nieopodal Góry Kalwarii, około 35 kilometrów na południe od Warszawy. Z dawnej twierdzy  pozostały trzy wieże, mury północne i wschodnie, a także XVIII-wieczny most. Na wieży więziennej znajduje się punkt widokowy. Zamek jest ogólnodostępny. 

szczegóły »
Twierdza Modlin

Na początku XIX wieku na zlecenie Napoleona I zaczęto budowę fortyfikacji, która stworzyła podwaliny Twierdzy Modlin. Z czasem wybudowaną większą liczbę fortyfikacji i umocnień. Budowla rozwijała się do początku I wojny światowej. Do dnia dzisiejszego ostała się dość spora część pierwowzoru. Dla zwiedzających dostępny jest tylko fragment całego zabudowania.

szczegóły »
NAJkrótsza ulica w Polsce - ulica Samborska

Jest to najkrótsza ulica w Polsce - mierzy 24 metry długości. Dziś ulica Samborska w Śródmieściu Warszawy jest zarośnięta i zamknięta bramą. Jej strategiczne położenie na szlaku turystycznym miedzy parkiem Traugutta, a Pomnikiem Powstania Warszawskiego, skłania do odwiedzenia najkrótszej ulicy Polski.

szczegóły »
Cmentarz Powązkowski

W Warszawie  znajduje się jeden z najbardziej znanych cmentarzy w Polsce, cmentarz na Powązkach. Jest to galeria sztuki cmentarnej oraz miejsce spoczynku wielu wybitnych ludzi. Zobaczyć tam można różnorodne formy nagrobków, które powstały od powstania cmentarza w 1792 roku.

szczegóły »
NAJwiększe Muzeum Muzeum Motoryzacji i Techniki w Europie

Muzeum Motoryzacji i Techniki  posiada w swojej kolekcji około 300 zabytkowych pojazdów. Wśród eksponatów można spotkać auta ciężarowe, autobusy, samoloty, wózki dziecięce, rowery i motocykle oraz czołgi. Najstarszym z eksponatów jest traktor TITAN z 1895 roku. Muzeum jest również organizatorem wielu imprez kulturalnych, na przykład: „Stulecie Motoryzacji w Polsce” czy coroczny „ Auto-Tour”.

szczegóły »
Cmentarz w Palmirach

Cmentarz - mauzoleum w Palmirach to miejsce pamięci narodowej z grobami przeszło dwóch tysięcy Polaków i Żydów zamordowanych podczas II wojny światowej przez Niemców. Obok cmentarza powstało Muzeum Walki i Męczeństwa, dysponujące licznymi fotografiami, dokumentami i pamiątkami związanymi z ofiarami hitlerowskich egzekucji w podwarszawskich lasach.

szczegóły »
Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to miejsce, w którym zwiedzający mogą poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Jest to prawdziwy raj dla ciekawych świata, którzy uwielbiaja eksperymentować, poznawać i rozumieć w taki sensoryczny sposób rozmaite skomplikowane zjawiska zachodzące w świecie.

szczegóły »
2010-05-29 Plenerowy Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza całe rodziny na piknik pt: "Jak Chrobotek Polski doglądał". W tym czasie dzieciaki dowiedzą się kim był Chrobotek, jakie przeżył przygody, jak aktywnie brał udział w wydarzeniach historycznych w cz...

szczegóły »
2010-05-27 Wieczór Żydowski na Chłodnej

Nowa odsłona spotkań z serii Tytuł Roboczy WARSZAWIACY - tym razem tematem przewodnim będzie życie społeczności żydowskiej w stolicy. Wśród gości ważne osobistości, ściśle związane z kulturą żydowską (Bożena Umińska-Keff...

szczegóły »
2010-07-30 Pamiętamy'44

Koncert w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego promujący płytę wawa2010.pl. Zapraszamy na muzyczną podróż przez historię Warszawy – od współczesności do dwudziestolecia międzywo...

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss