Muzeum PRL-u

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Zaledwie od 2010 roku działa niezwykle ciekawe muzeum, a już zgromadziło wiele ciekawych eksponatów, które lata świetności mają już za sobą. Wystawa przypomni blaski i cienie tej epoki. Ukazana jest również walka Polaków o wolność, przypomniane wydarzenia z Poznania 1956 roku, czy sierpnia 1980. Można wziąć udział w lekcji muzealnej, która zwiększy wiedzę na temat PRL-u młodszego pokolenia. Ponad to wiele organizacji z całego regionu przygotowuje bardzo ciekawe wystawy tematyczne. Oferta muzeum jest cały czas rozbudowywana i każdy z nas ma również okazję ją wzbogacić przynosząc przedmioty z tamtych czasów.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Katowice (20 km; ok. 0:20h)

Miejscowość: Ruda Śląska, ul. Zajęcza 42
Strona: www.muzeumprl-u.pl
Tel: +48 608 27 69 83
E-mail: fundacjaminionejepoki@gmail.com

Godziny otwarcia
:
śr – nd: 10:00 – 18:00

Bilety
:
normalny: 8 zł
ulgowy: 5 zł

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.muzeumprl-u.pl

Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Zaledwie kilkadziesiąt metrów od tętniącego życiem centrum miasta, można przenieść się w czasie… do osady sprzed kilku wieków, pełnej drewnianych obiektów mieszkalnych oraz typowych zabudowań gospodarskich, usytuowanej wśród pagórków i lasów.

szczegóły »
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Najstarsze i największe polskie planetarium, pozwalające nawet w pochmurne i deszczowe dni zobaczyć piękne, słoneczne niebo, lub też  usłane lśniącymi gwiazdami… a wszystko dzięki 23-metrowej kopule, stanowiącej ekran sztucznego nieba oraz specjalnej aparaturze, wyświetlającej te efektowne obrazy, nawet w 750-krotnym powiększeniu!

szczegóły »
Skansen „Guido” (Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO)

Kopalnia Guido to unikat na skalę światową, bowiem zachowane wyrobisko nie ma odpowiednika w innych ośrodkach muzealnych na świecie. Skansen tworzą korytarze na poziomach 170 i 320 metrów oraz zespół zabudowy powierzchniowej wraz z wyposażeniem technicznym.

szczegóły »
Palmiarnia

Znajdująca się w centrum gliwickiego parku Chopina Palmiarnia, to niesamowicie ciekawe miejsce do spotkań i odpoczynku, pełne bujnej roślinności, będące jednocześnie doskonale wkomponowaną w otoczenie nowoczesną, architektoniczną perełką.

szczegóły »
Radiostacja

Najwyższa na Górnym Śląsku, a jednocześnie na świecie drewniana budowla, pełniąca w okresie II wojny światowej rolę wieży nadawczej zachwyca zwiedzających swoją niesamowitą konstrukcją. Jest to miejsce szczeólne pod kątem historycznym - to tutaj bowiem rozpoczęła się II wojna światowa

szczegóły »
Skansen Górniczy "Królowa Luiza" w Zabrzu

Przejście wyrobiskami z początku XIX wieku i współczesnymi  do części podziemnej (ok. 1.560m) dostarcza zwiedzającym wielu emocji, głównie dzięki obserwacji rozwoju techniki urabiania węgla. Niezwykłych wrażeń, przede wszystkim dzieciom, dostarczą pokazy pracy kombajnu ścianowego, chodnikowego i struga. Niezwykle zajmujące, szczególnie dla dzieci jest oglądanie panoramy Zabrza z wierzchołka wieży wyciągowej, znajdującej się na wysokości 30m.

szczegóły »
Wesołe Miasteczko w Chorzowie

Chorzowski lunapark gwarantuje fantastyczną, niezapomnianą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym! Największy w Polsce rollercoaster, szalona Gwiazda Duża, zakręcony Apollo 2000, Rock & Roll, Kino 4D czy niepowtarzalny ześlizg do wody to bez wątpienia atrakcje, których nie można sobie odpuścić!

 

0 (468×77)

szczegóły »
Śląski Ogród Zoologiczny

W chorzowskim ZOO, na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji: Kotlina Dinozaurów, Mini-Zoo dla najmłodszych i przede wszystkim… ponad 3 tysiące zwierząt! A wśród nich olbrzymie drapieżniki, budzące największe zainteresowanie: lwy, tygrysy, niedźwiedzie, pantery, lamparty i pumy.

szczegóły »
Muzeum Produkcji Zapałek

Używasz ich na co dzień. Zastanawiałeś się kiedyś jak powstają ? Możesz się tego dowiedzieć w Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie. Zyskasz tutaj informacje o wszystkich procesach produkcyjnych, a także zobaczysz przeróżne rodzaje zapałek.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss