Muzeum Produkcji Zapałek

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Muzeum powstało w 2002 roku. Znajduje się przy fabryce Częstochowskich Zakładów Przemysłu Zapałczanego. Zakład powstał w 1882 roku – był pierwszym takim ośrodkiem w Polsce. Wykorzystuje się w nim linię technologiczną z lat 30-tych ubiegłego wieku. Zwiedzający zobaczą zabytkowy park maszynowy, wystawę „Rzeźby z jednej zapałki” autorstwa Anatola Karonia i wystawę filumenistyczną. Dodatkowo zapoznają się z cyklem produkcyjnym zapałek oraz z samym produktem finalnym. Grupy zorganizowane powinny wcześniej zgłosić swoje przybycie. Wejście indywidualnych zwiedzających odbywa się o pełnych godzinach.

Miejscowość: Częstochowa, ul. Ogrodowa 68
Strona: www.zapalki.pl
Tel: +48 34 324 26 26
E-mail: czpzsa@zapalki.pl

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikipedia.pl

Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Zaledwie kilkadziesiąt metrów od tętniącego życiem centrum miasta, można przenieść się w czasie… do osady sprzed kilku wieków, pełnej drewnianych obiektów mieszkalnych oraz typowych zabudowań gospodarskich, usytuowanej wśród pagórków i lasów.

szczegóły »
Skansen „Guido” (Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego GUIDO)

Kopalnia Guido to unikat na skalę światową, bowiem zachowane wyrobisko nie ma odpowiednika w innych ośrodkach muzealnych na świecie. Skansen tworzą korytarze na poziomach 170 i 320 metrów oraz zespół zabudowy powierzchniowej wraz z wyposażeniem technicznym.

szczegóły »
Muzeum PRL-u

Muzeum PRL-u przeniesie wszystkich zwiedzających w czasy komunizmu. Ci, którzy pamiętają te czasy z pewnością bez trudu rozpoznają eksponaty i wytłumaczą młodszemu pokoleniu, jak to się wtedy żyło. A jest tutaj co oglądać. Między innymi wóz strażacki, popularny motocykl „Junak” czy sprzęt milicjanta.

szczegóły »
Muzeum Najmniejszych Książek Świata

W Katowicach mieści się wyjątkowe muzeum, w którym znajdują się… najmniejsze książki świata, w tym najmniejsza, wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Ekspozycja mieści się w prywatnym domu autora – Zygmunta Szkocnego.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss