Muzeum Pszczelarstwa

Kategorie: Ciekawie, Z dziećmi

Na terenie muzeum można zobaczyć wspaniałe wyroby z wosku, stare ule lub ich zmodernizowane konstrukcje w formie wiatraków czy domków. Obiekt kusi również wszelkiego rodzaju sprzętem pszczelarskim i narzędziami rolniczymi. Można tu  zakupić produkty pszczelarskie, świece z wosku oraz miód. Warte do obejrzenia okazują się także rośliny miododajne i lecznicze występujące na całym obszarze pasieki. Dostępne eksponaty do dziś cieszą się wielkim zainteresowaniem zarówno dorosłych jak i dzieci.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Mrągowo (33km; ok. 0:40h)

Miejscowość:  11-300 Biskupiec, Czerwonka 18
Tel:  +48 89 715 99 41

Jak dotrzeć:
Muzeum Pszczelarstwa znajduje się 9 km na północny zachód od Biskupca, tuż przy drodze do Bartoszyc.

Godziny otwarcia:
V-IX:  9:00-19:00

Bilety:
normalny 1zł/osoba

Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.agrinpol.pl

NAJwiększe pole lawendowe

Wspaniałe, olbrzymie pole lawendowe położone na warmińskich pagórach tworzy niezapomniany widok.  Hektary lawendy dodatkowo wydzielają niesamowity zapach, który działa kojąco na każdego. W lipcu lawendowe żniwa kończą się lawendynkami.

szczegóły »
Figlolandia

Figlolandia w Olsztynie to największy w tym regionie raj dla najmłodszych. Oferuje szalone zabawy w suchych basenach z piłkami, na zjeżdżalniach oraz sale pełne przeróżnych zabawek dla maluchów. Salon zabaw dysponuje również salą na imprezy okolicznościowe i wypożyczalnią strojów karnawałowych.

szczegóły »
Ogród Botaniczny

Na niewielkim obszarze należącym do wsi Jerzwałd stworzono Ogród Botaniczny należący do Zespołu Parków Krajobrazowych. Teren podzielony na lasy mieszane, lasy ubogie, staw, bagno, skalniak stanowi malowniczą krainę, świetne miejsce na rodzinne wycieczki. Warto również zabrać dzieci na plac zabaw znajdujący się w pobliskim parku.

szczegóły »
Ogród Miniatur

W Nowym Mieście Lubawskim zobaczyć można miniaturę Wieży Eiffla, Sanktuarium Fatimskie, Bazylikę w Licheniu i wiele innych ciekawych zminiaturyzowanych obiektów z całego świata. Podczas wizyty w ogrodzie, pan Dalecki, właściciel i pomysłodawca parku, oprowadza zwiedzających opowiadając o każdej zrobionej przez niego miniaturze i o ludziach, którzy przyczynili się do ich powstania.

szczegóły »
Park Dzikich Zwierząt

Nietypowy Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, położony jest w Puszczy Piskiej. Można zobaczyć tu między innymi bizony, koniki polskie, wilki, łosie i, co najciekawsze, niektóre gatunki wolno głaska karmić i bawić się  z nimi.  Żyjące tu zwierzaki w większości przebywają na wolności co ułatwia turystom kontakt i zabawę z nimi.

szczegóły »
Park Wodny - Tropikana

Doskonałą zabawę, relaks i niezapomniane wrażenia zapewnia Park Wodny Tropikana, czyli kompleks basenów z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Obiekt wyposażony jest między innymi w kilka basenów sportowych i rekreacyjnych, trzy tory zjeżdżalni, morską falę, sauny i jacuzzi.

szczegóły »
Planetarium i Obserwatorium

W planetarium we Fromborku mamy szansę przenieść się w międzyplanetarny wymiar i podziwiać zjawiska astronomiczne. Natomiast w słoneczny dzień warto wybrać się do Obserwatorium Astronomicznego znajdującego się na najwyższym wzniesieniu w okolicy i obserwować przez teleskop plamy słoneczne.

szczegóły »
Planetarium, Olsztyn

Planetarium w Olsztynie to drugie co do wielkości planetarium w Polsce. Odbywają się tu seanse przy udziale podkładów muzycznych i innych efektów dźwiękowych. Bardziej zainteresowani mogą skorzystać z wykładów z zakresu astronomii lub podziwiać niebo w Obserwatorium Astronomicznym znajdującym się na wzgórzu, w zaadaptowanej wieży ciśnień.

szczegóły »
Wigierska Kolej Wąskotorowa

Wigierska Kolej Wąskotorowa to jedna z największych atrakcji Suwalszczyzny, wiodąca przez malownicze krajobrazy Wigierskiego Parku Narodowego i Puszczy Augustowskiej. Kurs dziesięciokilometrową trasą ukazuje największe walory tego terenu, czyli urokliwe lasy i fascynujące widoki Jeziora Wigry.

szczegóły »
Wioska Indiańska, Jurowce

Wioska Indiańska w Jurowcach to miejsce szczególnie polecane dla przez dzieci i młodzieży. Prezentując świat kultury indiańskiej, nie tylko bawi, ale także uczy. Zwiedzanie wioski, malowanie twarzy czy strzelanie z łuku to tylko część atrakcji jakie czekają na gości. Z kolei dla miłośników Dzikiego Zachodu, od 2010 roku otwarte ma być również miasteczko kowbojskie.

szczegóły »
Bajkoland

Sale zabaw dla dzieci - bawialnie to idealne miejsca na wypełnienie i urozmaicenie czasu naszym pociechom. Zabawy w tym miejscu sprawiają dzieciom niesamowita frajdę, rozwijając przy tym umysł i ciało. Sale pełne kilkumetrowych zjeżdżalni, basenóy z piłeczkami i bujaki z pewnością pozwolą spełnić maluchom swe fantazje, a nawet marzenia.

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss